bedaki na cesti

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Prej si omenil, da je istočasno speljevanje kolone z človeškim voznikom znanstvena fantastika (kar se strinjam), zdaj pa bi ti ustavljal za vozilom kot prikolica. Majster.

V Sloveniji sigurno ne pa povsod. Če ne verjameš pojdi v "3 razredno državo" Kirgizistan ali pa kakega soseda. Pa še postavi 10 v vrsto. Sekundo po zeleni bo tisti za tabo na hupi če ne boš speljal. In vsi pred tabo bodo že zdavnaj. Ja tudi jaz nisem mogel verjeti dokler nisem tega na lastne oči videl. In to dva tedna skupaj.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Sej ze v italiji tako speljujejo, od milana dol povsod. V firencah je za moje pojme promet naravnost fantasticen, slovenci bi se pa pobili tam, ali bi vas pa domacini. Zadnjic se je poljski avtobus zakalkuliral pri obracanju in je moral dvakrat v rikverc, da je zvozil uvoz...smo dve minuti poslusali orkester trobelj. Pri pa same picke in latentni ritopiki v pravem zivljenju. Vecjih sanjacev kot v sloveniji ni, tam v rangu s slovaki.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Pbutec, vrni vozniško. Fantomski zastoj nastane izključno zaradi idiotov, ki ste nabiti en drugmu na riti. Po drugi strani pa sanjariš po semaforjih in ne znaš speljat....
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Če vsi naenkrat speljejo,, potem tudi vsi naenkrat zavirajo?
Ni toliko problem naenkrat speljati kot zavirati.

Speljejo lahko vsi naenkrat ker vsi vidijo zeleno na semaforju, zavirat ne moreš ker v najslabšem primeru vidiš samo luči tisteg apred sabo....če mu voziš za piz....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa o kakšnem istočasnem speljevanju sanjarite. Ima kdo sploh izpit od vas, ki to iluzijo zagovarjate? Ko stojiš pred semaforjem, si 2m za vozilom. Do kakšne hitrosti pa si pripravljen voziti 2m za nekom? :bonk: Kakor boš hotel povečati varnostjo razdaljo (pomeni, da ne boš pospeševal s takim pospeškom kot ostali), v tistem trenutko bo 2. vozilo za tabo moralo zavirati do zaustavljenja, oziroma bo zaradi 2m že nekomu v riti.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Ti imaš očitno ze RTG med opremo avta.

kot sem rekel, tega sem se navadil v centralni aziji. Sam pri nas pač to ne gre in nikoli ne bo šlo ker vsi sanjajo sploh če imaš take kot je Pbutec. Ko 15 po vrsti spelješ sekundo za tem ko se zelena prižge pa ne rabiš zabremzat zaradi tistega ki pred tabo stoji. Prvič je čudno potem se pa kar navadiš dokler se ne vrneš na te zafurane slovenske ceste.


Pa o kakšnem istočasnem speljevanju sanjarite. Ima kdo sploh izpit od vas, ki to iluzijo zagovarjate? Ko stojiš pred semaforjem, si 2m za vozilom. Do kakšne hitrosti pa si pripravljen voziti 2m za nekom? :bonk: Kakor boš hotel povečati varnostjo razdaljo, v tistem trenutko bo 3. vozilo za tabo moralo zavirati do zaustavljenja.

Model ti res nisi gladek. Če hočeš da vsi speljejo naekrat moraš imeti za en avto prostora med vsakim. Spelješ počasi in gledaš kaj tisti pred tabo dela. Ampak kaj bi se sploh trudil tebi razlagat če niti osnov ne poznaš.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa kaj je to 5m med vozili? :bonk: Takšna kolona se lahko varno premika do maks. 15km/h, nad to hitrostjo pa postanejo ritopiki. Huda inovacija ...
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
kot sem rekel, tega sem se navadil v centralni aziji. Sam pri nas pač to ne gre in nikoli ne bo šlo ker vsi sanjajo sploh če imaš take kot je Pbutec. Ko 15 po vrsti spelješ sekundo za tem ko se zelena prižge pa ne rabiš zabremzat zaradi tistega ki pred tabo stoji. Prvič je čudno potem se pa kar navadiš dokler se ne vrneš na te zafurane slovenske ceste.




Model ti res nisi gladek. Če hočeš da vsi speljejo naekrat moraš imeti za en avto prostora med vsakim. Spelješ počasi in gledaš kaj tisti pred tabo dela. Ampak kaj bi se sploh trudil tebi razlagat če niti osnov ne poznaš.
Ampak v strnjeni koloni opazuješ več avtov pred sabo kaj se dogaja.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Sej ze v italiji tako speljujejo, od milana dol povsod. V firencah je za moje pojme promet naravnost fantasticen, slovenci bi se pa pobili tam, ali bi vas pa domacini. Zadnjic se je poljski avtobus zakalkuliral pri obracanju in je moral dvakrat v rikverc, da je zvozil uvoz...smo dve minuti poslusali orkester trobelj. Pri pa same picke in latentni ritopiki v pravem zivljenju. Vecjih sanjacev kot v sloveniji ni, tam v rangu s slovaki.
posebi zanimivo mi je v firencah ko ponoči zgleda kot da je edn reku "zdej pa dost, vsi ven iz avtov mate 5sekund da ga parkirate" in tako sem tam kjer sem se jaz vozil gledal avte pometane povsod po ulici.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
V Sloveniji sigurno ne pa povsod. Če ne verjameš pojdi v "3 razredno državo" Kirgizistan ali pa kakega soseda. Pa še postavi 10 v vrsto. Sekundo po zeleni bo tisti za tabo na hupi če ne boš speljal. In vsi pred tabo bodo že zdavnaj. Ja tudi jaz nisem mogel verjeti dokler nisem tega na lastne oči videl. In to dva tedna skupaj.
sicer se po kirgiziji nisem vozil sem se pa pa državah tam okoli pa tega ni bilo prav hudo za opazit. predvidevam da to v biškeku?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Pbutec , vidim da si tokrat zelo "hud" strokovnjak za varnost v cestnemu prometu. Še posebej, če se spomnem, kako si v enem postu napisal, kako "prehitiš in potem malo testiraš/provociraš, tistega za sabo. " Ker ti pač ni bila všeč njegova vožnja. Po številu napisanih postov, bi rekel da si VSAJ šef inštruktorjev varne vožnje v Vranskem. Al so tam tud amaterji za tebe?. Mogoče že kandidiraš za predsednika FIA? Amzs so tud verjetno vaški amaterji za tebe?
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Glej, to so navadne gluposti, ki se začnejo pri 13.sekundi posnetka. Cela kolona bo istočasno štartala ... pa daj prosim te ... v trenutku ko štartaš moraš imeti neko minimalno varnostno razdaljo pred sabo in te varnostne razdalje ne moreš drugače dobiti, kot da počakaš trenutek, da se vozilo pred tabo oddalji. Tak da glej, takšne študije, članke, simulacije lahko samo bedaki na biciklih delajo, neumneži pa jim verjamete.
Tudi če vsi tvegajo nesrečo in res istočasno štartajo, bo pa pri 50km/h vseeno čas, da se začne varnostja razdalja ustvarjati, ker pri tej hitrosti pa je res idiotizem še vedno nekomu 2m za ritjo vstrajati. In takrat se začne bremzanje, da 3. v koloni še stoji. :bonk:
Ne boš verjel, ampak npr. v Avstraliji so vozniki naučeni, da pred semaforjem starta cela kolona hkrati. Poznam nekaj ljudi, ki so bili in so še doli, in jim ta sistem, za katerega ti praviš, da je nemogoč, špila v popolnosti, pretočnost križišč je dvojna v primerjavi z našim speljevanjem, ki je po tvojem mnenju optimalno...
Malo preveri dejstva preden pišeš neumnosti. :zavijazocmi:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Pa o kakšnem istočasnem speljevanju sanjarite. Ima kdo sploh izpit od vas, ki to iluzijo zagovarjate? Ko stojiš pred semaforjem, si 2m za vozilom. Do kakšne hitrosti pa si pripravljen voziti 2m za nekom? :bonk: Kakor boš hotel povečati varnostjo razdaljo (pomeni, da ne boš pospeševal s takim pospeškom kot ostali), v tistem trenutko bo 2. vozilo za tabo moralo zavirati do zaustavljenja, oziroma bo zaradi 2m že nekomu v riti.
Cel čas se sprašujem, kdo je teb dal vozniško.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Jaz pa kako bi ga najlažje prepoznal na cesti, da se mu umaknem, ker osebno preferiram, če pridem na cilj v avtu in ne v krsti.