Avtomatik: plusi in minusi

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
kako je s to menjavo olja v DSGjih? Na 60kkm ali tudi po določenem času (npr. po 5 letih)?
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
> zanimivo je, da firme, ki delajo avtomobile, ki imajo pričakovano malo daljšo življensko dobo, vgrajujejo dc menjalnike samo z navorsko "švohnimi" motorji, za prave zadeve pa furajo klasiko

"Prave" zadeve rabijo navorsko močan motor, sicer v klanec "ciklajo" med prestavami.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Drugače pa bi rad vprašal in mogoče tudi opozoril na še eno malenkost, ki jo je kolega zaznal pri enem rabljenem avtomobilu (passatu z DSG menjalnikom), ki sma ga šla gledat.

Ko je preverjal karoserijo avta pod blatniki, je bil naslonjen na kolo in opazil take čisto rahle vibracije na kolesih, v razmahu recimo 30 do 45 sekund. Ker se mu zdelo čudno, se je potem čepe naslonil na vsako kolo z obema dlanema in nekaj časa opazoval tresljaje... In na vseh kolesih je bilo enako - nežni tresljaji (vibracije) na vsakem kolesu v razmahu dobrih 30 sekund... vibracije so trajale kako slabo sekundo, vendar jih je bilo jasno za občutit... Prodajalec je seveda takoj pripomnil, da še v življenju ni videl, da bi se kdo na kolesa naslanjal, vendar so bile vibracije jasne...

Občutek sva imela, kot da je avto (DSG menjalnik v prestavi P) hotel speljati, ampak v notranjsti avtomobila se to ni opazilo, samo na kolesih... Če bi bilo nekaj na mašini, se verjetno nebi čutilo na kolesih, ampak na karoseriji... Torej, imela sva občutek, kot da bi avto (menjalnik) za trenutek hotel speljati, vendar mu je potem P prestava to preprečila...

No, ravno zraven je imel podobnega pasata (z DSG menjalnikom) in ga je prižgal in tam teh vibracij na kolesih ni bilo...

Torej, kaj mislite, je to kriv menjalnik? Ali kaj drugega? Je že imel kdo podoben primer?

Drugače se mi je avto zelo dopadel, samo ga zaradi teh vibracij na kolesih nisem kupil...

Kaj menite ostali?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
A v N ste isto probali ali pa par cm premaknit, ali je bil to tak kmečki zakjuček iz enega primera? Ker avtomatik edino v N zagotavlja odklop obeh gredi, v P pa odvisno od tipa menjalnika možno da počne vse sorte. Če to kombiniraš recimo še z ročno zavoro se potem dogajajo čudne zadeve. Sem skoraj prepričan (po spominu) da se tudi DSG premakne cm ali dva če ga daš v P da se mu dokončno zaklene menjalnik, če ga prej ustaviš z ročno obstane v pač nekem "floating" stanju kjer je možno da tudi sklopka leze naprej pa se prenaša na kolesa tole.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
V bistvu je bil to zaključek, ker potem se je prodajalec začel nekaj pizdit, pa avto je šel kr ugasnit... In potem se nama je res zdelo z kolegom, da je to nekaj sumljivega... Je pa res, da je tudi prodajalec reko, da še za kaj takega ni slišal, ni pa tudi hotel probat, da bi občutil, kaj je sploh narobe...

Je pa potem, ko sma mu malo povedla, da bi pač rad kupil vredu avto (ne pa da me že prvi mesec začne kaj jebat), sam rekel, da je ta passat zraven tudi avtomatik in ga je šel prižgat... Samo potem je prodajalec verjetno posplošil nekaj in naju je začel jemat tako, kot da iščema neke brezvezne napake... Pač on verjetno ima dosti takih kupcev, samo mene boli k... za njega, on je prodajalec in če bi imel mogoče malo drugačen odnos, bi verjetno kupil tisti avto, ker mi je bil res všeč...

Saj ne vem, mogoče je avto vredu in mu delama krivico, samo če je na enem avtu nekaj vibriralo, na drugem (skoraj istem pa ne, pa je tudi bil v P prestavi), potem nama je bilo nekaj sumljivo...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pa ne bi ti raje poklical nekam kjer se profi bavijo z razdiranjem/servisiranjem teh menjalnikov npr. v Lesce pa ti bodo iz prve roke povedali ali je to normalno. Sta se vsaj peljala?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Sma se mislila peljat po zunanjem/notranjem pregledu, samo nama je potem ugasnil avto in ga zaklenil...

Nisma pa nič klicala okoli, ker imam nagledanih več passatov... Je pa rekel prodajalec, da se lahko avto pelje na uradni servis (kjer je bilo tudi vse delano), samo so kao dolge čakalne vrste (kar je baje tudi res) in se mi je zdelo, da prodajalec ni ravno pripravljen raskirat par 10 minutk, da bi se peljal tja...

No, kakorkoli, saj ni bil edini passat, ki bi ga kupil...

To sem napisal zato, da malo podebatiramo in mogoče v prihodnosti še kdo naleti na podobno težavo (ki mogoče to sploh ni)...
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Zanimiv to z vibracijami oz. cukanjem. Najenostavneje bi bilo avto dvignit od tal in bi videli ce bi se kolesa v P kaj (za)vrtela.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Je mel avto kak lane assist ali kake take pizdarije? Moj ma 4 kolesno krmarjenje in včasih, ko stojim na semaforju se nekako zacikla in začne volan minimalno vibrirat. Potem pa obrneš za par stopinj levo desno in neha.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
KSZ

Kdo je torej najboljši mojster za menjavo olja v avtomatskem menjalniku po metodi Tim Eckart? Gre se za Mazdo 6.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Pa ne bi ti raje poklical nekam kjer se profi bavijo z razdiranjem/servisiranjem teh menjalnikov npr. v Lesce pa ti bodo iz prve roke povedali ali je to normalno. Sta se vsaj peljala?

Telih herojev, ki so jih dobili pri neopravljenih menjavah olja v avtomatu (zaračunali pa so seveda vse) se na daleč izogni.

Še komentar na metodo Tim Eckart: Američani je ne marajo, ker nalivanje novega olja pod pritiskom lahko kakšno packarijo uspešno premakne v kakšen ventil, ven pa je ne dobiš več. Veliko raje priporočajo karter dol in pustit avto tako dlje časa, lahko tudi čez noč...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Telih herojev, ki so jih dobili pri neopravljenih menjavah olja v avtomatu (zaračunali pa so seveda vse) se na daleč izogni.

Še komentar na metodo Tim Eckart: Američani je ne marajo, ker nalivanje novega olja pod pritiskom lahko kakšno packarijo uspešno premakne v kakšen ventil, ven pa je ne dobiš več. Veliko raje priporočajo karter dol in pustit avto tako dlje časa, lahko tudi čez noč...

Čak, v lescah dva delata menjalnike, dve razlicni podjetji
Koga so dobili?