bedaki na cesti

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Policisti / kriminalisti so to odnesli, kaj vse so odnesli, ne vem. Danes mi je nekdo vpleten v preiskavo pravil, da na podlagi teh podatkov iz ECU-ja že izdelujejo animacijo, da bodo prikazali kako se je premikal volan tik pred pokom. Očitno so že vedeli kaj iskat. Kakšen problem pa je odklopit in odstranit ECU iz računalnika? Sodišče pa je v trenutku odredilo marsikaj. Čaka se le še vse informacije nemških policistov, kaj vse je tam povzročil (in tega ni malo).

Zraven 3.0 promila je jemal še tablete, ob katerih je prepovedana vožnja. A to ne bo vplivalo na nič, saj če jemlješ takšne tablete in voziš, pri nas ni določene kazni za to.

Trenutno je še zadržan v bolnišnici, nato pa gre naravnost v pripor.

Te podatke se lahko pridobi tudi od Mercedesa direktno.

Mene bolj zanima za koliko km/h je avto sam uspel zmanjšati hitrost, ko je ugotovil da bo poknilo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Moje mnenje je, da lahko pri tako veliki razliki hitrosti (tvoja recimo 250+ in od kamjona 90) naletiš na neugodno zavetrje tik za kamjonom oz. njegovo turbulenco zaradi škatlaste oblike in zaradi tega izgubiš kontrolo.
Ali pa preprosto zaradi tunelskega vida slabo oceniš bočno razdaljo..




Tale je po mnenju alterfizikov ziher vozil 500km/h saj skoraj celi desni bok avta manjka.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ko berem take veleume sem takoj za, da se zakonsko največja dovoljena hitrost na vseh vozilih omeji na 130 km/h. Blokada pa to. Kaj mene brigam če ima nekdo denar za RS4, M5, AMG itd, če je zakonsko dovoljena hitrost na avtocesti 130 km/h je pač največja hitrost 130 km/h. Z Cliom 1.2 16v ali pa z V10 karkoli.

Hitrost na AC je omejena še iz časa komunizma.

Hvala k.... so švabi po drugi svetovni vojni v večini preskočili to kameno dobo razvoja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
tudi celovška v naselju je pogosto prazna, tako da bi brez problema stisnil 100+ tukaj, a ne?
ampak ker tebi bralno razumevanje baje ne dela težav, boš razumel, da omejitve na AC niso samo zaradi drugih (počasneje) vozečih vozil

Zakaj pa so v Nemčiji, na pogosto bistveno slabših cestah, brez omejitve?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ti vedno vidiš samo eno smer.
Jaz pa na nemškem avtobanu vidim pa tudi omejitve 60.
Pa provide tam tudi redno šibajo in pišejo pildke sploh balkancem.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ti vedno vidiš samo eno smer.
Jaz pa na nemškem avtobanu vidim pa tudi omejitve 60.
Pa provide tam tudi redno šibajo in pišejo pildke sploh balkancem.

Ja pri nas so bile omejitve tudi 40. Kaj ima to veze s tem, da se 200km stran od karavank lahko peljem tudi 400 km/h, če imam denar za Chirona, pri nas pa sem s 160 praktično samomorilec?
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Sploh sedaj ko so v trendu ideje po znižanju hitrosti zaradi ekologije in izboljšanja kakovosti zraka.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.233
2.072
113
SV SLO
Ja pri nas so bile omejitve tudi 40. Kaj ima to veze s tem, da se 200km stran od karavank lahko peljem tudi 400 km/h, če imam denar za Chirona, pri nas pa sem s 160 praktično samomorilec?
160 km/h ni neka hitrost z katero kogar koli ogrožaš bistveno bolj kot pri hitrosti 130 km/h. Problem je v hitrosti 260 km/h, ker to hitrost praktično nihče ne pričakuje niti nihče ni navajen na tako hitrost. Dolžnost zakonodajalca je da poskrbi za varnost vseh udeležencev v prometu tisti s taslabimi avti in tistih s ta boljšimi avti. Če imaš denar za hiter avto boš pa imel še za kazen, ko te dobijo ko kršiš predpise. Če si samomorilec je to tvoj problem, če pa s hitrostjo ubiješ še koga drugega pa ni samo tvoj problem. Kapiš???
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
Hitrost na AC je omejena še iz časa komunizma.

Hvala k.... so švabi po drugi svetovni vojni v večini preskočili to kameno dobo razvoja.
So pa povsod drugje komunisti še vedno na oblasti. V KSA (Komunistične države Amerike) je omejitev 55 mph ali 65 mph, kar je po vrsti cca 90 in 105 km/h. In tam so razdalje v igri.

Strinjam se, da hitrost ni nevarna. Hitrost je simptom, ki je posebej izrazit pri idiotih, ki do 65. leta ne bodo odrasli (potem pa tudi ne) in razumeli, da na cesti nisi sam.
Če uživaš v hitri vožnji, zakupi Vransko ali Grobnik ali kar je še takih stvari pa užgi. Sam za to pa ni denarja.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
So pa povsod drugje komunisti še vedno na oblasti. V KSA (Komunistične države Amerike) je omejitev 55 mph ali 65 mph, kar je po vrsti cca 90 in 105 km/h. In tam so razdalje v igri.

Strinjam se, da hitrost ni nevarna. Hitrost je simptom, ki je posebej izrazit pri idiotih, ki do 65. leta ne bodo odrasli (potem pa tudi ne) in razumeli, da na cesti nisi sam.
Če uživaš v hitri vožnji, zakupi Vransko ali Grobnik ali kar je še takih stvari pa užgi. Sam za to pa ni denarja.

Si prepričan, da je tako v ameriki? Ne samo da je tvoja trditev popolnoma napačna, imeli so celo dve zvezni državi z določenimi neomejenimi cestami kalifornija pa o tem ponovno razmišlja.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Kalifornija je zadnja, ki razmišlja o neomejenosti. Tam vse omejujejo zaradi ciljev emisij in CO2. ;)
Glede na 25 let nazaj, so tam skoraj povsod omejitve nižje, kot so nekoč bile.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Ja pri nas so bile omejitve tudi 40. Kaj ima to veze s tem, da se 200km stran od karavank lahko peljem tudi 400 km/h, če imam denar za Chirona, pri nas pa sem s 160 praktično samomorilec?
200km od karavank imaš avtocesto A8, eno najslabših nemških avtocest, kjer je že 130km/h veliko glede na njeno horizontalno preglednost in pomanjkanje odstavnih pasov
4404687584_404bd63bea_b.jpg