Avto zavarovanje - dilema

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
Delni kasko za nalet živali se običajno kar splača imeti (seveda je smiselno gledati tudi na to kje vse se voziš saj riziko naleta ni povsod enak ampak v končni fazi lahko na žival naletiš kjerkoli) oz. ne spada med tiste rizike z odstranitvijo katerih lahko kaj konkretnega privarčuješ saj spada med najcenejše kasko rizike. Če/ko pa nabiješ kakšno srno, si pa zelo hitro na takšnih številkah kot jih omenja mosseero . Neke sorte kompromis je tudi delni kasko stekla, luči in ogledala saj ti v primeru naleta živali ta kasko brez problema pokrije škodo na navedenih delih avtomobila ampak kar se pa pleha, plastike & raznoraznih senzorjev na sprednjem delu avta tiče si pa v minusu.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.370
9.801
113
kod Džej-Zija
Jaz sem imel srečo. Šel je odbijač, luč je bila rahlo poškodovana (če bi sam plačeval, je ne bi menjal), in kup enih plastik za dovod zraka in podobne solate. Pleh je ostal nedotaknjen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
Seveda je veliko odvisno od sreče pri posameznem primeru. Nedolgo nazaj je recimo ena od mojih strank na polno nabila eno veliko sovo, ki je stala sredi ceste. Pleh, luči, seznorji, itd. vse OK, je bila pa za zamenjat plastična mreža pod tablico ter glavni hladilnik, ki ga je ptica kar solidno poškodovala. Aja pa s to sovo v hladilniku se je pripeljala direktno na servis (ženska je ni hotela sredi ceste ven vleči kar povsem razumem), kaj so morali to serviserji pobuljit hehe...

Ko smo pa že ravno pri temu delnemu kasku za nalet živali - največja jeba, ki se ti lahko zgodi je to, da se instinktivno umakneš živali na cesti in pri tem tako trzneš z volanom, da potem zaplešeš levo-desno ter letiš dol s ceste in po možnosti zadaneš kakšno drevo ali pa kako drugače totalkiraš avto, zavarovalnica pa ti te škode ne povrne saj ti ta riziko krije zgolj škodo, ki nastane v neposrednem stiku z živaljo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ampak kako je s temi naleti živali na mestih kjer je postavljen znak, da je nevarnost divjadi na cesti? A ni to neka finta s povračili škode potem?
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Seveda je veliko odvisno od sreče pri posameznem primeru. Nedolgo nazaj je recimo ena od mojih strank na polno nabila eno veliko sovo, ki je stala sredi ceste. Pleh, luči, seznorji, itd. vse OK, je bila pa za zamenjat plastična mreža pod tablico ter glavni hladilnik, ki ga je ptica kar solidno poškodovala. Aja pa s to sovo v hladilniku se je pripeljala direktno na servis (ženska je ni hotela sredi ceste ven vleči kar povsem razumem), kaj so morali to serviserji pobuljit hehe...

Ko smo pa že ravno pri temu delnemu kasku za nalet živali - največja jeba, ki se ti lahko zgodi je to, da se instinktivno umakneš živali na cesti in pri tem tako trzneš z volanom, da potem zaplešeš levo-desno ter letiš dol s ceste in po možnosti zadaneš kakšno drevo ali pa kako drugače totalkiraš avto, zavarovalnica pa ti te škode ne povrne saj ti ta riziko krije zgolj škodo, ki nastane v neposrednem stiku z živaljo.
Kako pa je s splošnim kaskom v primeru, da trčiš v divjad? Je delni kasko namenjen temu, da je škoda krita brez franšize ali splošni kasko trčenja z divjadjo sploh ne krije?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
Ampak kako je s temi naleti živali na mestih kjer je postavljen znak, da je nevarnost divjadi na cesti? A ni to neka finta s povračili škode potem?
Če se ne motim, je to vezano samo na to ali v primeru naleta lahko dobiš kazen ali ne v stilu, da jo tam kjer je znak dobiš, kjer pa ni znaka pa ne. Na povračilo škode s strani zavarovanicee pa 100% nima vpliva.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
Kako pa je s splošnim kaskom v primeru, da trčiš v divjad? Je delni kasko namenjen temu, da je škoda krita brez franšize ali splošni kasko trčenja z divjadjo sploh ne krije?
Koriščenje delnega kaska divjad te pride ceneje, ker je (načeloma, ni pa nujno) brez odbitne franšize in pa za razliko od koriščenja polnega kaska tudi ni izgube 15% bonifikacije, kritje pa imaš veljavno tako po delnem kasku divjad kot tudi po polnem kasku iz naslova prometne nesreče.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Koriščenje delnega kaska divjad te pride ceneje, ker je (načeloma, ni pa nujno) brez odbitne franšize in pa za razliko od koriščenja polnega kaska tudi ni izgube 15% bonifikacije, kritje pa imaš veljavno tako po delnem kasku divjad kot tudi po polnem kasku iz naslova prometne nesreče.
Hvala!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Divjačina bi mene stala 2500 €, parkirišče oz vandalizem pa nadaljnjih 300 €.
Sajkek ima polni kasko, nima pa delne kombinacije divjad. Da bi torej z delno kombinacijo prišparal 2.500EUR, bi morala škoda na avtu biti 200 jurjev (ob predpostavki ca.1% odbitne franšize). Kateri avto pa voziš, da je plastika in luč toliko nanesla?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.370
9.801
113
kod Džej-Zija
Če se ne motim, je to vezano samo na to ali v primeru naleta lahko dobiš kazen ali ne v stilu, da jo tam kjer je znak dobiš, kjer pa ni znaka pa ne. Na povračilo škode s strani zavarovanicee pa 100% nima vpliva.
Kako točno je, ne vem, ampak jaz sem po trku poklical 112, ki so mi poslali lovca, da je evtanaziral in pospravil srno, potem je pa še patrulja prišla napisat zapisnik. Če se prav spomnim, je bil znak, a kazni nisem dobil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
945
113
Titograd
Kako točno je, ne vem, ampak jaz sem po trku poklical 112, ki so mi poslali lovca, da je evtanaziral in pospravil srno, potem je pa še patrulja prišla napisat zapisnik. Če se prav spomnim, je bil znak, a kazni nisem dobil.
Enako tudi jaz, poklical 112, oni lovca ki je prišel pujčeka naložiti na prikolo, patrulja naredila zapisnik, kazni ni bilo, škoda krita iz kombinacije divjad
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Fantje, kot večkrat napišem. Zavarovalništvo v Sloveniji je razvit in konkurenčen trg.

Javni so podatki o škodnem rezultatu in vidite lahko, da ni tu dosti rezerve.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.815
4.308
113
Kazni za nalet divjadi se ne piše že cca 20 let, prej pa si lahko dobil kazen, čeprav nelogično,
ker a če bi se ustavil in bi žival priletela v avto, bi jo tudi moral dobiti...

Srečanje jelena in Octavie...

Octavia ekonomska totalka, tudi jelen je doživel totalko...

Nalet divjadi, je kar smotrno imeti, sploh če nimaš osnovnega kaska.

1695655579390.png


Še nekaj pomembnega pri prometni nesreči z živaljo, obvezno je potrebno prijaviti policiji.

Za delni kasko D - divjad velja: krita je samo škoda ki jo neposredno povzroči žival/divjad,
če boš odvil in se zaletel v hruško, delni kasko divjad, ne krije srečanja z hruško.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
Kazni za nalet divjadi se ne piše že cca 20 let, prej pa si lahko dobil kazen, čeprav nelogično,
Se ti morda kaj sanja zakaj se je na neki točki nehalo pisati te kazni? Sprememba zakonodaje? In pa potemtakem sedaj v praksi dejansko ni razlike med območjem kjer te na morebiten nalet opozori znak ter območjem brez znaka?

Srečanje jelena in Octavie...
Tale je imel še srečo. Kolega je jelena nabil s kangoojem in je bila največja masa ravno na višini, kjer se konča vetrobransko steklo ter začne streha - avto je odprlo kot ribjo konzervo, model pa dobil jelena v glavo zaradi česar je bil kar dobro poškodovan. Kaj je bilo pa pri tej octavii, je dobila - glede na škodo na vratih - še eno žival v bok?
 
22. jul 2007
12.818
1.318
113
123
Kazni za nalet divjadi se ne piše že cca 20 let, prej pa si lahko dobil kazen, čeprav nelogično,
ker a če bi se ustavil in bi žival priletela v avto, bi jo tudi moral dobiti...

Srečanje jelena in Octavie...

Octavia ekonomska totalka, tudi jelen je doživel totalko...

Nalet divjadi, je kar smotrno imeti, sploh če nimaš osnovnega kaska.

Poglej priponko 72509

Še nekaj pomembnega pri prometni nesreči z živaljo, obvezno je potrebno prijaviti policiji.

Za delni kasko D - divjad velja: krita je samo škoda ki jo neposredno povzroči žival/divjad,
če boš odvil in se zaletel v hruško, delni kasko divjad, ne krije srečanja z hruško.
Ja to je kar jeba, ker človek instinktivno odvije na stran, da poskuša preprečiti direktni nalet.:(
Moraš se pa odločiti v stotinki sekunde, da boš ostal miren kot špricer in napolno nabasal žival, žal to največkrat ne gre:poreden:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.432
9.174
113
sajkek v primeru da naloži slona, gre pac iz splošnega kaska, p
in placa 800 eur. ali pa iz stekl in luci odvisno od višine "totalke"
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.432
9.174
113
Ja to je kar jeba, ker človek instinktivno odvije na stran, da poskuša preprečiti direktni nalet.:(
Moraš se pa odločiti v stotinki sekunde, da boš ostal miren kot špricer in napolno nabasal žival, žal to največkrat ne gre:poreden:
ja pametno. ubit zival nacrtno, da no bo kakih stroškov. cvet civilizacije in napredka.