bedaki na cesti

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ko je ravno o tem...
Kako je pa s tem, če so ti vmes lasersko odpravili dioptrijo? Jaz imam še vozniško kjer imam vpisano da vozim z očali. Kako to spremenim? Moram it vseeno na zdravniškega? Potem pa po novo kartico?
Jaz sem bil pri okulistu, ki mi je izdal potrdilo o vidu, potem sem šel na medicino dela, kjer sem to potrdilo priložil (čeprav verjetno ne bi bilo potrebno) in dobil izvid iz medicine dela, na podlagi katerega so mi izdali vozniško brez omejitev z veljavnostjo kategorij do konca, vozniško pa veljavno 10 let.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Jeri

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Meni recimo se zdi da na daleč vidim precej slabše kot pred 10 leti. Ampak potem sem dal gor očala z 0,5 dioptrije in sem skoraj bruhal tako popačila so mi vid. Sem siguren da bi pri 1 dioptrije že težko vozil.

No mene je pa že kakšno leto ali še več bolela glava in stalne migrene. Oči stalno utrujene. Sploh po celodnevnem buljenju v ekran.

Sem šel k okulistu, in so mi namerili 0.5 na blizu in 0.25 na enem očesu in 0.5 na drugem očesu na daleč. Na blizu mi je pravzaprav vseeno, na daleč pa že pri tako majhni dioptriji nora razlika z očali. Edino oči pa rabijo nekaj časa, da se navadijo. Glavobolov seveda ni več.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Službeni zdravnik iz Litije mi je rekel, da če ne vzamem očal na blizu, mi bo vzel vozniško izpit.
Tako imam sedaj oboje. Med vožnjo pa samo izpit.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Tudi tisti brez očal opazimo da se slabša. Meni recimo se zdi da na daleč vidim precej slabše kot pred 10 leti. Ampak potem sem dal gor očala z 0,5 dioptrije in sem skoraj bruhal tako popačila so mi vid. Sem siguren da bi pri 1 dioptrije že težko vozil.
Jest mam dioptrije 1,5, kar je malo, pa sem kar slep, netanjšane šipe na aviatorkah so precej debele. Imam močne cilindre. Upam, da si pameten in si šel k okulistu.
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
Danes na parkirišču na Vilharjevi. Mogoče se ne vidi dobro, tip je parkiral sredi ceste.
IMG_20200807_071523.jpg
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
Na mestih, ki so namenjena parkiranju je tudi ogromno placa. Njemu najbližje prosto mesto je bilo 10m stran.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Danes na parkirišču na Vilharjevi. Mogoče se ne vidi dobro, tip je parkiral sredi ceste.
Poglej priponko 35260

Takole me lahko prideš fotkat vsak vikend pred kopališčem. Pridem opoldne ko je samo še na sredini plac in odidem zadnji ko so vsi na robovih že odšli. Pa da se ne bo kdo usajal da smo balkanci, gre za kopališče onstran karavank in samo ponavljam za domorodci.
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
Takole me lahko prideš fotkat vsak vikend pred kopališčem. Pridem opoldne ko je samo še na sredini plac in odidem zadnji ko so vsi na robovih že odšli. Pa da se ne bo kdo usajal da smo balkanci, gre za kopališče onstran karavank in samo ponavljam za domorodci.
Na Vilharjevi sigurno ni bilo samo na sredini frej, pa še to je moral priti sredi največje gužve včeraj (zjutraj je prazno). Če je že prišel med gužvo, se "revežu" ni dalo prehoditi dodatnih 30m. Tako kot tistim lenuhom, ki se vedno najdejo pri hoferjih in lidlih in parkirajo na cesti, direkt pred vhodom.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Na Vilharjevi se vedno ampak res vedno najde prostor. Je pa kdaj dejansko treba malce noge pretegnit in prehodit nekaj dodatnih metrov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Takole me lahko prideš fotkat vsak vikend pred kopališčem. Pridem opoldne ko je samo še na sredini plac in odidem zadnji ko so vsi na robovih že odšli. Pa da se ne bo kdo usajal da smo balkanci, gre za kopališče onstran karavank in samo ponavljam za domorodci.
Dej poglej, kako je urejeno parkirišče. Takoj v nadaljevanju os vhodne plačilne rampe. Lepo se vidi, da so ostala vozila ne nekih 'mestih', sam on na neki 'cesti'
Opomba 2020-08-08 080021.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
tega ne razumem. če že parkiraš na prehodu, zakaj ni parkiral pet metrov nazaj proti hofru in si tako prihranil še nekaj korakov?
a00d8adaa9f3ecbb1d3b413ca58361ea.png
 
  • Jezen sem
Reactions: Davidoff