Avto zavarovanje - dilema

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.430
9.173
113
ni govoril direktno o varnosti, ampak da jo moraš da dobiš nazaj, če se v jarek zvrneš, ne dobiš kao nič. Zakaj obračate besede?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.913
113
Seveda je veliko odvisno od sreče pri posameznem primeru. Nedolgo nazaj je recimo ena od mojih strank na polno nabila eno veliko sovo, ki je stala sredi ceste. Pleh, luči, seznorji, itd. vse OK, je bila pa za zamenjat plastična mreža pod tablico ter glavni hladilnik, ki ga je ptica kar solidno poškodovala. Aja pa s to sovo v hladilniku se je pripeljala direktno na servis (ženska je ni hotela sredi ceste ven vleči kar povsem razumem), kaj so morali to serviserji pobuljit hehe...

Ko smo pa že ravno pri temu delnemu kasku za nalet živali - največja jeba, ki se ti lahko zgodi je to, da se instinktivno umakneš živali na cesti in pri tem tako trzneš z volanom, da potem zaplešeš levo-desno ter letiš dol s ceste in po možnosti zadaneš kakšno drevo ali pa kako drugače totalkiraš avto, zavarovalnica pa ti te škode ne povrne saj ti ta riziko krije zgolj škodo, ki nastane v neposrednem stiku z živaljo.
Jest sem enkrat na cesti proti Lenartu z desnim špeglom odbil fazana, ali natančneje je men fazan odbil špegu. pol pa razlož na zavarovalnici, hehe.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.329
113
Jest sem enkrat na cesti proti Lenartu z desnim špeglom odbil fazana, ali natančneje je men fazan odbil špegu. pol pa razlož na zavarovalnici, hehe.
Take so lepe ja in če ni kakšnih dlak (oz. v tem primeru perja ali ostanka le-tega) v razpokanem laku in barvi, se lahko načeloma kar pod nosom obrišeš za odškodnino iz naslova delnega kaska živali, lahko pa koristiš delni kasko ogledala ali pa kar polni kasko kar je pa za menjavo ogledala nesmiselno.
Kako se je pa iztekel ta tvoj primer? Si jim uspešno dopovedal (dokazal?) kaj je na stvari?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zanimivo. Videl sem dosti domačinov s tem na avtu v beli krajini. Ker peljem hibrida mi je na klancih dol precej tih avto, sem mislil da bi kaj pomagalo.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
To je zaščita na nivoju tistih magnetkov, za manjšo porabo goriva ;)

Mogoče se boš edino počutil bolj varnega, tudi to je nekaj vredno :)
Ne drži. Visokofrekvenčne piščalke so splošno uporabne na severu kjer je veliko jelenov in losov in dejansko delujejo - preizkušeno na lastnem avtu - nobenega losa nismo videli, dokler je nisem snel. ;)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kje se kupi kaj ok, da je enostavno dati gor in dol? Pakrat sem že skoraj nabasal na srnjad, bil zelo blizu. Bi dal priložnostno gor, ko sem v tistih koncih.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.815
4.308
113
Ne drži. Visokofrekvenčne piščalke so splošno uporabne na severu kjer je veliko jelenov in losov in dejansko delujejo - preizkušeno na lastnem avtu - nobenega losa nismo videli, dokler je nisem snel. ;)
Uporabljene že... tudi jaz sem jih imel pred 20 leti namontirane na takratnem avtu, sedaj jih pa že 20 let nimam, me je pa pred srčenjem z srno
predvsem obvarovalo to, da sem na območju kjer so, vozil počasneje, bil bolj pozoren, več gledal levo desno in upočasnil ko sem jih zaznal,
na ta način sem rešil že nekaj divjadi in sebe.



Discouraging Results
Based upon the observed response of 319 deer, the researchers concluded the pure tones did not alter deer behavior in such a way as to prevent deer-vehicle collisions. In other words, the simulated sounds of deer whistles were no more effective than no sound at all.

Overall, 54 percent to 71 percent of the observations were classified as neutral, meaning more than half the time deer did not alter their behavior in response to the test vehicle. Only the lowest frequency tested (.28 kHz) produced a significant response. And that was unfavorable, because deer were more likely to enter the roadway in response to the treatment.

Unlike some deer whistles, all sound frequencies tested were known to be audible to deer. Therefore, given the lack of deer response, the investigators suggest the following:
1. Deer may have too little time to react as desired.
2. Deer may lack the neurological ability to process the alarm information efficiently to respond as desired, or
3. Deer might not recognize the sounds as threatening.


Po mojem mnenju so tiste piščalke premalo učinkovit, saj je po mojem več ovir da bi lahko dovolj učinkovito delovale,
bi jih smatral za učinkovite če bi delovale preko zraka na kompresor in imele s tem res dovolj jakosti, itd...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor