bedaki na cesti

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Saj nam gre dober, vsako leto manj mrtvih.
Pa še to je sedaj debata o cvetkah, saj kako strašnih/butastih/neumnih .... ni več toliko!
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Hanzi pri odcepu za Konja so jo pa spet dobili (barvo) in je polna :D....no to polno vsak dan prevozim vsaj 1x, ko nasproti ni nikogar, ker če greš po svojem pasu ostaneš skoraj brez podvozja.
In ta odsek na tvojem drugem posnetku, namesto da bi ga preplastili, ruknejo tablo poškodovano vozišče in stvar rešena (važno, da imajo DRSI-jevci rit pokrito, če se karkoli zgodi na tem odseku). Jao, banana republika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Hanzi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Ja, moj prekršek je bil, da sem vozil po levem pasu, vendar s tem nisem nikogar ogrožal niti nikogar oviral v tem primeru. On je naredil več prekrškov hkrati in zavestno/namerno ogrožal varnost/življenje drugih udeležencev (ne samo mene). Tudi če bi jaz vozil po desnem pasu, nima on kaj tako za prehitevat. Kaj vam tukaj prosim lepo ni jasno?! A ste res tako omejeni v razmišljanju, ali enostavno funkcionalno nepismeni?!
Kaj tebi ni jasno - oba sta naredila prekršek. Če bi se zaletela bi bila krivda deljena - seveda če bi preživela.
Praviš da z vožnjo po levem pasu (kjer nebi smel) nisi nikogar ogrožal. Seveda si. Ogrožal si sebe in tistega nasproti. Enako bi lahko rekli tudi za tistega nasproti - tudi on nikogar nebi ogrožal, če se ti nebi (nepravilno) peljal po levem pasu. Ni tu večji ali manjši prekršek, kot tudi nisi bolj ali manj mrtev. Je prekršek ali pa ni. Voziš pravilno ali pa ne.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Kaj tebi ni jasno - oba sta naredila prekršek. Če bi se zaletela bi bila krivda deljena - seveda če bi preživela.
Praviš da z vožnjo po levem pasu (kjer nebi smel) nisi nikogar ogrožal. Seveda si. Ogrožal si sebe in tistega nasproti. Enako bi lahko rekli tudi za tistega nasproti - tudi on nikogar nebi ogrožal, če se ti nebi (nepravilno) peljal po levem pasu. Ni tu večji ali manjši prekršek, kot tudi nisi bolj ali manj mrtev. Je prekršek ali pa ni. Voziš pravilno ali pa ne.
To lahko samo en bedak napiše. Itak sta oba delala prekršek, ampak da sta pa oba prekrška ista, si pa bedak.
Recimo, sam se ne pripnem s pasom in sem zato formalno v prekršku in bom jaz tudi kriv, ker mi je nekdo priletel po moji strani iz ovinka ven. A ne?

PS: Da ne bo nejasnosti: ne podpiram vožnje po levem pasu, če je desni prost.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
To lahko samo en bedak napiše. Itak sta oba delala prekršek, ampak da sta pa oba prekrška ista, si pa bedak.
Recimo, sam se ne pripnem s pasom in sem zato formalno v prekršku in bom jaz tudi kriv, ker mi je nekdo priletel po moji strani iz ovinka ven. A ne?

PS: Da ne bo nejasnosti: ne podpiram vožnje po levem pasu, če je desni prost.
Do nesreče bi prišlo, ker sta oba naredila prekršek, če ga eden od dveh nebi, nesreče nebi bilo.

No pa še za tvoj hipotetičen primer. Ki sicer ni primerljiv, privezovanje ne vpliva na nesrečo, ali se zgodi ali ne. Ampak vseeno.
Ti nekdo prileti iz ovinka pa ti, ker nisi privezan nesrečno udariš z glavo spredaj v stebriček, ali padeš iz avta...in se ubiješ.
Ali bi tistega, ki prileti iz ovinka kaznovali za povzročitev nesreče s smrtnim izidom, čeprav ti, če bi bil privezan nebi bilo nič ?

Pa ne mislit, da se kaj takega ne dogaja. Kolega se je pred mnogimi leti ubil pri 30km/h, zapeljal s ceste, so se vrata odprla, on neprivezan padel ven in z glavo udaril v nek robnik al skalo in umrl. Sopotnikom ni bilo popolnoma nič.
 

Jumbo

Zelenc'
29. maj 2020
25
21
3
Kaj tebi ni jasno - oba sta naredila prekršek. Če bi se zaletela bi bila krivda deljena - seveda če bi preživela.
Praviš da z vožnjo po levem pasu (kjer nebi smel) nisi nikogar ogrožal. Seveda si. Ogrožal si sebe in tistega nasproti. Enako bi lahko rekli tudi za tistega nasproti - tudi on nikogar nebi ogrožal, če se ti nebi (nepravilno) peljal po levem pasu. Ni tu večji ali manjši prekršek, kot tudi nisi bolj ali manj mrtev. Je prekršek ali pa ni. Voziš pravilno ali pa ne.
Mirsi...tebi se zdi vožnja po levem pasu izven avtoceste/hitre ceste in prehitevanje kolone v nepregledni ovinek čez polno crto isto? Mater, na forumu se samih javi več bedakov, kot jih na cesti sploh opaziš :)
In še enkrat. Če bi jaz v tem primeru prehiteval, bi bil nasproti vozeči potem za isti prekršek po tvoje "bolj" kriv? A ga po tvoje prazna cesta opravičuje njegovega dejanja, pa čeprav v nepregledni ovinek ne more videt, kakšne so razmere?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: naliM in turbobitch

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Ni glih isto. Druga možnost je, da tisti ne prehiteva kolono čez polno črto (recimo da nima nikogar pred sabo), vendar ga zaradi prevelike hitrost zanese čez črto na tvoj prehitevalni pas. Si računal na to možnost. :sprasujemse:
 

Jumbo

Zelenc'
29. maj 2020
25
21
3
Ni glih isto. Druga možnost je, da tisti ne prehiteva kolono čez polno črto (recimo da nima nikogar pred sabo), vendar ga zaradi prevelike hitrost zanese čez črto na tvoj prehitevalni pas. Si računal na to možnost. :sprasujemse:
Si lepo nepisal...zaradi prevelike hitrosti...se pravi ponovno bedak!

Lahko ga zanese pred oz. za mano tud skrajno desno in tam zradira nekoga...s tem bi jaz imel srečo, da sem bil na levem...lahko bi se tud skala zvalila. Kaj bi lahko vse bilo, je nešteto možnosti...

Samo v info: 1-2 sekundi prej sem prehiteval motorista...a bi to spremenilo situacijo, če bi isti bedak takrat nepravilno prehiteval?

Zakaj vas večina vehementno zagovarja bedaka? A imate vsi to miselnost?

Se pravi, če je nasproti več pasov, potem po vaše lahko grem na nepregledni cesti čez polno črto prehitevat kolono, saj morajo oni vozit po desnem pasu (bog ne daj, da tam koga kdo legalno prehiteva, oz. ga zaradi previsoke hitrosti "pomotoma" zanese)....če pa je nasproti samo en pas, je pa isto dejanje prekršek, al kako?
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Mirsi...tebi se zdi vožnja po levem pasu izven avtoceste/hitre ceste in prehitevanje kolone v nepregledni ovinek čez polno crto isto? Mater, na forumu se samih javi več bedakov, kot jih na cesti sploh opaziš :)
In se enkrat. Ce bi jaz v tem primeru prehiteval, bi bil nasproti vozeci potem za isti prekrsek po tvoje "bolj" kriv? A ga po tvoje prazna cesta opravicuje njegovega dejanja, pa ceprav v nepregledni ovinek ne more videt, kaksne so razmere?
Sicer do nesreče ni prišlo, ampak če bi, bi prišlo zaradi tega, ker si ti vozil napačno, proti predpisom. Če bi vozil pravilno, potem do nesreče nebi prišlo.

Saj isto rečem tudi za nasprotivozečega, zato bi bila krvda deljena. V tisti situaciji se nihče od vaju nebi smel nahajat na tistem pasu.
Je če bi pa ti koga prehiteval - potem bi bila situacija drugačna. In nič ni pomoje - tako je po predpisih. Če bi se zaletela bi bila krivda deljena.
 
5. apr 2015
1.332
690
113
Pa mislim da nihče ne zagovarja nasproti vozečega.. Saj, če bi tisti bil na forumu, bi ga orenk raztrgali, tako si pač ti na udaru. Ne si k srcu jemati. Sreča da se je izšlo kot se je. Ne nehat objavlat bedakov.

Po drugi strani pa jaz osebno na takih cestah v nepreglednih ovinkih ne zaidem na levi pas, če ni potrebno. Ker kjer so 3je pasovi skupaj, ni vrag da se ne najde kak talent, ki npr prehiteva tovornjak in za njim še večji as ki prehiti oba:oops:
 

Jumbo

Zelenc'
29. maj 2020
25
21
3
Sicer do nesreče ni prišlo, ampak če bi, bi prišlo zaradi tega, ker si ti vozil napačno, proti predpisom. Če bi vozil pravilno, potem do nesreče nebi prišlo.

Saj isto rečem tudi za nasprotivozečega, zato bi bila krvda deljena. V tisti situaciji se nihče od vaju nebi smel nahajat na tistem pasu.
Je če bi pa ti koga prehiteval - potem bi bila situacija drugačna. In nič ni pomoje - tako je po predpisih. Če bi se zaletela bi bila krivda deljena.
Upam, da se zavedaš, da ni v vseh državah po zakonu obvezna vožnja po desnem pasu. V nekaterih državah ni obvezna niti na avtocesti.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
... Si računal na to možnost. :sprasujemse:
Pri vožnji po cesti pričakujejo vozniki, udeleženci v prometu, da ostali udeleženci upoštevajo CPP.
Le ta pravi, da je ni dovoljeno - je prepovedano - prevoziti polne sredinske črte, ki ločuje dva nasprotno vozna pasova..
Le prekinjeno(!) črto, je dovoljeno prevoziti takrat, ko ločuje dva nasproti vozna vozna pasova ali dva vozna pasova v isto smer.
Omenjena prekinjena črta označuje dva vozna pasova v isto smer in NE vozna pasova, kjer je vožnja po sosednjem voznem pasu v nasprotno smer!
Si računal, da nasproti vozeči voznik želi narediti samomor ali te pošteno prestrašiti. Si računal, da je nasprotni voznik ALTER voznik?
Ne moreš računati. Računaš le na to, da vozniki upoštevajo CPP. Nobene delitve. Njemu ni prepovedano prevoziti, unemu je prepovedano prevoziti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jumbo

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.413
637
113
Na avtocestah, hitrih cestah in večpasovnih cestah zunaj naselja ne velja prosta izbira prometnih pasov.
Levi prometni pas uporabljamo samo za prehitevanje. Vožnja po levem prometnem pasu v drugih primerih
je prepovedana, za kar je zagrožena globa v višini 150 EUR.
Na smernem vozišču z dvema ali več označenimi prometnimi pasovi mora voznik voziti po desnem prometnem pasu. Če ima
vozišče tri prometne pasove, je dovoljena vožnja po dveh desnih prometnih pasovih, levi pa je namenjen prehitevanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Jumbo

Zelenc'
29. maj 2020
25
21
3
Na avtocestah, hitrih cestah in večpasovnih cestah zunaj naselja ne velja prosta izbira prometnih pasov.
Levi prometni pas uporabljamo samo za prehitevanje. Vožnja po levem prometnem pasu v drugih primerih
je prepovedana, za kar je zagrožena globa v višini 150 EUR.
Na smernem vozišču z dvema ali več označenimi prometnimi pasovi mora voznik voziti po desnem prometnem pasu. Če ima
vozišče tri prometne pasove, je dovoljena vožnja po dveh desnih prometnih pasovih, levi pa je namenjen prehitevanju.
Še enkrat...in to velja v vseh državah, al enostavno posplošuješ slovenski CPP tud na ostale?
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Si to snemal v ZDA? Ker tam kolkr vem ne velja. Kle naokol pa več ali manj povsod, še celo pr nas velja, da se je treba držat desno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi