Avtomatik: plusi in minusi

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
raners : kaj gledaš sploh? kakšen avto/kakšen menjalnik?
luka51 : preprost odgovor? je res in ni res.. človek bi se rad prepričal o delovanju.. nekako ga moraš razumet, če ni nikolI vozil/imel avtomata je normalno da ima dvome. Vsak normalen prej vpraša, samo slovencelj gre z glavo čez zid :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Kupujem VW Passat B8 (letnik 2015) z 190000 km prevoženih... Menjalnik DSG (6 stopenjski, 2 sklopki, moker)...

RoMeX, točno tako, pač prvič kupujem avtomat in bi se rad pred nakupom pač malo prepričal z izkušenimi vozniki avtomatov...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
X2, pozabi na tak avto. Avtomatik ali nov ali pa od prvega lastnika z največ 100k km. Ostalo je loterija.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Drugače pa v tej temi so pisali, da je DSG preverjen menjalnik in da bi naj šel brez problema (z rednimi servisi) tudi do 500000 km...

Saj vem, da je kupovanje rabljenega avtomobila nek riziko, samo me kilometri ne skrbijo preveč...

No, mogoče me malo, samo mislim (in upam), da bi tak avto moral it brez večjih problemov vsaj še kakih 200000 km...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
raners: poznam menjalnik, ni noben baubau, v bistvu precej hvaležen menjalnik, enega imam celo doma. V glavnem nobenih težav razen enkrat pred leti, ko je bil avto servisiran še na pooblaščencu, kjer so debili nalili v menjalnik 1 liter olja premalo. boljša polovica je itak takoj odkrila, da nekaj ne štima, ker iz 3>4 ni prestavljal kakor mora in smo po hitrem postopku rešili težavo. Odkar servisiram sam nimam nobenih težav, avto ima slabih 300k.

v kolikor se odločiš za nakup najprej zamenjaj olje v menjalniku. material za servis je okoli 100eur.

afroC: loterija je tudi pri novem, samo da si v tem primeru krit z garancijo ...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Uradnem servisom jaz ne verjamem nič, sem zgoraj napisal svojo izkušnjo, zamenjaš vse in se voziš brez skrbi.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Cash

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Če imajo račun, kako dokazilo bi še naj imel?

Tudi če sam peljem avto na servis, mi ravnotako lahko dajo račun in ne menjajo olja...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Koliko pride sedaj menjava olja na Dsg z izcrpavanjem vred, torej, pravilna menjava?
Sprasujem za l.2008, torej 6 stopenjski.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Koliko pride sedaj menjava olja na Dsg z izcrpavanjem vred, torej, pravilna menjava?
Sprasujem za l.2008, torej 6 stopenjski.

Pa saj se ne izcrpava, v posodi za olje je čep v posebni cevki, ki ima navoje z obeh strani in določa nivo olja. Če odviješ samo čep, načeloma priteče nekaj kapljic olja (pač toliko, kot ga je v cevki nad čepom), če pa odviješ celoto, pa steče ven cca 5,5 litrov olja, čeprav naj bi ga bilo v menjalniku 8 litrov, ampak vsega ne moreš dobiti ven. V originalnih vw navodilih sem videl, da predvideva za menjavo manj kot 6 litrov olja, s tem da se najprej zamenja filter in nato se privije tisto cevko nazaj. Avto mora biti dvignjen in omogočen mora biti zagon motorja in vrtenje koles. S posebnim nastavkom (beri lahko je navadna cev, ki jo "priključiš" na kantico z novim oljem)) se nato nalije toliko olja skozi to cev, da se karter napolni (to veš tako, da olje začne kapljati nazaj skozi cevko), nato se vključi motor in ročno prestavlja prestave nekaj časa. Nato se spet ustavi motor, ponovno dolije olje do roba cevke in tako še nekajkrat.

Na uradnem servisu so mi nazadnje zaračunali 252EUR+DDV. Pa 10% so mi dali popusta :). Menjalnik je pa nekaj takšnega kot tvoj, motor je 2.0TDI, le letnik je 2016.

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Cash

Cyberlukir

Zelenc'
27. apr 2013
19
5
3
Celje
Avtomatski-menjalniki.si iz Lesc. Menjal pri njih 3 tedne nazaj v Passatu B7 (tim-eckart metoda).. cena 250€.
Občutek je zaradi svežega olja boljši kot prej, tako da te težko kjerkoli nategnejo v smislu da ti ne zamenjajo olja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej in Cash

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Mene tudi mika, da bi dal na obeh zamenjat. Zdaj imata oba 140kkm, pa oba original olje. Noben pa ne cuka nič. Na bemfli ob normalnem pospeševanju sploh ne veš kdaj je zamenjal, zato nekako ne vidim preveč smisla v menjavi olja?
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Mene tudi mika, da bi dal na obeh zamenjat. Zdaj imata oba 140kkm, pa oba original olje. Noben pa ne cuka nič. Na bemfli ob normalnem pospeševanju sploh ne veš kdaj je zamenjal, zato nekako ne vidim preveč smisla v menjavi olja?
Kolega gre proti 300 k, pa se ni menjal...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Da nebo dvomov. V garnituri je 6 litrov olja. To je za servis po principu, odvij čep, spusti ven in nalij novega.

https://www.rezervniavtodeli24.si/7518243-meyle

V menjalnik gre okoli 9L olja, nevem iz glave, za konkreten flush katerega sem delal jaz sma z kolegom porabila 12 ali 13 litrov olja ter aditiv. Zakaj? Zato da smo res spravili vso nesnago ven.

Še par slik kako izgleda postopek.

Aditiv:


Priklop:


Mašina:


Primerjava novo vs. staro olje.

 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Da nebo dvomov. V garnituri je 6 litrov olja. To je za servis po principu, odvij čep, spusti ven in nalij novega.

https://www.rezervniavtodeli24.si/7518243-meyle

V menjalnik gre okoli 9L olja, nevem iz glave, za konkreten flush katerega sem delal jaz sma z kolegom porabila 12 ali 13 litrov olja ter aditiv. Zakaj? Zato da smo res spravili vso nesnago ven.

To je seveda možno, ampak na uradnem servisu tega skoraj gotovo ne počnejo ali pač? Kaj to pomeni npr. v primeru mojega menjalnika, avto je star 14 let, ima 300000 km in olje se je menjalo po vw navodilih na servisu na 60000. Zakaj ste šli pa vi v takšen postopek, če smem vprašati?

Jernej
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
To je seveda možno, ampak na uradnem servisu tega skoraj gotovo ne počnejo ali pač? Kaj to pomeni npr. v primeru mojega menjalnika, avto je star 14 let, ima 300000 km in olje se je menjalo po vw navodilih na servisu na 60000. Zakaj ste šli pa vi v takšen postopek, če smem vprašati?

Jernej

Jaz sem šel v ta postopek, ker bi na uradnem servisu razkopali menjalnik in računali še pa još. Kot sem napisal zgoraj so pri moji boljši polovici v avtomat nalili premalo olja in menjalnik ni hotel šaltat iz 3 v 4. Preden smo šli v obnovo sem reskiral tistih par eurov in nekaj ur časa ter se lotil konkretnega čiščenja, da smo res spravili vso staro olje ven in nalili novo olje noter. Odkar servisiram sam ni več nobenih težav, na pooblaščencu tega avtomobila ne vidijo več :)

V tvojem verjetno primeru pomeni isto kot v mojem. Zamenjali so ti samo polovico olja, polovico pa je ostalo starega noter. Še vedno boljše kot nič ampak roko na srce, to pač ni to. Računali so ti pa verjetno vseh 9L :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky