bedaki na cesti

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Če bi naša država bila prijazna do državljanov, bi lahko po poteku veljavnosti bil enomesečni rok za ureditev podaljšanja (kot tehnični pregled), v tem času bi upravna enota poslala opomin vozniku in bi voznik podaljšal.
Zgodba sorodnika
Parkirna dovolilnica izdana za tri leta. (Na stari naslov). Občina izdaja opomnike ob poteku veljavnosti.(prijazna občina)
V tem času se lastnik vozila preseli.
Po treh letih lastnik vlozi novo vlogo in dobi novo dovolilnico na novi naslov.
Ponovno po treh letih dovolilnica poteče in občina pošlje opomin na stari naslov.
Seveda je bila pošta zavrnjena in vrnjena
Lastnik dobi kazen za neveljavno dovolilnico.
Obcina priznala napako pri pošiljanju na napačni naslov, kazni pa ni stornirala.
Skratka kazen je lahko izdala na novi naslov, opomina en mesec prej pa ne.
wtf blebetas? odrasel clovek mora pac poskrbeti zase. drugace obstajajo ustanove, ki skrbijo namesto tebe, ce nisi sposoben pisati si opombe in se vesti odraslo, v gricu nad idrijo, v begunjah, ljubljana polje. te ti potem rihtajo preiskave, vozijo na preglede in tako naprej. taksna je pac definicija odraslega cloveka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in vide

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Ma hebejo se nej s tem zdravniškim. Men ga je dala pri 18tih sam za tri leta, zarad hebenih očal, pol drugič za 10, pol sem pa 9 let nazaj na medicini dela trobljal, da ni fer, da moram cel zdravniški delat sam zato, ker me je stvarnik obsodil na špegle, ki jih mimogrede menjam na dve leti, po potrebi pa še bol pogosto. Pa en cajt študira, pa študira...gospod, prav imate, pa tud dioptrijo imate precej stabilno, pa nova očala na nosu....veste kaj, jest vam bom dala kar do konca kategorije....

IX. VOZNIŠKO DOVOLJENJE
59. člen
(izdaja, veljavnost in podaljšanje veljavnosti vozniškega dovoljenja)

(4) Če ta zakon ne določa drugače, se vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, A2, A, B, B1, BE, F in G izda z veljavnostjo desetih let. Po dopolnjeni starosti 70 let se vozniško dovoljenje izda z veljavnostjo petih let.

(8) Ne glede na tretji, četrti in peti odstavek tega člena se veljavnost vozniškega dovoljenja omeji na krajši rok, če je ta določen v zdravniškem spričevalu o telesni in duševni zmožnosti upravičenca za vožnjo motornega vozila, ki ga izdajo izvajalci zdravstvene dejavnosti in pooblaščeni izvajalci zdravstvene dejavnosti.

Ne vem po katerem členu zakona je tebi lahko izdala za več kot 10 let, lahko ti kvečjemu manj.

edit. no očitno lahko če imaš do +-2 dioptrije
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-211
113
wtf blebetas? odrasel clovek mora pac poskrbeti zase. drugace obstajajo ustanove, ki skrbijo namesto tebe, ce nisi sposoben pisati si opombe in se vesti odraslo, v gricu nad idrijo, v begunjah, ljubljana polje. te ti potem rihtajo preiskave, vozijo na preglede in tako naprej. taksna je pac definicija odraslega cloveka.
Ej, ni treba meni nobenega opomnika, vem na pamet, kdaj bom star 80 let in kater datum mi je država napisala v vozniško, pokasirala in poštepljala.
V tiste ustanove raje pošlje tiste, ki ne spoštujejo, kar so nekoč potrdili in poštempljali. ki si izmišljujejo razne datume veljavnosti mojega dovoljenja, čeprav so to enkrat že jasno zapisali na dokument. Pošlji tja tiste, ki so "pozabili" kar so nekoč zagotovili, pozabili pa samo zato, da bo nek dvorni tiskar še malo zaslužil, pa oni tudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.545
8.897
113
IX. VOZNIŠKO DOVOLJENJE
59. člen
(izdaja, veljavnost in podaljšanje veljavnosti vozniškega dovoljenja)

(4) Če ta zakon ne določa drugače, se vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, A2, A, B, B1, BE, F in G izda z veljavnostjo desetih let. Po dopolnjeni starosti 70 let se vozniško dovoljenje izda z veljavnostjo petih let.

(8) Ne glede na tretji, četrti in peti odstavek tega člena se veljavnost vozniškega dovoljenja omeji na krajši rok, če je ta določen v zdravniškem spričevalu o telesni in duševni zmožnosti upravičenca za vožnjo motornega vozila, ki ga izdajo izvajalci zdravstvene dejavnosti in pooblaščeni izvajalci zdravstvene dejavnosti.

Ne vem po katerem členu zakona je tebi lahko izdala za več kot 10 let, lahko ti kvečjemu manj.

edit. no očitno lahko če imaš do +-2 dioptrije
Bukselj. Dovoljenje (dokument) se izda za 10 let, kategorije pa za dlje. Poglej zadaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vide

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.545
8.897
113
Ej, ni treba meni nobenega opomnika, vem na pamet, kdaj bom star 80 let in kater datum mi je država napisala v vozniško, pokasirala in poštepljala.
V tiste ustanove raje pošlje tiste, ki ne spoštujejo, kar so nekoč potrdili in poštempljali. ki si izmišljujejo razne datume veljavnosti mojega dovoljenja, čeprav so to enkrat že jasno zapisali na dokument. Pošlji tja tiste, ki so "pozabili" kar so nekoč zagotovili, pozabili pa samo zato, da bo nek dvorni tiskar še malo zaslužil, pa oni tudi.
A pol bi ti tud osebno mel do 80. leta?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-211
113
A pol bi ti tud osebno mel do 80. leta?
Seveda.
Ampak tu je malce drugače. Osebno sem plačal z veljavnostjo 10 let, vozniško sem pa plačal z veljavnostjo do 80-ga leta.
Zakaj se država ne more držat tistega roka, kar je nekoč sama določila, za ta čas pokasirala in poštempljala.

In ja, prav nič nebi bilo narobe, če bi tudi osebna veljala do 80-ga leta in še dlje.
Kar se pa slike tiče, manj se bom do 80-ga leta spremenil, kot baba ko pride od frizerja.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ej, ni treba meni nobenega opomnika, vem na pamet, kdaj bom star 80 let in kater datum mi je država napisala v vozniško, pokasirala in poštepljala.
V tiste ustanove raje pošlje tiste, ki ne spoštujejo, kar so nekoč potrdili in poštempljali. ki si izmišljujejo razne datume veljavnosti mojega dovoljenja, čeprav so to enkrat že jasno zapisali na dokument. Pošlji tja tiste, ki so "pozabili" kar so nekoč zagotovili, pozabili pa samo zato, da bo nek dvorni tiskar še malo zaslužil, pa oni tudi.
Gre se zato, da ste povprecni ljudje enostavno neumni. Delez debilnega prebivalstva je cca 85-90% to je moja ocena odkar delam z ljudmi aktivno zadnjih skoraj 10 let. Cisto osnovne zivljenske zadeve so pretezke za povprecnega cloveka, ce bi osnovna sola naucila ljudi samo funkcionalne pismenosti in pisanja ter zapisovanja svojih misli na papir, bi bili druga svica. Tako pa imate cajt gledati cele dneve po televiziji tisoc in eno nadaljevanko ljubezni po domace ali piti pivo v bifeju, da bi pa eno uro na dan izkoristili za nadgrajevanje sebe pa ni pogojev. Plus eno uro brali, da se imamo sploh kaj pogovarjati z vami na dve oci. Ker o vremenu in tanji zagar se mi nekako ne da.
Ko boste to osvojili, verjamem, da pregled nad svojimi osebnimi zadevami in podaljsanju vozniske ter o datumu pregleda pri zdravniku verjamem ne bo vec problem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.545
8.897
113
Seveda.
Ampak tu je malce drugače. Osebno sem plačal z veljavnostjo 10 let, vozniško sem pa plačal z veljavnostjo do 80-ga leta.
Zakaj se država ne more držat tistega roka, kar je nekoč sama določila, za ta čas pokasirala in poštempljala.

In ja, prav nič nebi bilo narobe, če bi tudi osebna veljala do 80-ga leta in še dlje.
Kar se pa slike tiče, manj se bom do 80-ga leta spremenil, kot baba ko pride od frizerja.
Teb se zdej zdi, da se ti godi krivica, ker moraš zamenjat kos papirja. Kaj pa mi očalarji?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.545
8.897
113
Ja, verjetno maš očala. Jest mam kategorije zadi do 2059, vozniško pa do 2022. Zbuni se čez 5 let na zdravniškem, men je ratal, da mi ni dala omejitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Ena osebna izkušnja s civilizirano družbo in državo. V Avstriji sem vozil prehitro in očitno naletel na radarsko kontrolo. Dobil sem dopis, ki gre nakako tako Dne XX.XX. 2020 je v Avstriji voznik motornega vozila z reg. oznako MS xxxxx storil prometni prekršek, ki je ogrožal varnost v cestnem prometu ......

No in v moji glavi že od ponedeljka odmeva fraza "storil prometni prekršek, ki je ogrožal varnost v cestnem prometu" torej sem bil bedak, ki ni upošteval omejitve hitrosti. Počutim se krivega, kazen pa niti ni bila velika v finančnem smislu ampak ta fraza me je prizemljila, čeprav bi lahko imel 1001 izgovor zakaj sem vozil prehitro. Celo svoje potovanje sem vozil striktno po predpisih ampak pač nekje sem ga polomil lahko, da je bila tekoča vožnja v koloni in nisem delal gužve z vožnjo po omejitvah. Kazen sem seveda z veseljem plačal, drugič bom še bolj pozoren fraza "storil prometni prekršek, ki je ogrožal varnost v cestnem prometu" je dosegla svoj namen. Pri nas v Sloveniji bi bila kazen bistveno večja verjetno tudi kazenske pike. Skratka, če si pameten ti pomaga tudi bistveno manjši znesek za plačilo kazni. Ampak kaj ko smo Slovenci navadni balkanci zato pa imamo takšno državo, ki nabija samo kazni in nikakršne vzgoje.

Primer je trenutno obnova pomurske avtoceste mimo Murske Sobote omejitev mimo gradbišča je 60 km/h in če nebi bilo radarja bi se mimo gradbišča vsi vozili 110 km/h, ob tem pa nobeden voznik, nebi pomislil, kako je delavcem na gradbišču, ki delajo meter ali še manj od nostop mimo vozečih vozilih. Prav je da se poskrbi za varnost delavcev na cesti.....
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
Če vidiš pri 18 bp je precej možnosti, da pri 80-tih še vidiš toliko dobro, da lahko voziš. Do 80-ga boš težko nabral 5 dioptrije. al do koliko se še da vozit z očali.
Će pa pri 18-tih vidiš tako slabo, da imaš 3 dioptrije, je pa precej možnosti da boš do 30-ga mejo presegel.
Ampak nima veze, tudi če si pri nekih letih zdravniškega opravil, še ne pomeni, da smeš vozit tudi čez eno leto - če se ti je stanje poslabšalo - četudi imaš izpit. Stanje se ti pa lahko poslabša čez noč.
Saj pijan, zadrogiran, hudo bolan.... tudi ne smeš vozit, pa imaš izpit.
Izjava desetletja!
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-211
113
50 let ni bilo nobenega problema s tem, sedaj bi pa eni radi še malo zaslužili, drugi pa iz foušarije, ker oni morajo na pregled, nekaterim pa ni treba, sedaj pa problematizirate zadevo. Čisto brez potrebe.
Še enkrat, koliko pa je bilo nesreč, ki so jih povzročili tisti, ki zdravniškega nebi opravili, pa jim ga ni treba it delat?
V bistvu bi bilo boljše vprašanje, kolko jih pa na teh zdravniških pregledih zavrnejo in zakaj? In rečejo : ti si svoje že odvozil :-(
Podatek bi bil tudi pri katerih letih.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tisti, ki niso očala prav dobro ve, kdaj z obstoječimi očali več ne vidi in jih zamenja. Ne menjamo očalarji očal zato, ker na v vozniški tako piše, ampak ker ne vidmo ;)
Kar se vida tiče so bolj problematični taki, ki nimajo očal in skozi leta izgubljajo vid in tega sploh ne opazijo. Lahko lepo prideš do -1,00, ki je pri vožnji že zelo problematična in tega ne boš na hitro opazil, še manj delal kak zdravniški pregled, ipd..


Tudi tisti brez očal opazimo da se slabša. Meni recimo se zdi da na daleč vidim precej slabše kot pred 10 leti. Ampak potem sem dal gor očala z 0,5 dioptrije in sem skoraj bruhal tako popačila so mi vid. Sem siguren da bi pri 1 dioptrije že težko vozil.
 
  • Wow
Reactions: sajkek