bedaki na cesti

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Meni to liči na stare po možnosti zlizane gume na zadnji osi.

Ker je Opel Corso zavrtelo okrog svoje osi.

Vse dalje pa je splet nesrečnih okoliščin.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Tebi ni konkurence.
Tebe bi moral proglasit za pacijenta desetletja.
Pazi se, da te ne začnem spet jebat v glavo, da ne boš potem kot zadnjič jokal, ko mali otrok :jok:

A se nisva zadnjič zmenila da si ti nadmočen, jaz pa peder in kreten in da boš dal potem mir s tem?

Ti jebal mene v glavo, jaz pa jokal? V kateri epizodi hrabrega miška že? Da me nisi slučajno zamenjal s kom s farškega foruma ket na alterju se to ni zgodilo.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Poglej priponko 29734
Takole zgleda tole križišče iz druge strani, avto vidiš šele ko zapelje čez semafor, prav tako mora sirena “okoli” dveh vogalov vmes je pa obvoznica in nešteto avtov.
Problem tega krizisca je, da folk konstantno vozi v rumeno in rdeco, predvsem tisti iz obvoznice. Sem se ze 2x peljal dol do mercatorja napizdit cloveka, ker mi je v cisto zeleno priletel cez rdeco. Ogromno nesrec je ze bilo tu, vsaj v zadnjih 10 letih odkar sem na tem koncu dnevno....
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
828
113
Fak, kaka nesreca butasta. Sele zdej vidm pa nc jasno. En avtocek lahko tok zaniha kamion in pol tole... vesolsko.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Fak, kaka nesreca butasta. Sele zdej vidm pa nc jasno. En avtocek lahko tok zaniha kamion in pol tole... vesolsko.
Ga je premaknil, kot da bi bila na ledu.
Bi bilo zanimivo pomerit drsnost asfalta na tem mostu.

Pa kako čudno je corsa čisto na koncu šla 2x v ograjo, kot da bi imel v rikverc???
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Nimam pojma koloko poznate ovinek, le ta je zanimiv, sploh ker levi vozni pas malo “zaniha” tam je nekje 30metrov po razcepu luknja cesta je usločena. Ko je mokro je tako bolj drseče, vendar je moral voznikmcorse kar hitro prijadrat, da ga je takole vzelo.
vse ostalo pa jena žalost splet nesrečnih okoliščin.

Nikakor ne zagovarjam divjanja, glede na posnetek, pa je bil voznik corse hitrejši od dovoljenih 80.
Glede izjav nekaterih pa a ste eni res bolani v buči, al se samo vaša možganska celica res počuti osamljeno.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Tam se čisto normalno lahko vozi 100+. Tukaj je splet okoliščin pomešan z vremenom mogoče slabimi pnevmatikami in tistimi kateri zopet niso razmišljali kaj se lahko naredi, pa čeprav so zato plačani
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Da Corsa takole zrine prednji konec kamiona po cesti, pomeni da je bil tudi kamion s hitrostjo blizu zdrsa najbrz. Ne verjamem da je imela klcorsa toliko kinetične energije da bi rinila kamion bočno po cesti.
Dvomim da je kamion videl Corso v ogledalu in da je odvil v ograjo..
Pika na i pa je najbrž to, da je kamion s kolesi zajahal Corso, kaj je pomenilo nagibanje in.....
Sicer se ne vidi najbolj kje ker je ravno znak, pa ne da se mi na telefonu vsak frame gledat ampak....
 

Priponke

  • Screenshot_2019-11-14-06-34-17-494_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2019-11-14-06-34-17-494_com.android.chrome.jpg
    703,5 KB · Ogledi: 226

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
Se mi zdi ali je dejansko, v ovinku notranjega dela betonska ograja višja kot na zunanjem delu ovinka?

Če je, je skregano z logiko.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Jaz sem včeraj po nesreči šel tam mimo. Ne vem kakšna je bila drsnost asfalta na točno tistem mestu, ampak ko sem se iz Dolenjke vključeval na AC je tisti zadnji skoraj 360 stopinjski ovinek drsel kot hudič. Sem šel manj kot 50km/h in se je čutilo zdrsavanje gum.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ovinek je 270 ;)
Sem ga tudi jaz že omenil, tudi jaz sem o njem že nekajkrat testiral kvaliteto gum in ESP.
Tudi SJTV1 je vsajenkrat v preteklosti že jambral čez tisti uvoz.
Prav na tem odseku s Corso in kamionom še nisem testiral, lahko pa potrdim "luknjo" v vozišču ki je lahko kaplja čez rob da gre avto po zakonu fizike.
8888 je omenil da tudi v mokrem z lahkoto 100+.
Možno, jaz najbrž ne prav pogosto.
Jo raje čez Barje prej ali potem 150 cuknem kot pa tu 100 v dezju
 
  • Všeč mi je
Reactions: dentex in sad

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Toliko o tem kako je velik in težji avto v prednosti pri trku.
Tole po moje lahko še 10x ponovijo, pa ne vem če jim bo uspelo spraviti kamion preko ograje.
Ker betonska ograja bi res morala kamion obdržati. In ga tudi bi, če je ne bi zajahal....


O ja, težji in večji avto ima bistveno prednost pri čelnem trku, saj se energija večjega telesa prenese na manjšega in zaradi tega v manjšemu vozilu vedno bolj nasrkajo...

Specifika tega trka je v tem, da ga je z osebnim vozilo zadel na najslabše možno mesto kar se tiče "stabilnosti" kompozicije (sedlo) in stem povzročil
da se je kompozicija "prelomila" ter zanihala, z kombinacijo visečega ovinka (bočno in navzdol) ter na mokri cesti, pa boš 25 tonsko prikolico z 8 tonskim traktorjem zelo težko ujel in poravnal nazaj v stabilno lego.... Res skupek nesrečnih naključij...

Ograja ga je zadržala, ampak je bila prenizka in prikolica je imela previsoko težišče... gugalnica....