bedaki na cesti

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
V ponedeljek med 12. In 14. uro prvi dogodek in v torek drugi. Grosuplje, okolica pošte. Ponovil sem seveda besede otroka, tega seveda nisem videl, če bi, bi moral mene redarji mirit. Kaj so mel kreten in redarji ne vem, kakih kazni niso pisal. Lahko vprašaš kaj je blo, me zanima odgovor.
Je pa zdele tamal povedal detajl, da je kreten prav tako zavijal levo in se je hotel zguzit pred kolesarko na izpitu, ki je zavijala levo in bi jo povozil, če ne bi sestopila s kolesa in se umaknila. Tko da sem v tem delu narobe zastopil.
So pa kle pri nas ekstra alergični na kolesarje.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če je tovornjakova hitrost ob trčenju bila +40km/h je tako po zakonu kot moralno bil kriv tovornjakar. Če je tovornjakarjeva hitrost bila pod tem, je po zakonu kriv tovornjakar, moralno si je pa kolesarka sama kriva, ker je tudi sama dejansko rinila pod kolesa tovornjaka (ker je imela pač prednost).
Tole je v BTC-ju pred halo A. Če sem danes prav videl, je možno da je bila kolesarka v prekršku, ker je tam gradbišče in gre obvoz v smeri parkirišča oz. po špuri ki jo je ubral tovornjakar. Pa tudi če ne, nič ji ne pomaga, tudi če je imela prednost.
tukaj:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Zdaj sem že ziher da je tovornjakarjev zavoj del obvoza. Lahko da je enostavno pozabil, da gre (mogoče?) kolesar lahko naravnost. Na fotki se tudi vidi, da ima izvoz iz parkinga obvezno smer v levo, kar je ravno kontra kot je običajno za tole ulico:

1591297801180.png

Obvoz se sicer nadaljuje po parkingu vse do Lidla, nato se špura vrne na (mislim da) ameriško ulico.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kaj pomeni znak v ozadju?
1591299831720.png


Isti znak z druge strani:
1591299931255.png

Težko verjamem, da je znak tja postavila policija, razen če po novem vozijo s sabo take z betonskim podstavkom.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Kaj pomeni znak v ozadju?
Poglej priponko 34000

Isti znak z druge strani:
Poglej priponko 34001
Težko verjamem, da je znak tja postavila policija, razen če po novem vozijo s sabo take z betonskim podstavkom.

Kolesarka je navkljub tvojim tezam do tega znaka še vedno imela prednost in ta znak je naprej od križišča. Najbolj verjetna razlaga je da je tovornjakar videl znak za obvoz in ob gledanju na telefon naglo zavil desno brez da bi se prepričal če je to varno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ne bom sodil.... Najebala sta ga oba.
Kolesar(ka) v bolnici, tovornjakarja pa ponoči preganja.
Sploh če se zaveda da bi jo lahko videl, če bi bil zbran (gledal ogledala) že kako sekundo prej preden je zavil.
Nisem nikdar vozil kamiona, vidim pa sedaj v kombiju da imam že pri "5" ogledalih precej več dela med vožnjo kot v avtu pri treh.
Kamion ima pa koliko ogledal? 6? 7?
Pa da imaš slučajno vmes se telefon (lahko uradno na bt, ali podoben motilni dejavnik) moraš biti res talent, da takole opaziš in spremljas žensko na kolesu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Če bi čebula ne imela če, bi ne bila čebula, ampak bula.
No, naj se še najde še kaka fotka znakov pred tem križiščem pa je. Če je znak za obvoz pri Lidlu, je verjetno tudi tukaj nekje. Njabrž za kolesarje ne velja?
Dej tole mal razloži prosim. Znak je za križiščem in kje za vraga piše, da ženska ni zavila desno, al pa da od pločnika naprej ne bi šla peš.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Še 1x. Tam je speljan obvoz čez parking.
Obvoz zelo verjetno velja tudi za kolesarje.
Po fotkah sodeč niti slučajno ni zavila desno ampak je šla direkt pod kamion.
Če to drži, je vprašanje če ni bila kolesarka v prekršku. Saj ne zagovarjam nobenga, samo ...
lahko grem bolj podrobno pofirbcat, popoldne se bom spet potikal okoli BTC-ja.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Dejmo še enkrat.
Znak, ki se vidi je prepovedan promet? Velja za VES promet - motorni, kolesarji, pešci. Ostali znaki nakazujejo, da je zaprta tudi kolesarska pot - na sredini kolesarske je ob omenjenemu znaku ena dopolnilna tabla?
Če prometa ni, mora biti obvozna pot. In to pred tem odcepom. Mogoče celo še Obvezna smer. Torej je lahko kolesarka šla naprej, ker je kolesarka.
My bad. Tako je, kot je en rekel: Premalo data za oceno krivde. Veliko bi se dalo podebatirat.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Našel na random na netu. Verjetno je že bilo objavljeno ampak hey, če ni 3x na Alterju...

Nesreča na AC zaradi nasproti vozečega
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Dejmo še enkrat.
Znak, ki se vidi je prepovedan promet? Velja za VES promet - motorni, kolesarji, pešci. Ostali znaki nakazujejo, da je zaprta tudi kolesarska pot - na sredini kolesarske je ob omenjenemu znaku ena dopolnilna tabla?
Če prometa ni, mora biti obvozna pot. In to pred tem odcepom. Mogoče celo še Obvezna smer. Torej je lahko kolesarka šla naprej, ker je kolesarka.
My bad. Tako je, kot je en rekel: Premalo data za oceno krivde. Veliko bi se dalo podebatirat.
Kle si ga pa mim pihnu. Znak na sliki pomeni prepovedan promet za vsa vozila. Pešci to niso.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Dejansko je zapora.
Dopolnilna tabla za smer obvoza pa je zraven znaka za prepoved za vse promet.
Lahko samo še debatiramo, ali je dopolnilna tabla postavljena pravilno ali ne.

1591388827641.png


Glede na to, da je tovornjak ustavljen praktično na mestu trka in še na sredini prečkanja stranske ceste, bi skoraj upal stavit, da je kolesarko videl, vendar ga je presenetila ker je šla naravnost (pričakoval bi, da bi oz. bo zavila desno):

1591388989472.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new