bedaki na cesti

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Tudi če prehod ni na ovinku bi se pešec moral prepričati kaj se dogaja. Večinoma pa noben ne pogleda ne levo ne desno ampak bulji v mobi. Najbrž si mislijo, naj me zbije saj bo on kriv.:bonk:
Mene fascinira kako so ljudje samozavestni kot pešci in kolesarji...
-hodi po pločniku vzdolž ceste in ko pride do prehoda za pešce samo naglo zavije, res ne preveri ali bi ga kdo lahko spregledal (kolo, avto, drugi pešec)
-hoja po pločniku ali kje drugje, samo zavije, nihče ne pogleda čez ramo, da se prepriča da ni kdo za njim (kolesar) isto velja za kolesarje, samo zavije...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Žal je takih iz dneva v dan več.

Ogromno je tudi takih, ki so povsem zatopljeni v telefon med kolesarjenjem ali pešačenjem čez prehod. Sem zadnjič v večernih urah naletel na enga mulca na kolesu, brez kakršnekoli luči oz. odsevnikov, in seveda zatopljen v telefon. No, vsaj toliko je bil pameten, da je še pred mano se umaknil s ceste na (prazen) pločnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Ja, bedak na cesti in neprevidnež, smrtna kombinacija!

Da se ne boš razburjal; 340m/s hitro ni mogel prileteti, da ga nebi slišal in ne videl.
Če je pa prehod na kakšnem ovinku, pa seveda če imaš sebe rad, boš pa 4x bolj previden, če lahko prečkaš in da te avti vidijo ko prečkaš...
Obstaja opcija še da je bil kdo vinjen, pa ni opazil drugega, samo spet kdo :sprasujemse:
In pa opcija v tvojem podpisu, je tud kar verjetna :fredi:
Veš večinoma sem avtomobilist in peš hodim bolj poredko. Ko grem prek prehoda za pešce se 5 krat prepričam, če lahko to varno storim. Prehod ni izza ovinka ampak je bil za podvozom gledano s strani voznika audija. Ker je tu krožno križišče je cesta za prečkanje široka. In verjemi, ko sem začel hoditi po zebri tega fitipaldija res ni bilo. Ko sem prišel že skoraj čez se je pripeljal z veliko preveliko hitrostjo in se niti ni nameraval ustaviti. Šele po moji kretnji, kje ima pamet se je ustavil na polovici zebre. Pa nisem majhen miti droben ne. V bistvu sem povprečno velik in nadpovprečno širok. Nevem no pri 50 km/h sploh nebi zgledalo strašno. Tam kjer je rdeča fleka sem opazil fitipaldija in upočasnil korak. Če bi vztrajal pri svoji prednosti danes verjetno to nebi pisal. A bomo zdaj prepovedali prečkanje cest pešcem in kolesarjem??? Dajmo eden referendum o tem..... Rdečkarji ajmo pravice fitipaldijev in dinamičnih voznikov..... Sam da Janša pade...
 

Priponke

  • 001002.jpg
    001002.jpg
    105,3 KB · Ogledi: 113

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.307
113
To s stop znakom v krožišču je malo hecno, ker po drugi strani zakon pravi, da je v krožišču prepovedano uatavljati, rqzen v primeru ko se spusti pešce.
Ni hecno. Kar pravi zakon je prometno pravilo. Znak je nad njim. Lahko pa v kroziscu stoji policist in razveljavi znak s tem da ti pokaze da pelji naprej (kljub znaku).

Zakon tudi pravi da je omejitev na cesti v naselju 50km/h. Pa mas pol znak da je omejitev 70 npr...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.273
113
Gorenjsko krožišče. Slika nevarna, ampak ko zapelješ v krožišče, VEDNO zaviješ desno. In tam takoj tabla za 'tebe'!
Mogoče je pa izdelava takih tablov s pomočjo PC-ja in je tip sam enter pritisnu. Rezalnik je pač naredil svoje.

Pešci so NEVARNI! Pešec gre čez, pa pika! Z ženo, z otrokom, s psom. Ni važno. Ga moraš slediti krepko pred križišče.
Tisti z črnimi karavani grejo naprej, ampak takle pešec gre pred tabo!

95. člen
(8) Pešec mora prečkati vozišče brez ustavljanja in po najkrajši poti. Preden stopi na vozišče, se mora prepričati, če to lahko varno stori.
(9) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek pešec, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim, tretjim, četrtim, šestim, sedmim ali
osmim odstavkom tega člena.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Mene fascinira kako so ljudje samozavestni kot pešci in kolesarji...
-hodi po pločniku vzdolž ceste in ko pride do prehoda za pešce samo naglo zavije, res ne preveri ali bi ga kdo lahko spregledal (kolo, avto, drugi pešec)
-hoja po pločniku ali kje drugje, samo zavije, nihče ne pogleda čez ramo, da se prepriča da ni kdo za njim (kolesar) isto velja za kolesarje, samo zavije...

100% resnično.

Moraš biti na te idiote s telefoni v rokah pozoren vsaj tako, kot na medvede v kočevskih gozdovih. Ni fino, če naletiš nanje. Na oboje :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Veš večinoma sem avtomobilist in peš hodim bolj poredko. Ko grem prek prehoda za pešce se 5 krat prepričam, če lahko to varno storim. Prehod ni izza ovinka ampak je bil za podvozom gledano s strani voznika audija. Ker je tu krožno križišče je cesta za prečkanje široka. In verjemi, ko sem začel hoditi po zebri tega fitipaldija res ni bilo. Ko sem prišel že skoraj čez se je pripeljal z veliko preveliko hitrostjo in se niti ni nameraval ustaviti. Šele po moji kretnji, kje ima pamet se je ustavil na polovici zebre. Pa nisem majhen miti droben ne. V bistvu sem povprečno velik in nadpovprečno širok. Nevem no pri 50 km/h sploh nebi zgledalo strašno. Tam kjer je rdeča fleka sem opazil fitipaldija in upočasnil korak. Če bi vztrajal pri svoji prednosti danes verjetno to nebi pisal. A bomo zdaj prepovedali prečkanje cest pešcem in kolesarjem??? Dajmo eden referendum o tem..... Rdečkarji ajmo pravice fitipaldijev in dinamičnih voznikov..... Sam da Janša pade...
Nič v lajfu ni samoumevnega razen ene stvari...
Jest nisem bil, prisežem.

A če bi bil Renault, bi mu pogledal skoz prste? So bili samo krogi tisti, ki so ti dvignili pritisk? :evil:
Renault :zaljubljen:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Gorenjsko krožišče. Slika nevarna, ampak ko zapelješ v krožišče, VEDNO zaviješ desno. .
Ne bo držalo v tem primeru.
Če je v krožišči takšna tabla, kot je na sliki, (in kasneje ni drugih tabel, ki bi preklicale to tablo), potem moraš v krožišču zavit levo, če pelješ proti jesenicam in desno, če greš proti ratečam. Tabla je več kot prometna pravila.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Zdrave pameti primanjkuje policajem, ki pa ne kaznujejo po zdravi pameti, ampak po prometnih pravilih.
Tukaj se pa strinjam s tabo. Policaj bo napisal kazen meni ker po praznem pasu za počasna vozila vozim 120kmh, medtem ko se vozni pas pelje 90 prehitevalni pa poln in se pelje 100.
Podobna fora je bila do spremembe resevalnega pasu.
Odlocevalcem je uspelo na 7.5m sirine narisati 3 vozila siroka po 3m, pa med njimi se po vec kot 1m prostora.
Kje je v teh dveh primerih ZKP?

Sposnja slika je bila pred tremi dnevi pobrana s spleta. Veljavna ni ze kakšnih 5 let.
Pred tem pa itak ni bilo mozno tega izvesti v praksi ampak samo v glavi domisljiiskega birokrata.
 

Priponke

  • Screenshot_2021-07-11-09-48-18-571_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-07-11-09-48-18-571_com.android.chrome.jpg
    528,1 KB · Ogledi: 137

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.273
113
Tukaj se pa strinjam s tabo. Policaj bo napisal kazen meni ker po praznem pasu za počasna vozila vozim 120kmh
Tu se lahko vozi, če ne dosegaš predpisane hitrosti na voznem pasu. Ta hitrost je posebej označena in ni nikoli enaka ali višja od 80km/h (min hitrost na AC)

...medtem ko se vozni pas pelje 90...
lahko se pelje, če hitrost ni manjša od 80km/h


... prehitevalni pa poln in se pelje 100.
če je to najvišja hitrost, s katero prehitevaš je to OK in s tem ne oviraš prometa po prehitevalnem pasu.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.438
113
Tu se lahko vozi, če ne dosegaš predpisane hitrosti na voznem pasu. Ta hitrost je posebej označena in ni nikoli enaka ali višja od 80km/h (min hitrost na AC)


lahko se pelje, če hitrost ni manjša od 80km/h



če je to najvišja hitrost, s katero prehitevaš je to OK in s tem ne oviraš prometa po prehitevalnem pasu.
Ja Hanzi, desno se ne prehiteva Evropi, lahko pa v Ameriki.