bedaki na cesti

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Vprašanje, kaj bi bilo, če se ne bi odločil za ta skok. Verjetno priletel v rit cincajočemu Peugeotu, ki bi na njegovo žalost na koncu pospeševalnega pasu zabremzal....

Upam, da ni telesnih poškodb, drugače pa je dobil kaj je iskal......če se ni bal šleparja, zamisli si, kaj bi naredil osebnemu avtu ( tebi, meni ), ki bi se pripeljal po voznem.

Vključevanje na pospeševalnem pasu mnogim ni jasno :gorjaca:, prav tako kot vožnja na prehitevalnem.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Oh koliko je takšnih, ki mislijo, da se lahko zapelje na voznega ne glede na to ali je prazen ali pa da se mora voznik iz voznega pasu umaknit, ker se on vključuje (z žmigavcem ali brez). V MB na Koroškem je že par x spokalo, ker se je kak pameten zapeljal direktno na vozni pas in ni upošteval znaka za odvzem prednosti, ki je postavljen na začetku vključevalnega pasu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
To sem imel z enim znancem 1x kar konkreten besedni dvoboj, ker ji rinil vame malo pred Brezovico (jaz z J. obvoznice, on z gorenjske strani).
Njegove besede: "če se jaz vključujem, se moraš ti z voznega umaknit na prehitevalni pas" :nigladek: :bonk:
 
  • Haha
Reactions: tony

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ampak tale je pa res čudno da je sleparja spregledal. Kam hudiča je gledal.
Dobro da ni bilo se koga na prehitevalnem, ker bi se tistega ob ograjo porinil.
Lepo se vidi kdaj je slepar pohodil bremzo. Ko je imel avto pred sabo že na počez.

Zdaj pa mal sarkazma.
Vožnja po prehitevalnem.pasu je za tovornjake prepovedana na tem odseku.
Sledi kazen.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Vprašanje, kaj bi bilo, če se ne bi odločil za ta skok. Verjetno priletel v rit cincajočemu Peugeotu, ki bi na njegovo žalost na koncu pospeševalnega pasu zabremzal....

Popolnoma napačno razmišljanje.

(Skoraj) nikoli se kritične situacije ne rešuje z gasom! Zakaj ne? Zato, ker imajo zavore 10x več "konjev" kot motor avta, in se avto temu primerno prej ustavi kot pa pospeši.

Da o varnostni razdalji niti ne pišem.
 
5. apr 2015
1.325
685
113
Ne vem a sem kaj spregledal, res je da ne vidimo v šleparjeva ogledala, kaj prihaja odzadaj ampak če je levi pas prost, a ne mora dat prostor šlepar? Četudi ne za tega, ki je kreširal ampak tistega pred njim? Ali je to samo nenapisano pravilo?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ne vem a sem kaj spregledal, res je da ne vidimo v šleparjeva ogledala, kaj prihaja odzadaj ampak če je levi pas prost, a ne mora dat prostor šlepar? Četudi ne za tega, ki je kreširal ampak tistega pred njim? Ali je to samo nenapisano pravilo?
Potem bi še prehiteval pežojevega počasneta, pa tvegal mastno kazen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ne vem a sem kaj spregledal, res je da ne vidimo v šleparjeva ogledala, kaj prihaja odzadaj ampak če je levi pas prost, a ne mora dat prostor šlepar? Četudi ne za tega, ki je kreširal ampak tistega pred njim? Ali je to samo nenapisano pravilo?
Ne, slepar ni dolžan dati prostora. Se pa najdejo tudi taki ki v takem slučaju spustijo nogo z gasa. Sem že dozivel. Seveda sem se cel prehitevalni pas peljal "vstrič" z njim ker sem imel "pedzoja" pred sabo, kamion pa vlakec za seboj. Sicer se še znam odločiti že ob dovozu na vključevalni pas kam se bom vkljucil. Torej ali bom lahko turistički počakal da bo šel kamion ali dva mimo mene, ali bom po gas do podna po vkljucevalnem pasu prehitel kamion.( Ker je za njim 5 kamionom z varnostno razdaljo manj kot 10m) Kar bi tudi ta dva lahko naredila. Dovolj sta se imela prostora da bi dobila tistih 100kmh na števec in smuknila pred kamion. Saj nista imela nekaj s 50 konji ki ima pospešek 20 sekund do 100.
Če smo pošteni sta imela dovolj se prostora da bi pedzo.pobozal gas za več kot četrtino in bi oba skočila pred tovornjak. Ampak ne, pedzo je bil na limitu s porabo in je ni smel.dvigniti na 4l, laguna zadaj pa živčna k 100 hudičev s predolgo ritko. Če bi imel cliota bi se mu mogoče izšlo.
 
Nazadnje urejeno:

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Ne vem a sem kaj spregledal, res je da ne vidimo v šleparjeva ogledala, kaj prihaja odzadaj ampak če je levi pas prost, a ne mora dat prostor šlepar? Četudi ne za tega, ki je kreširal ampak tistega pred njim? Ali je to samo nenapisano pravilo?
Nenapisano "pravilo" ali dobra volja nekoga na voznem pasu. Če mene vprašaš totalna neumnost, ker potem nekateri z voznega pasu, kot kure brez glave skačejo na prehitevalni pas, da bi dali prostor onemu, ki se vključuje na avtocesto.
V glavnem ne smeš se vključiti iz pospeševalnega pasu na voznega če nimaš fraj, lahko pa tudi po pravilih pospešiš naprej na odstavnega in se potem vključiš na vozni pas, če drugače ne gre. Še slabša možnost je namreč, da se nekdo na koncu pospeševalnega kar ustavi.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Kaj je bilo pa z njem, da je tolk polomljen?!?

 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kaj je bilo pa z njem, da je tolk polomljen?!?

Mogoče so mu namerno pozabili kri analizirati ...

Policisti, ki so prvi prispeli na kraj, niso opazili nobenih znakov okvare, zaradi resnosti Woodsovih poškodb pa niso zahtevali odvzema krvi v bolnišnici, prav tako niso opravili nobenega testa treznosti.