Avtomobilski sedeži za dolge razdalje?

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
+B5bGWNXjyWByBuHqaLG6w==.jpg


Tole je fotka sedežev iz kappe, alcantara. Jaz sicer nimam možnosti nastavljat ledvenega predela, a niti ni potrebe. Drsi ne nič, tudi poleti ni težav s potenjem. So bolj foteljski, ampak meni se silno dopadejo
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Hidravlični Citroeni (Xantia,Xm,C5,C6) so tisti, ki postavljajo standarde udobja, ne kakšne Xsare, C4 itd. To so čisto enaki avti kot kakšni drugi in nebi rekel, da so kaj bolj udobni (mogoče so malo bolj mehko nastavljeni v podvozju). Hidravličarji ... ja to, pa je čisto nekaj drugega. Tam pa se strinjam, da po 1500km prideš ven nič utrujen.

Kako vezo ima hidravlika s sedeži?
aplauz.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
to je ravno narobe. sedezi v avtomobilih niso vec vmeteni, kot so bili nekoc v luxuznih razredih. pejte se voziti s kaksnim boljsim kombijem oz. kamionom, ki ima vzmetenega recara. potem vidis, da mi sedimo na klopcah.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Ampak če ti sedež ne ustreza (pretrd, premehek, neustrezen v skladu z osebnim prepričanjem in počutjem) ti tudi vzmetenje (in splošna udobonost avtomobila kot takega) ne bo nič pripomoglo k temu, da bi bil manj "polomljen". Kaj ti pomaga super udoben avto, če ti je sedež premehek in te po končani vožnji zaradi tega boli hrbet?
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik FRooT pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
V BMW-ju imam comfort sedeže, kjer se naslonjalo lahko na sredini prelomi in nastavljaš posebej zgornji del naslonjala, posebej pa spodnji (ter seveda ledveno in stransko oporo). Luxus, ki ga ne zamenjam za ničesar.

X2 ... Pa ravno iščem eno E60, pa ima zeloo malo avtov komfort zice
wink-1.gif

Komfort zicov itaq ne moreš drugače dobit, kot samo v kombinaciji z ledrom.

So pa ti zici res prva liga: podaljšan nastavljiv spodnji del, bočno napihljive stranice, posebej nastavljiv zgornji del naslonjala, ledvena opora, ki se pomiga gor in dol, ter napihuje ven in not, odlični vzglavniki. V kombinaciji z aktivnim sedežem, aktivnim naslonom in zračenjem pa itaq zmaga vse skupaj. Vse skupaj seveda povezuje elektrika.
 

Tex

Pripravnik
22. maj 2008
33
0
6
Res ne vem ali ste še vsi 10 let za leseno žlico ali kaj, Usnjeni sedeži imajo zadnjih 10 let hlajenje,gretje,masažo,trdoto in bočno oporo,ki se nastavljata električno ali zračno.
+ tega so še mnogo čistejši !
338672-3.jpg
 

Priponke

  • 338672-3.jpg
    338672-3.jpg
    41,3 KB · Ogledi: 216

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Citat:

Komfort zicov itaq ne moreš drugače dobit, kot samo v kombinaciji z ledrom.

To me malo čudi, ker kot sem gledal (pri VW skupini) so komfort zici (npr Confortline oprema) iz blaga in brez kakršne-koli bočne opore, usnjeni zici v višji opremah (npr Highline) pa so športni, ne pa kompfortni.

LP P
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
Citat:

Komfort zicov itaq ne moreš drugače dobit, kot samo v kombinaciji z ledrom.

To me malo čudi, ker kot sem gledal (pri VW skupini) so komfort zici (npr Confortline oprema) iz blaga in brez kakršne-koli bočne opore, usnjeni zici v višji opremah (npr Highline) pa so športni, ne pa kompfortni.

LP P

confused-1.gif



Komfortni sedeži pri VW in BMWju imajo toliko skupnega kot....
rolleyes-1.gif
 

Tex

Pripravnik
22. maj 2008
33
0
6
V W140 so zmagovalni ja !
cool-1.gif

339138-mobisux.JPG
 

Priponke

  • 339138-mobisux.JPG
    339138-mobisux.JPG
    58,5 KB · Ogledi: 209