bedaki na cesti

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bom kar tukaj vprašal:
kaj je sedaj z zavijanjem desno pri rdeči luči na semaforju? Se mi zdi da je sprejeto, od kdaj pa velja? A tako kot prepoved prehitevanja kamionov s 15.1. na A2?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja saj zato me zanima če je sprejeto in od kdaj, ker znaka še nisem opazil, pa imam v bližini par nerizičnih kandidatov.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113

Taka mentaliteta kolesarjev je vse prepogosta. Zadnjič ko je padlo nekaj več snega v Ljubljani, pa Janković ni ravno očistil Tivolija. Hodim proti centru in na neki točki se pojavi pas kjer snega ni bilo, bodisi je bil očiščen ali pa je material na tleh toplejši. Hodim jaz lepo in za menoj začne kolesar opozarjat nase. A jaz naj pa kar v čofto skočim da se bodo gospod peljali po lepem. Levo in desno pa po 3 metre prostora ? Ampak on kar ni hotel sprejet dejstva da nisem odskočil v loku.
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Taka mentaliteta kolesarjev je vse prepogosta. Zadnjič ko je padlo nekaj več snega v Ljubljani, pa Janković ni ravno očistil Tivolija. Hodim proti centru in na neki točki se pojavi pas kjer snega ni bilo, bodisi je bil očiščen ali pa je material na tleh toplejši. Hodim jaz lepo in za menoj začne kolesar opozarjat nase. A jaz naj pa kar v čofto skočim da se bodo gospod peljali po lepem. Levo in desno pa po 3 metre prostora ? Ampak on kar ni hotel sprejet dejstva da nisem odskočil v loku.
To si hodil po kolesarski stezi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Če imam ok v spominu, bodo to možnost morali podpreti z znakom, ki to dovoljuje?
Kako bo pravzaprav s tem zavijanjem desno?
Boš smel zavit desno vedno pri vsakem semaforju, (tako kot mislim da v ameriki), ali tako, kot je nekoč že bilo, da si smel zavit desno pri zeleni puščici.(znaku) ???
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.667
3.555
113
V Ameriki je z znakom določeno kdaj se ne sme. (razen če ni).

Pri nas je to brezveze, preden bodo kaj izumili bodo še tistih 10 preostalih semaforjev predelali v krožišča.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Sprememba določbe 99. člena ZPrCP (svetlobni prometni znaki) Z dopolnitvijo prvega odstavka 99. člena ZPrCP se določajo pomen rdeče luči na semaforju, ki mu je dodan prometni znak za vožnjo desno ob rdeči luči na semaforju oziroma pravila ravnanja za udeležence cestnega prometa za vožnjo desno ob rdeči luči na semaforju. Novo pravilo določa, da je vozniku, ob rdeči luči na semaforju, ki mu je dodan prometni znak za vožnjo desno ob rdeči luči na semaforju, dovoljena vožnja desno ob rdeči luči na semaforju, vendar le, če je smer prosta
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Taka mentaliteta kolesarjev je vse prepogosta. Zadnjič ko je padlo nekaj več snega v Ljubljani, pa Janković ni ravno očistil Tivolija. Hodim proti centru in na neki točki se pojavi pas kjer snega ni bilo, bodisi je bil očiščen ali pa je material na tleh toplejši. Hodim jaz lepo in za menoj začne kolesar opozarjat nase. A jaz naj pa kar v čofto skočim da se bodo gospod peljali po lepem. Levo in desno pa po 3 metre prostora ? Ampak on kar ni hotel sprejet dejstva da nisem odskočil v loku.

Saj isto je pri razmerju avtomobili / ostali. Avtom lepo splužijo in potem sneg nasujejo na pločnike.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Saj isto je pri razmerju avtomobili / ostali. Avtom lepo splužijo in potem sneg nasujejo na pločnike.

Tukaj ni bilo nic od tega. Tam kjer ni bilo snega so neke plosce, sirine kakega pol metra. Ocitno je spodaj neka napeljava in se zato sneg tam prej staja. Drugace pa prehod sirok tam okoli 5-6 metrov.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
[mirsi mode on]
Prasci policijski so spet povzročili prometno nesrečo. Mar bi ga pustili pri miru.
[mirsi mode off]

"Včeraj nekaj pred 22. uro so ljubljanski policisti na Šmartinski cesti v Ljubljani ustavljali voznika osebnega vozila audi A6 črne barve s koprskega registrskega območja. Voznik ni ustavil ob znakih policistov in je z vožnjo nadaljeval v smeri centra Ljubljane. Pri tem je na Šmartinski cesti povzročil prometno nesrečo. Z vozilom je trčil v enega izmed objektov in ga poškodoval, večkrat pa je trčil tudi v prometno signalizacijo. Med vožnjo je storil več cestnoprometnih prekrškov in ogrožal druge udeležence v prometu, med drugim je vozil tudi po pločniku in ni upošteval rdeče luči na semaforju.
Kljub temu da je po trčenjih z vozila odpadlo kolo, je voznik vozil naprej, nato je na Stolpniški ulici zapeljal na travnik, zaradi poškodb vozila pa vožnje ni mogel več nadaljevati. Voznik je s kraja peš pobegnil, a so ga policisti kmalu izsledili in prijeli v bližini.

35-letnemu vozniku, doma iz okolice Ivančne Gorice, ki nima vozniškega dovoljenja, je bila za čas zbiranja obvestil odvzeta prostost. Poleg tega so mu zasegli neregistrirano vozilo, v postopku pa je odklonil preizkus alkoholiziranosti in strokovni pregled zaradi suma vožnje pod vplivom mamil. Zasežena mu je bila tudi manjša količina snovi, za katero sumijo, da je prepovedana droga. Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil zaradi sumov kaznivega dejanja nevarne vožnje, neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami in prekrškov. "

 
  • Ljubezen
Reactions: Ginginova

jello

Guru
22. sep 2008
9.667
3.555
113
Se strinjam z mirsi modom. Da moraš razčefookat pol šmartinske za enega hašišarja ustavit je potreben že kar poseben talent.