Avto zavarovanje - dilema

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Avto bo star 5 let, astra h karavan, vrednost je nizka. Kaj naredit glede zavarovanja? Samo osnovno s točo? Full kasko? Osnovni kasko?

Ne gre se mi soet dajat 800 za komplet zavarovanje, do sedaj nisem koristil nič, avto sicer zbit ni, ma pa kako prasko sem in ke iz parkirplaca, vendar tako majhne, da nima smisla hodit popravljat...

glede na to, da je takih aster veliko nadomestnih delov ni problem dobit, pa tudi na ebayu dobiš kar češ... Ai se torej splača dat za zavarovanje 20% vrednosti avta?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.038
592
113
imam isti problem samo avto je vw polo. gldal sem preko g24 in me pride kar poceni, res pa da nisem sel brat malega tiska. morem pisat mateyu tu na forumu ker imam dva avta za zavarovat. lp ce ima imas kaksno pammetno idejo kako zavarovat jo sporoci tukaj gor. lp
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.815
4.308
113
Glej iz perspektive kakšen finančen zalogaj bi ti bil nakup drugega vozila v primeru večje škode, če ti ni problema odštet 3-5 jurčkov za drug avto potem ne rabiš kaska, mogoče edino kakšno kombinacijo seveda če je smiselno... ( če avto ni več veliko vreden tudi če ga poškoduje toča bo še vedno opravljal svojo primarno funkcijo in tudi ne tehničnem ne boš imel problema.

Če pa ti je večji problem nadomestiti vozilo v taki situaciji, potem pa vzemi splošni kasko, ker če boš imel veliko šodo, da si takrat lahko
avto spraviš nazaj v vozno stanje ( če imaš dovolj nizek PR vzemi še brez odbitne franšize)

Zakaj pa pa plačuješ za polni kasko 800€, to imaš ziher Triglav?
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.350
458
83
Jaz imam isti "problem"
smile-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Če vzamem splošni kasko s 5% franšize od zneska popravila, dodatno kombinacijo B, asistenco in nezgodno me pride 430 glede na spletni izračun. To bi še šlo čez... Do 5k za avto ni tak problem, več pa že
grin1.gif


In ja, je triglav. Ženin avto osnovni je na g24, za mojega pa zaenkrat, dokler je kasko, me generali ne vleče...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Kater PR? Tudi jaz se bom letos najbrž poslovil od vsaj nekaj kaska. Avto vreden 3-4k, ce naredim totalko mi bodo ponudil po pritozbah mogoče 2k, kasko s kombinacijami v PR 5? (brez AO) in 1% odbitne bo pa okoli 500 najbrž. Bi pa najbrž murphy na delu. V petih letih sem odbijac pobarval iz parkirisca, če ne zavarujem bom.....
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.815
113
Staro rikšo bi ti še dodatno zavaroval?

Zakaj že?

Malo seštej koliko si zmetal za dodatna zavarovanja od kar voziš avto ter preračunaj kolikokrat si se zakantal do sedaj (koliko je stalo) ...pa ti bo takoj jasno kaj narediti.


Malo odgovornosti mora človek prevzeti (saj vsake toliko) tudi nase. Ne da proti plačilu to delajo drugi zate. Se strinjaš?


(tko kot moja sodelavka..ima 11 let staro Corso kasko zavarovano..pa jo vprašamo zakaj...ja zato ker jo ful poceni pride
hysterical-1.gif
. Po moje imajo na zavarovalnicah kake spešl dneve, kjer imajo grupne smejalnice za take paciente...).
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Jaz zavarujem stekla (letos ze menjal vetrobransko zaradi kamna), divjad in asistenco (pred dnevi so me pobral v Avstriji).

Ostalo je pa stvar osebne sreče, kaj zavaruješ :).

LP,
PIC
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

matej_

Guru
25. okt 2007
2.038
592
113
@guardy Zakaj te ne vlece kasko pri generaliju? mene je pri 3glavu prislo ceneje za dva avta za skupaj nekje 110€ kot pa pri gen.

Jz se cedalje bolj nagibam k samo ao in ao+. Mi lahko kdo preveri kolko stane po eurotaxu vw polo 9n 1.9tdi 74kW comfortline z 192.000km letnik 2005? ker res ne vem ce bi dajal zraven se kaksne kasko kombinacije. za tavlkega rabim kasko pa asistenco saj sem vsak dan na poti.
res ne vem kaj nardit.
edit: PR je 10 se pravi nasledjo leto bo 9.

lp
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
ksz

Mogoče v primeru starejših vozil, ki so vsaj še nekaj vredna, kaže razmisliti o polnem kasku z udeležbo pri škodi. Recimo 10% (oz. po izbiri), brez kombinacij delnega kaska. Premija je tako precej nižja, zavarovano je praktično vse, je pa res, da kriješ del stroškov popravila. Vetrobransko steklo 300€ - plačaš 30€, podrzaš steber na parkingu 1500€ - plačaš 150€ itd.

Za Triglav vem, da ponuja tovrstno opcijo, verjetno danes tudi ostali. Je pa res, da ima prav Triglav iz polnega kaska izključene naravne nesreče (točo) in mogoče brez kombinacij ne bo šlo.
 

WizZavarovanje

Zelenc'
1. jun 2012
17
0
1
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Avto bo star 5 let, astra h karavan, vrednost je nizka. Kaj naredit glede zavarovanja? Samo osnovno s točo? Full kasko? Osnovni kasko?

Ne gre se mi soet dajat 800 za komplet zavarovanje, do sedaj nisem koristil nič, avto sicer zbit ni, ma pa kako prasko sem in ke iz parkirplaca, vendar tako majhne, da nima smisla hodit popravljat...

glede na to, da je takih aster veliko nadomestnih delov ni problem dobit, pa tudi na ebayu dobiš kar češ... Ai se torej splača dat za zavarovanje 20% vrednosti avta?

Ponavadi se lastniki avtomobilov ravno po 5 letih prvič vprašajo, če se jim še "splača" vzeti (polni) kasko. Enoznačnega odgovora ni, saj je odločitev odvisna od več dejavnikov, kot npr. škodna pogostost lastnika, pretekle izkušnje, trenutna in novonabavna vrednost avta, višina premije glede na trenutno vrednost avta, razpoložljiva denarna sredstva itd.

Če vas skrbi za manjše poškodbe (praske, vdrtine itd.) oz. ste v preteklosti imeli izkušnje s točno določenimi poškodbami (toča, nalet divjadi itd.), vzemite tista delna kasko kritja, ki vam ustrezajo. Če pa vam je pomembno, da ste zavarovani predvsem za primer totalne škode (ne glede na razlog), ker bi nakup novega avtomobila oz. popravilo za vas predstavljalo preveliko finančno breme, vzemite polni kasko. Pri tem pa bodite pozorni na odbitno franšizo. Z višanjem le-te boste nižali svojo premijo. Pri WIZ-u ponujamo 4 soudeležbe pri kasko škodi (odbitne franšize), in sicer 100, 300, 600 in 900 eur. V primeru, da povzročite totalno škodo z vašim avtom, ki je ob trenutku nastanka škodnega primera vreden npr. 5.000 eur, boste ob izbiri 600 eur soudeležbe prejeli zavarovalnino v višini 4.400 eur. Sami glede na vse okoliščine presodite, če vam premija za polni kasko ob izbrani odbitni franšizi odtehta morebitno škodo na vašem avtu.

Odločitev o tem, ali boste vzeli (polni) kasko ali ne, prepuščamo vam, je pa premija v višini 20 % vrednosti avtomobila nekoliko (pre)visoka. Če potrebujete več informacij, obiščite našo spletno stran info@wiz.si oz. 080 11 24.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik WizZavarovanje pravi:
V primeru, da povzročite totalno škodo z vašim avtom, ki je ob trenutku nastanka škodnega primera vreden npr. 5.000 eur, boste ob izbiri 600 eur soudeležbe prejeli zavarovalnino v višini 4.400 eur.
Ko bodo zavarovalnice obdržale razbitino, bo to res in za stranke celo idealno.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Kaj pa varianta, da zavaruješ full kasko in izbereš 16% odbitne franšize od vrednosti avta? Glede na to, da imaš obkljukane vse kombinacije, potem naj nebi doplačal nič? S tem se tudi cena precej spusti...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Kaj pa varianta, da zavaruješ full kasko in izbereš 16% odbitne franšize od vrednosti avta? Glede na to, da imaš obkljukane vse kombinacije, potem naj nebi doplačal nič? S tem se tudi cena precej spusti...

Si izračunal, koliko te pride premija za moj predlog?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Sem, pa je malo ceneje kot če vzamem samo dodatno B kombinacijo.

Me pa najbolj mika ta varjanta, pa 10% soudeležbe. Edino premijske razrede izgubiš. No, pri prvi nebi
grin1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik WizZavarovanje pravi:
Odločitev o tem, ali boste vzeli (polni) kasko ali ne, prepuščamo vam, je pa premija v višini 20 % vrednosti avtomobila nekoliko (pre)visoka.

Lepo in fer, da da predstavik zavarovalnice tako mnenje. Mariskateri bi trdil, da ne, kar zavarovat (pa čeprav se v večini takih primerov to finančno pač ne splača).
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bemumater zavarovalnice...to pa strižete ovce!

Enkrat do zdaj sem podrgnil avto na parkirišču, pri meni je blo zadaj na blatniku potrebno poliranje pri njemu pa tudi oz. je ostal 3cm ris na belem Hyundai kupeju takrat vrednem 600kSIT mogoče. Temu bebčku ponudim 25kSIT, da mi ne bo treba pisat tistih papirjev.

Z njim sem se ukvarjal več kot 2 uri vse skupaj, na plačilo ni pristal, bebček je mel polni kasko z vsem vključenim in jamral kako je 250kSIT zanjga zavarovanje! Avto za 500kSIT si zavaroval za polovice vrednosti?
hysterical-1.gif
Slovenci mate pa res preveč dnarja.

Na koncu sem plačal nekaj več, ko sem dobil obrazec za odkup škode sem videl, da so mu priznali za 360€ ličarskih del.
hysterical-1.gif
Pol pa odkupi tak "nateg".

Zaradi idiotov, ki bi vso odgovornost v prometu prenesli na zavarovalnico imamo tako slabo storitev. Če bom razbil svoj avto od nobenega ne pričakujem da mi ga bo plačal, ko pa bo en meni razbil avto, pa pričakujem VEČ kot samo vrednost avtomobila, ne pa popravilo razbitega avta ali pa totalko ocenjeno pod mejo vsakega okusa.
uf-1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ted

corsol

Guru
11. mar 2010
2.677
829
113
kasko je na splošno brez veze ,......največ od tega potegne zavarovalnica, torej je zaključek jasen koliko in komu se splača