Avto za študenta

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
tistih 5 jurijev si lahko za sklad za stanovanje nekam po...

Ni cisto tako - jaz sem do konca studija in v nekaj letih po tem napraskal svoj denar za garsonjero. Kakor razumem,, se za enak znesek v Mariboru dobi enosobno stanovanje. Je pa res, da ni bilo nobenih vsakoletnih dopustov na morju, avta, absolventa in kupa drugih stvari, ki so si jih ostali lahko privoscili. Na koncu se vsakih 5 jurjev posteno pozna, lahko je tudi razlika med tem ali dobis kredit ali pa ne.

Ce rabi avto, bo pac kupil avto, nima pa smisla tukaj razpravljati o tem ali je on upravicen do njegove uporabe ali ne.

potem med leti študija nisi študiral (kar roberto oglašuje), ampak delal
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
"... izkoristil sem pa vmes vsako luknjo da sem delal,... "

V časih, ko sem študiral, smo izkoristili vsako luknjo zato, da smo študirali.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.327
947
113
Titograd
V katerih časih pa ste študirali, pred 2. WW? Ker delo preko študenta obstaja že nekaj desetletij in se v času počitnic že od začetka pridno koristi (ok, zadnja leta se je razpaslo še na kaj drugega kot samo poletne počitnice).

Meni se ni zdelo ne vem kako hudo, tu in tam kak vikend ali tisti en mesec poleti, izpite sem sproti delal in sem v začetku poletja ponavadi imel skoraj že končane obveznosti tistega letnika.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Sem dostudiral (uni) in bil sem redni student. Amacarju tudi ocitno uspeva furati vse, tako da ne vidim tezave pri tem.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Viper, če si hotel, si razumel. Lahko pa igraš alter frajerja še naprej.

Dodano: Radirko, težave ni.
 
Nazadnje urejeno:

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
KSZ

Spet se je oglasilo en kup moralistov, ki se celo življenje bojujejo dan za dnem da preživijo. Imeli so najslabše otroštvo, študentska leta so bila trda in neizprosna, današnji študenti so pa ničvredne smeti. Bog ne daj da kateri starš svojemu otroku privošči malo več (gremo zažgat take starše). Upam da bom sam tudi sam kdaj lahko to omogočil. Sploh pa kolikor razumem je amacar sam prišparal denar in kar se tebe tiče ga lahko tud zažge če želi.
Alter je postal kot kup pavijanov, ki imajo koncentracijo 10 min, potem pa gremo po svoje telambat. Osnovno vprašanje je bilo "kateri avto za študenta"? Po prvih 3 postih, ki so se dejansko nanašali na osnovno vprašanje, se pojavi Roberto s svojim pogledom na situacijo, ki je popolnoma izven debate in mislim da ne zanima nobenega, še najmanj pa avtorja teme. Ni mi jasno zakaj se taki sploh oglašajo v takšnih temah? Težave v zvezi, težavno otroštvo,....? Treba frustracije iz sebe dat al kako? Roberto and company, boli avtorja teme kura-c kaj si ti misliš o študentih z avtomobili.Če bi koga to zanimalo, bi verjetno bila odprta tema na to tematiko!

BTT: Jaz bi morda še za kakšnim stilotom pogledal. Dobiš JTD-ja z okrog 100.000km za dobrih 4.000 evrov. Ne vem, sem se kr dost prefural v njemu in je še kr avto. Edino na zice se nisem mogel navadit.
 
Nazadnje urejeno:

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:

Tralala, dokler si doma v istem kraju kot študiraš še gre brez avta, kakor hitro si 10- 15 km vstran se pa definitivno bolj splača avto

Na taki razdalji se jaz vozim z 12 let starim saxojem.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Kak ste pametni vsi. Človek kupuje avto, ker ga rabi (kdo danes pa ne rabi avta?), vi pa mu nabijate da ga ne rabi.
bonk.gif
Pa verjetno se nebo sam na fax z njim vozil, ne? Zakaj pa imate vsi zaposleni avti, ko pa obstaja javni prevoz?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.126
453
83
Vozil sem se že lani celotno študijsko leto (z družinskim avtom), tak da so mi vsi stroški poznani. V eno smer imam 55km, parkiralo se bo v garaži za 20€ na mesec. Če bi se vozil z vlakom bi me prišlo nekje enako kot ob porabi avta do 6L, s tem da bi me 15km morali še na vlak vozit + porabil bi več časa. Seveda pa se včasih tudi kdo pelje z mano, tako da si delimo stroške prevzema in je spet dodaten plus za mene.Sicer pa se bo avto uporabljal tudi za vožnjo na študentsko delo itd. Glede vzdrževanja pa ne bo problema, vsak mesec pride zoisova štipendija in še nekaj s strani staršev, pa tudi našparano je že dosti več denarja ampak se mi ne zdi smiselno trenutno dajati več kot 5k€ za avto. Bo pa za zavarovanje tudi verjetno kr visoka cena, glede na to, da bo to moj prvi avto, povrh pa sem še mladi voznik.

Hvala vsem za dosedanje predloge, ne branim se seveda še kakšnega.
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Ta motor je res zakon. Bulletproof z eno besedo. Edino kar me moti pri teh xsarah je zadnja prema. Je dostikrat za videt da "šepajo"
(/----I). Če boš xsaro vzel bodi pozoren na to stvar.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Citat:
Uporabnik Zorroslav pravi:
KSZ

Spet se je oglasilo en kup moralistov, ki se celo življenje bojujejo dan za dnem da preživijo. Imeli so najslabše otroštvo, študentska leta so bila trda in neizprosna, današnji študenti so pa ničvredne smeti. Bog ne daj da kateri starš svojemu otroku privošči malo več (gremo zažgat take starše). Upam da bom sam tudi sam kdaj lahko to omogočil. Sploh pa kolikor razumem je amacar sam prišparal denar in kar se tebe tiče ga lahko tud zažge če želi.
Alter je postal kot kup pavijanov, ki imajo koncentracijo 10 min, potem pa gremo po svoje telambat. Osnovno vprašanje je bilo "kateri avto za študenta"? Po prvih 3 postih, ki so se dejansko nanašali na osnovno vprašanje, se pojavi Roberto s svojim pogledom na situacijo, ki je popolnoma izven debate in mislim da ne zanima nobenega, še najmanj pa avtorja teme. Ni mi jasno zakaj se taki sploh oglašajo v takšnih temah? Težave v zvezi, težavno otroštvo,....? Treba frustracije iz sebe dat al kako? Roberto and company, boli avtorja teme kura-c kaj si ti misliš o študentih z avtomobili.Če bi koga to zanimalo, bi verjetno bila odprta tema na to tematiko!

BTT: Jaz bi morda še za kakšnim stilotom pogledal. Dobiš JTD-ja z okrog 100.000km za dobrih 4.000 evrov. Ne vem, sem se kr dost prefural v njemu in je še kr avto. Edino na zice se nisem mogel navadit.

467716-post_slo.gif


V desetih letih se je alter postaral za 30 let. V cajtih (15 let nazaj) ko je študirala robertova generacija (on sam verjetno ne, sicer bi vedel da je bilo takrat precej lažje) se je dal poleg REDNEGA študija z lastnimi rokami zalužit tako da si imel polno rit (to je avto, hrano, spanje in denar za žur). Poleg tega pa je ostalo cajta še za šport in zajebancijo. Koliko danes zahteva študij ne vem, najbrž približno enako časa, denarja pa vsekakor precej več, priložnosti za "dobro" zaslužit pa je pomoje manj.

Še en glas za xsaro bencinarja.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Jello ne govori o stvareh, o katerih nimaš pojma. Če te pa blazno zanima kako je bilo in kako je sedaj pa lahko na privat kako debato vrževa.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Vpisal sem se leta 1997, končal pa leta 2002 (univ. študij na EF v LJ). Torej za ta leta in še za kakšno prej in potem imam izkušnje iz prve in druge roke, kasneje pa priznam da sem izgubil stik. In ja, v teh letih so mi različne zaposlitve omogočile polno rit, redno izpolnjene študentske obveznosti in še precej cajta za šport in zajebancijo (kar je pa širok pojem in glede na napisano ne pomeni nujno vsakodnevnega pijančevanja po študentskih zabavah in klubih). Če bi še kaj vprašal pa kar izvoli.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
EF že leta 1992 ni veljala za bogvedi kaj... Tam so ponavadi končali tisti, ki se niso uspeli vpisati na tehnične fakultete ali pa niso vedeli kaj sploh bi. Z nekaterimi redkimi izjemami... Drugače si ne znam razlagati tega, da se je v letih, ko sem spremljal to sceno v povprečju vpisalo 800! brucov na šolsko leto...
Kam pa to pelje pa občutimo že danes... Ko moraš za job kofekuharja imeti diplomo EF, ker je konkurenca prevelika...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Ti še vedno živiš nekem lalalandu kjer izobrazba ni kvečjemu potreben pogoj ampak zagotovilo za dobro službo. Koliko je veljala in koliko velja danes je še najbolj odvisno od posameznika. Dalo se je doštudirat in s to diplomo dobiti službo, kar je bilo za mene dost. O kvaliteti študija, številu vpisanih oziroma številu falirancev pa ponavadi največ vedo tisti, ki so na faksu kvečjemu pleskali stene ali napeljevali toplo vodo. Iz moje generacije jih poznam več, ki imajo danes zaradi enake izobrazbe dobro ali solidno službo, kot tistih, ki še pri tridesetih ne vejo kaj bi (nekaj jih je, pa so se večinoma tudi brez končanega študija solidno oziroma še bolje znašli).

Saj si te predstavljam, večni jamrač,...ko je pisal cvek mu je bilo opravičilo to da jih je še 15 zraven tudi pisalo cvek, če je bil kdo boljši je imel pa itak vse prinešeno k riti.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.705
113
Dobil si mali mio nasvetov, kako na avto sploh ne pomisli...
Osebno bi izbral avto znamke, kjer poznam serviserja, ker ga sam ne bi servisiral. Za avtomobile teh letnikov že moraš imeti nekoga, ki ima tester za to znamko in sprejemljive cene. Pa da je po možnosti tako pošten, da pove, da ne ve zrihtati in da pojdi kam drugam. Tak človek bolj ali manj tudi dobro ve, kaj lahko pri katerem modelu pričakuješ. Moj serviser tudi ve, če se splača iskati rabljen del itd... Tu pa tam gotovo kaj "pride" s starim avtomobilom in dobro je, da imaš nekoga, ki bo to za razumen denar uredil.
Tudi če sam servisiraš, za vse avtomobile najbrž nisi enako "usposobljen".
Temu bi jaz dal veliko težo pri izbiri.