bedaki na cesti

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Kalifornija je tudi prva, ki odstranjuje dodatne pasove.
Recimo Los Angeles, kot meka avtomobilskega prometa, že izgublja prve vozne pasove in gradijo namesto njih kolesarske steze in razširjene pločnike.

Steze/pasove omejene za javni prevoz, so pa uvedli že 20 let nazaj. S tem, da so jih skozi čas sproščali še za taxi, nekoč hibride, danes pa samo še električarje, v bodočnosti pa električarje, kjer bodo v vozilu vsaj trije ljudje (car pooling).

Skratka splošni trend je anti-avtomobilistični.

Za dirkanje 200 km/h so pa namenjene dirkalne steze in ne ceste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni in koliko

Floki

Guru
6. sep 2007
9.901
3.022
113
Considering ...
Ne bo izglasovano. ;)

Itak da ne bo, američani imajo precej nizke hitrosti, sem prevozil pri njih ca. 15 kkm pa če se prav spomnim je bilo 80 milj največ kar sem peljal. Lahko da ima katera država tudi več. Najhujše so tiste njihove omejitve 55 na cestah, ki jim ne vidiš konca.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.729
6.332
113
Policisti / kriminalisti so to odnesli, kaj vse so odnesli, ne vem. Danes mi je nekdo vpleten v preiskavo pravil, da na podlagi teh podatkov iz ECU-ja že izdelujejo animacijo, da bodo prikazali kako se je premikal volan tik pred pokom. Očitno so že vedeli kaj iskat. Kakšen problem pa je odklopit in odstranit ECU iz računalnika? Sodišče pa je v trenutku odredilo marsikaj. Čaka se le še vse informacije nemških policistov, kaj vse je tam povzročil (in tega ni malo).

Zraven 3.0 promila je jemal še tablete, ob katerih je prepovedana vožnja. A to ne bo vplivalo na nič, saj če jemlješ takšne tablete in voziš, pri nas ni določene kazni za to.

Trenutno je še zadržan v bolnišnici, nato pa gre naravnost v pripor.
ampak, tukaj bodo še vedno eni mojstri fizike trdili, da je ob trku vozil 125kmh....

Policisti niso nic odnesli. Kvecjemu so zasegli celo vozilo, nato pa bo tozilec v okviru sodne preiskave lahko predlagal sodiscu da naroci izvedensko mnenje kok hitro je avto peljal. Ob tem lahko sodisce odredi da se iz avta poberejo racunalniki in se preko proizvajalca ugotavlja podatke. Sodisce izvedbo tega obicajno prepusti policiji. Policija ima ljudi ki vedo kaj je treba ven pobrat in obicajno to pove tudi proizvajalec sam, ce ga policija prosi za pomoc.

Osumljeni lahko zavrne odvzem krvi. V tem primeru lahko preiskovalni sodnik tudi ustno odredi prisilni odvzem krvi. Vendar to ni avtomatizem in se velikokrat ne odlocijo za to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kalifornija je tudi prva, ki odstranjuje dodatne pasove.
Recimo Los Angeles, kot meka avtomobilskega prometa, že izgublja prve vozne pasove in gradijo namesto njih kolesarske steze in razširjene pločnike.

Steze/pasove omejene za javni prevoz, so pa uvedli že 20 let nazaj. S tem, da so jih skozi čas sproščali še za taxi, nekoč hibride, danes pa samo še električarje, v bodočnosti pa električarje, kjer bodo v vozilu vsaj trije ljudje (car pooling).

Skratka splošni trend je anti-avtomobilistični.

Za dirkanje 200 km/h so pa namenjene dirkalne steze in ne ceste.

Že, ampak že od samega začetka je bil trend omejitev zaradi eko oz. varčevalnih razlogov ne zaradi varnosti. Pa še po uvedbi nacionalnih omejitev si lahko v Nevadi in Montani vozil praktično neomejeno, ker je bila kazen banalna. $5.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Sploh sedaj ko so v trendu ideje po znižanju hitrosti zaradi ekologije in izboljšanja kakovosti zraka.
Nižanje hitrosti in ekologija ne gresta ravno z roko v roki, vsaj po mojih izkušnjah iz podatkov potovalnega računalnika...
Trenutna poraba na AC v 5. prestavi je pri 110 enaka ali višja kot pa pri 130 - 140. Kakšni so pa izpusti pri nizkih obratih motorja, pa tudi ne vem, verjetno niso nič čistejši kot pa pri nekoliko višjih...
Nisem strokovnjak, ampak moj avto lepše laufa pri 130 - 140 kot pa pri 110. Kako je pa iz vidika ekologije, pa naj pove kak strokovnjak.
Imam pa dizla...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Iz praktičnega vidika je poraba goriva eksponentna funkcija hitrosti.
Skratka omejitev hitrosti iz 130 na 110, se konkretno pozna na povprečni porabi vozil na tej cesti.

Seveda so razlike od avta do avta. Ampak odkar ni več Katrc in Jugecev, imajo avti na cestah 6 - do 8 prestav ali pa celo brezprestavne menjalnike in bo poraba pri nižji hitrosti vedno nižja pri nižji hitorsti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.160
113
Sistematik ne nakladaj. Pri 110 imaš nižjo porabo kot vsak drug avto. Fizika je zadaj. Višja hitrost več energije za premagat zračni upor
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hanzi

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Iz praktičnega vidika je poraba goriva eksponentna funkcija hitrosti.
Skratka omejitev hitrosti iz 130 na 110, se konkretno pozna na povprečni porabi vozil na tej cesti.

Seveda so razlike od avta do avta. Ampak odkar ni več Katrc in Jugecev, imajo avti na cestah 6 - do 8 prestav ali pa celo brezprestavne menjalnike in bo poraba pri nižji hitrosti vedno nižja pri nižji hitorsti.

brezprestavni menjalnik???
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
cvt

cvt.jpg
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Bemti to polno luno ... se zapnete, pa to v vseh temah, za najmanjši drek. :rolleyes:

Aja - čeprav nima prestav, je brezstopenjski menjalnik še vedno menjalnik. Kaj pa naj bi bil drugo, če pa “menja” razmerje obratov in s tem moči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Nižanje hitrosti in ekologija ne gresta ravno z roko v roki, vsaj po mojih izkušnjah iz podatkov potovalnega računalnika...
Trenutna poraba na AC v 5. prestavi je pri 110 enaka ali višja kot pa pri 130 - 140. Kakšni so pa izpusti pri nizkih obratih motorja, pa tudi ne vem, verjetno niso nič čistejši kot pa pri nekoliko višjih...
Nisem strokovnjak, ampak moj avto lepše laufa pri 130 - 140 kot pa pri 110. Kako je pa iz vidika ekologije, pa naj pove kak strokovnjak.
Imam pa dizla...
Kater motor, koliko konjev, koliko prestav. Se mi zdi neverjetno.
Tej zgodbi bi verjel če bi hitrost bila 40/70, ne pa 110/140