bedaki na cesti

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Ni fora medved, gre za nepotreben sadizem, si to zelis okoli sebe al kaj? In ne poznam nikogar, ki bi na tak nacin zbil kolesarja (vsaj vem ne za tak primer). Bo pa mogoce kmal tud to na vrsti, takim idiotom najbrz ni tezko 'presaltat' se na kaj drugega, ce je 1x ze medota 'polozu'.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Medotu drugače ni bilo nič. Smo imeli pri nas primer, ko je voznik ponoči nabil medota pri konkretni hitrosti. Avto totalka, medo je pa odhlačal naprej.
Bi mu pa prav privoščil, da bi se medo obrnil in mu sesul tistega Audija, pa še njega zraven. Taki imbecili niso vredni življenja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in jendomen

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Kaj hudica ima medved za delat na cesti. Naj hodi po plocniku. :evil:
Raje se vprašaj kaj je cesta počela na medvedovi poti.

Ne pozabite, medved (ali katera koli divja žival) ne prečka ceste. Cesta prečka gozd. Uporabite to analogijo, da se ponižite pred silami narave in našo potrebo po soobstajanju z njo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
In ne poznam nikogar, ki bi na tak nacin zbil kolesarja (vsaj vem ne za tak primer). Bo pa mogoce kmal tud to na vrsti, takim idiotom najbrz ni tezko 'presaltat' se na kaj drugega, ce je 1x ze medota 'polozu'.
Jst pa:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113

Tak medved se že pobere in ponavadi pobegne, potem ga pa lovci najdejo v gozdu ali pa celo odstrelijo.
1635063451209.png
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Medotu drugače ni bilo nič. Smo imeli pri nas primer, ko je voznik ponoči nabil medota pri konkretni hitrosti. Avto totalka, medo je pa odhlačal naprej.
Bi mu pa prav privoščil, da bi se medo obrnil in mu sesul tistega Audija, pa še njega zraven. Taki imbecili niso vredni življenja.

Vsaj neki pozitivnga. Ostalo pa tocno tako. Sori, to so debili, ki res ne vem kako niso za resetkam. Mislm vem, stanujem v isti drzavi...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Na linku je drugače tudi izjava avtomobilista in kot vedno ima medalja dve plati. Po moje so se tu srečali idioti na obeh straneh in takrat so navadno problemi.
Avtomobilist, ki v začetku pove, da kdaj koga 'zapre'.... Kaj od njegove plati tu ni jasno? Neuravnovešen debil za volanom, ko bo enga ubil bo pa jok.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
Na linku je drugače tudi izjava avtomobilista in kot vedno ima medalja dve plati. Po moje so se tu srečali idioti na obeh straneh in takrat so navadno problemi.
Točno tako. O avtomobilistu ne bom izgubljal besed, za kolesarje pa sem vedel da so pravljičarji, ko je pričel razlagati, da so se vozili v koloni (torej en za drugim).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ja tista voznica v LJ res ni bila kaznovana, ker je z avtom zadela divjad. Je pa le malo razlike pri teh dveh primerih saj je voznica v LJ zadela žival pri majhni hitrosti in najverjetneje nenamerno, voznik v Kočevju pa pri večji hitrosti in povsem očitno namerno.
Vsekakor pomislite na iste vatle, ko protestira kdo drug in zapira ceste. Denimo kmetje s traktorji in vozniki tovornjakov.
Če me spomin ne vara, so policisti v primeru takih protestov pisali kazni udeležencem. Ali jih pišejo ob sredah, ko se ljudje sprehajajo po cestah? Dvojna merila? So traktoriste sodišča oprostila kazni, ki so jih dali policisti? Bi jih sredinim popotnikom? Je pravica za vse enaka? Bojim se, da je daleč od tega, kar se tiče naših sodišč in dela policije.

Pa še mogoče o kolesarjih v Kamniku. Očitno res dvojni bedaki na kupu, tako v avtu kot na kolesih. Kolesarji, ki se vozijo vštric na cesti, kjer je očitno nekaj prometa in potem še očitno pozabi držati varnostno razdaljo do vozila pred njimi. Kaj narediš v avtu, ko nekdo zapelje pred tebe? Ne vem, jaz si pač trudim da dobim potrebno varnostno razdaljo v primernem času. Kaj pa hočeš drugega? Na avtocesti se to kar naprej dogaja, pa se zato ne zaletiš drugemu v rit. Vozniku pa seveda očitam predvsem to, da je hupal. Ali je dobil voznik položnico za hupanje, kolesar pa za prekratko varnostno razdaljo, ali pa so policisti spet imeli dvojna merila?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Velikokrat gre za to, da so budale na obeh straneh, sam ne seri mi pa z varnostno razdaljo pri kolesarjih, ker ste s tem že mal patetični. Sem že pisal, da je en podoben pacientek zgornjemu napadel skupino 12 letnih dečkov na treningu, zloženi so bli po dva v dolžino povprečnega kombija (imajo tekmovalno licenco in jim je seveda dovoljeno voziti v skupini po dva). Kdor je to nesposoben prehitet, pol naj vrne vozniško in hodi peš. Taki incidenti se jim dogajajo redno in povem ti, da mojga en tkole zbije, mu še gate z riti potegnem, javno. Žal se pacientki v avtomobilih ne zavedajo krhkosti kolesarja in pol z avtomobili izvajajo takšne opozorilne manevre, ko se ne izide je pa jok in stok. Zanimivo je, da naredim kar lepo pštevilo kilometrov letno po celi naši lepi, pa nimam s cestnimi kolesarji kakih posebnih težav. Taki pacientki jih imajo pa vedno, ker faše alergijo, sam da vidi dres. Če bi kolesarji še varnostno držali, pol jih pacientek pa sploh ne bi uspel prehitet. Če je zgornji pacient samo hupal, je to še najmanj, nisi prebral, kaj je izvedel? Seveda so pol izgovori, da je šel avto nasproti, ja pa svizec zavije čokolado v folijo. Če ne verjameš, ti jaz povem, da take manevre izvajajo zelo radi, sam največkrat se izide in pol stopjo po gasu, da ga niti po zdravju ne morš vprašat, tokrat je povzročil nesrečo in je moral počakat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
kalbo : močno dvomim, da tekmovalna licenca pove, da jim je dovoljeno voziti v skupini po dva v običajnem prometu na cesti, če ni izpolnjen še kak drug pogoj v obliki spremljevalnih vozil. Okrog Ptuja sem jih včasih videval in so imeli spremljevalno vozilo. Ali je bilo to v tem primeru izpolnjeno?
Jaz nekaj kolesarim in nimam z vozniki nobenih težav. Očitno se je treba znati obnašati v eni in drugi vlogi.
Vsekakor cesta ni IGRIŠČE in to se je treba pri športu na cesti zavedati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: naliM

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Bom se sam bleknil svoje mnenje na temo biciklista na cesti. Toliko egotripov kot jih vidis sedaj na 2 biciklih je vseeno nad mejo sprejemljivosti razumevanja njihovega pocetja. Cestati sploh izstopajo. Pozicija, dobri tisoci km voznje med kolesarji svojecase pri Dirki po Sloveniji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
kalbo : močno dvomim, da tekmovalna licenca pove, da jim je dovoljeno voziti v skupini po dva v običajnem prometu na cesti, če ni izpolnjen še kak drug pogoj v obliki spremljevalnih vozil. Okrog Ptuja sem jih včasih videval in so imeli spremljevalno vozilo. Ali je bilo to v tem primeru izpolnjeno?
Jaz nekaj kolesarim in nimam z vozniki nobenih težav. Očitno se je treba znati obnašati v eni in drugi vlogi.
Vsekakor cesta ni IGRIŠČE in to se je treba pri športu na cesti zavedati.
Verjetno se 12 letniki v klubu z bogato tradicijo niso vozil sami brez spremstva, se ti ne zdi? Pa so vseeno deležni takih pacientov. Mi je pa precej čudno, da z vozniki nimaš težav, ker se najde vsake 150 km en pacient, večina je pa seveda normalnih.
 
Nazadnje urejeno: