Bajta ali blok?

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Ne povsod. Zgolj tam, kjer je kapelica edini možni treftpunkt.
Imaš kraje s kapelico, kjer tam živeči za opis uporabljajo Spar, Petrol, semafor ipd., imaš pa tiste, ki tega pač nimajo
smile-1.gif


Majo pa frišen zrak, to pa.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
Ne povsod. Zgolj tam, kjer je kapelica edini možni treftpunkt.
Imaš kraje s kapelico, kjer tam živeči za opis uporabljajo Spar, Petrol, semafor ipd., imaš pa tiste, ki tega pač nimajo
smile-1.gif


Majo pa frišen zrak, to pa.

res je..tole sem pozabil
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Citat:
Uporabnik suzica pravi:
Drgač pa ti tapameten-dj povej kaj je zate vukojebina...

A je morda to kraj kjer ni na enem kupu oziroma hiši oziroma bloku tam čez 300 ljudi , kateri imajo vsakodnevne probleme in se potem znašajo s svojim umotvorom nad sosede ki je oddaljen za eno steno?

Tvoja izkušnja je verjetno premosorazmerna odnosu z določenim "sosedom. Jst nimam nobenih problemov z nobenemu iz svoje okolice...mene imajo za boga..ker sem bolj kot ne dobričina..to itak ne boš kapiral ker nisi naa podeželju doma..

Citat:
Uporabnik suzica pravi:
A je vukojebina slučajno to da ni nobene gužve na cesti, katera ti vzame povprečno dve ali tri ure na dan v žgočem plehu na štirih kolesih?

Si ti poklicni šofer? Jaz imam 10min do službe + izumili so klimo nisem šofer, imam pa delavnico stran od bajte okol 50 metrov. Glede klime sem pa mal mim brcnil ..priznam

Citat:
Uporabnik suzica pravi:
A je vukojebina to , da nobenega soeda ne motiš, če rigneš po malici?

Ne, to je pomanjkanje bontona. boš priznaal da nisi nikoli?

Citat:
Uporabnik suzica pravi:
A je vukojebina to da nimaš onesnaženega in smrdljivega zraka zunaj?

hysterical-1.gif
Odvisno kaj ti smrdi. Ti si gnoja navajen, je kot afrodizijak. gnoj naj bi se smatral pod bio..dober za gnojenje rastlin. Najbližje do mene gnojiše je oddaljeno okol 300 metrov. Tebi pa izpušni plini vsak dan prodirajo v stanovanje... upam da nimaš otrok, ker se ti bi mogoče smilili..al pa ne? Bog si ga vedi

Citat:
Uporabnik suzica pravi:
A je vukujebina to, da nimaš gužve v trgovini in ne kupuješ tisočkrat prešlatanega sadja v trgovinah??

V vaši eni trgovini ni gužve, v izbiri mojih 35ih v 1km krogu so pa vse full. Kaj pomeni po meščansko full? se lahko normalno pogovarjaš ali si prisiljen se tako obnašat in si podrejen sostanovalcem v bloku?

Citat:
Uporabnik suzica pravi:
A je vukujebina to , da imaš lahko vhodna vrata na stežaj odprta--tudi ko te ni doma, saj je rizik vlomov v "vukujebini" zelo majhen..napram blokovskim naseljan kjer se krade po tekočem traku...

Zaklepat za sabo je res grda čednost. Ti ti ti devil. Prilika dela tatu. prilika dela tatu--to je res. Če pa poznaš vse ljudi v svojem ožjem in širšem okraju..se pa to izniči-se ti ne zdi? V blokih marsikdo ne pozna soseda čez steno..pa sta oba že deset let v istem bloku. Zakaj je tako ne vem in se mi zelo čudno zdi , trapast pa še bolj.

Citat:
Uporabnik suzica pravi:
A je vukojebina to , da nimaš okoli bajte raznorazne preprodajalce mamil in ostale neuravnovešene paciente?

O deliverance neuravnovešenosti malomeščanstva nebi ravno predolgo razpravljal. bi imel preveliko za povedat. Prav , pustimo to

Citat:
Uporabnik suzica pravi:
A je vukojebina to da se vsi med seboj poznamo in si pomagamo?

Branjevke. Meni tudi sosed pomaga, jaz tudi njemu. To da ne poznam 300k ljudi je pa verjetno moja krivda. Premalo hodim ven. To je pohvalno da rad pomagaš sosedu, kaj si mislil z branjevkam pa ne vem.....




In potem gremo še lahko naprej naštevat prednosti podeželja pred blokovcem:

OTROCI:

Moj otroci imajo toliko placa se za igrat, da če sešteješ celotna igriša v ljubljani si ne pridemo skup. Asfalt za rolanje in kolesarjenje imajo tudi in je dvorišče tako velik, da se lahko primerja z BTC, vendar je tam sam pleh in ni primeren za otroške igre. Stožice so pa predrage za bilo kaj.


Piknik placi... pri nas kolko češ, neokrnjena narava , potoki zraven itd itd. V ljubljan tega ni.

Imamo bazen v bližini, dobre taprave gostilne... ma mah sj imamo vse.


TOREJ red devil ali kaj si že-- TI živiš v vuko jebebini, jst še zdaleč ne.

Kar pa drugi pišete.. pa itak semi sebe okoli prenašate in se delate jake đeke, v resnici ste pa navadne prpe v materinem naročju--BASTA--sem moral zinit, pa če je prav ali pa ne.


Ajde. Lep pozdrav v vaše meščanske vukojebine..mal se mi pa smilte..morda...
 
Full bi ti lahko kolega 8888 razložil, ampak je raje šel k verouku kot na učenje tujega jezika. (in ne, nisem mislil fu£)

Jaz sem tudi gledal za kupit ven iz Ljubljane, pa sem potem ravno na otroke pomislil in se postavil v njihovo kožo, kako bi bilo meni par km do prvega prijatelja in par 10 do civilizacije. Hočeš nočeš stopnja nerazgledanosti in zaplankanosti je večja na vasi, kar je logično sej ni stika z urbanim okoljem. Tam je cerkev, gostilna in sem in tja kakšna veselica. Janša je kralj in Ljudmila drk poster na steni pubertetnikov.

btw: sem vesel da si ob vsej neokrnjeni naravi in neoporečni vodi v potokih omenil bazen in gostilne, ker to je vsa poanta narave.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Sedaj ga pa že serješ, misliš da si na vaseh fantje drkajo na politike? Dol mi visi za vse politike, ker so vsi izdajalci našega naroda.
Kar se tiče življenja na vaseh imaš ti predstavo še 200 let nazaj, sedaj je drugače, na vaseh so južnaki, vendar začuda so v primerjavi z mestom normalni, se ne mečejo ven...prav tako noben nikogar ne sili v Cerkev. V glavnem ima vas pluse ima pa tudi minuse, seveda tvoj zoki mesto pa ima same pluse.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Hočeš nočeš stopnja nerazgledanosti in zaplankanosti je večja na vasi, kar je logično sej ni stika z urbanim okoljem.

Žal tudi ti s svojimi komentarji nisi v ponos mestnim ljubljanskim srajcam...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
Ne povsod. Zgolj tam, kjer je kapelica edini možni treftpunkt.
Imaš kraje s kapelico, kjer tam živeči za opis uporabljajo Spar, Petrol, semafor ipd., imaš pa tiste, ki tega pač nimajo
smile-1.gif


Majo pa frišen zrak, to pa.

Enkrat sem v Vodicah iskal eno firmo in je bil opis po telefonu "potem pa pri kapelici zaviješ levo...".



Kolikor mi je znano, so Vodice eno najbolj priljubljenih (in najdražjih) področij za novogradnje v Sloveniji.




Zaključke potegni sam.




Ali če ti olajšam - slab poskus sarkazma. Ne se sekirat, saj bodo še druge priložnosti.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Hočeš nočeš stopnja nerazgledanosti in zaplankanosti je večja na vasi, kar je logično sej ni stika z urbanim okoljem.

Žal tudi ti s svojimi komentarji nisi v ponos mestnim ljubljanskim srajcam...

Kolk jaz umiram od smeha, ko se z zalitvami obkladata prebivalec zaselka, in manjsega mesteca....
smile-1.gif
 
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Hočeš nočeš stopnja nerazgledanosti in zaplankanosti je večja na vasi, kar je logično sej ni stika z urbanim okoljem.

Žal tudi ti s svojimi komentarji nisi v ponos mestnim ljubljanskim srajcam...

Nisem rekel, da sem. Medtem, ko je npr. avtor vsaj 7 razredov nad menoj, ker je z vasi.

In ja. Tisto prej napisano drži.