Avto za študenta

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.126
453
83
Išče se avto za študenta, do nekje 3k oz. 4k €.
Zahteve glede opreme so takšne: avtomatska klima, abs, centralno zaklepanje, čimbolj varen... od viška glava ne boli
Avto mora biti varčen, seveda pa ne čisto zaspan ampak tak, da če je potrebno da lahko z njim tudi malo potegneš.
Stroški vzdrževanja, zavarovanja na splošno vzdrževanja morajo biti čim nižji, tudi okvarljiv ne sme biti, letnik čim mlajši.

Trenutno se je vozilo v VW Bori 105KM 1999 letnik, poraba 5L (ponavadi manj, če se je malo bolj na gas tiščalo 5.5L), neki štarten avto ni, se je pa dalo potegnit, če si prehiteval. Tudi lega na cesti je bila zadovoljiva.

Torej se išče avto nekje podobnih lastnosti, je pa zaželjeno, da je malo manjši, torej da ni glih limuzina.

Kaj predlagate?
grims-1.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Mislim, da z VAG grupo nebi dosti falil (Golf 4 / Audi A3/ Seat Leon TDI ali pa Polo / Ibiza TDI).
Za ta denar dobiš tudi kakšnega Megana, P307, Stilota, Alfo 147, ampak tu je več možnosti, da bo šel kakšen € za nepredvidene okvare...
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
Mislim, da z VAG grupo nebi dosti falil (Golf 4 / Audi A3/ Seat Leon TDI ali pa Polo / Ibiza TDI).
Za ta denar dobiš tudi kakšnega Megana, P307, Stilota, Alfo 147, ampak tu je več možnosti, da bo šel kakšen € za nepredvidene okvare...

se strinjam
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vlak ali bus je za študenta čisto primerno prevozno sredstvo. V kraju študija pa javni prevoz in kolo.
S čim bo pa to tankal in vzdrževal? Aja delal bo, namesto da bi študiral. A starši da bodo to krili? Potem je vprašanje irelevantno, ker sredstva niso nek hud problem...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Vlak ali bus je za študenta čisto primerno prevozno sredstvo. V kraju študija pa javni prevoz in kolo.
S čim bo pa to tankal in vzdrževal? Aja delal bo, namesto da bi študiral. A starši da bodo to krili? Potem je vprašanje irelevantno, ker sredstva niso nek hud problem...

Nekateri študentje so dejansko sposobni delati polni delovni čas in obenem uspešno končati študij, in to brez fnančne ali druge pomoči staršev. Sem siguren, da če dobro pomisliš, poznaš vsaj eno tako osebo.
evil.gif

A lahko verjameš?
shocked-1.gif

Skratka, najdejo se izjeme, čeprav je generalno točno tako kot si napisal, žal.
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
Citat:
Uporabnik jamiekarai pravi:
za 4k je ze kr luksus za studenta ...


ja nekateri študenti imajo pa še veliko boljše avte, nekateri pa jih sploh nimajo.
smile-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.126
453
83
Glede študija ne bo problema (lani povprečje 9.55) se ne bo delalo med študijem, bencin in vzdrževanje se bo pokrilo s štipendijo, 4k veliko za avto pa ne vem, dosti več sem že sam prišparal, ampak se mi trenutno ne zdi smiselno dati več za avto. Med počitnicami pa se seveda dela, ampak če nimaš avta si zelo omejen (jaz na majhno vasico) in dela ne dobiš nikjer v okolici, zato bi bil avto spet koristen.

Kakšnega linka do avto.net bi bil najbolj vesel, moraliziranje pa se lahko prihrani.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Pristej se jurja za kazni, da se ne bo potem jokalo spet po tabli zakaj so grozni redarji lisicili in se bo hvatalo krivine, da se ne placa!
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.126
453
83
Celotno lansko leto sem se na fax fural z družinskim avtom in ni bilo nobene kazni, ne za parkiranje, ne za vožnjo, tako da ne rabim nič prištevati zraven. Je pa res, da je sedaj ta avto zaseden, tako da se išče nekaj "novega".
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Ko sem jaz študiral sem se vozil z yugo 45
smile-1.gif
kupil sem ga za 800 dm. Itak da se je skos kvaru. Sem ga pa zato sam šraufu.
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
No eni ga imamo pa še vedno v okolici doma, sicer nisem lastnik, sem pa lahko vsak čas, če se zato odločim, gre se za YUGO 55, avto stoji 5 let in ima zeleno prevleko, čez havbo, streho.

Sam to kuri bencina.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Vlak ali bus je za študenta čisto primerno prevozno sredstvo. V kraju študija pa javni prevoz in kolo.
S čim bo pa to tankal in vzdrževal? Aja delal bo, namesto da bi študiral. A starši da bodo to krili? Potem je vprašanje irelevantno, ker sredstva niso nek hud problem...

zakaj se takih nevmesnih postov enostavno ne pobriše?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Prvi naj vrže kamen tisti, ki je brez greha... Pravi se je oglasil... Zakaj pa si nekateri jemljete pravico in zasmetite vsako temo, kjer se išče pomoč za npr. Renault z nevmesnimi komentarji? Zato ker eni pač lahko? Tudi sam imam svoje mnenje in na javnem forumu ga lahko objavim, dokler nisem žaljiv. In v svojem odgovoru nisem bil žaljiv, sem pa predstavil drugačen pogled na to problematiko... Kapiš?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.610
94
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Vlak ali bus je za študenta čisto primerno prevozno sredstvo. V kraju študija pa javni prevoz in kolo.
S čim bo pa to tankal in vzdrževal? Aja delal bo, namesto da bi študiral. A starši da bodo to krili? Potem je vprašanje irelevantno, ker sredstva niso nek hud problem...

467716-post_slo.gif


Tudi jaz sem moral tako...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Prvi naj vrže kamen tisti, ki je brez greha... Pravi se je oglasil... Zakaj pa si nekateri jemljete pravico in zasmetite vsako temo, kjer se išče pomoč za npr. Renault z nevmesnimi komentarji? Zato ker eni pač lahko? Tudi sam imam svoje mnenje in na javnem forumu ga lahko objavim, dokler nisem žaljiv. In v svojem odgovoru nisem bil žaljiv, sem pa predstavil drugačen pogled na to problematiko... Kapiš?

Zato, ker išče fant ideje za avto, ki bi ga kupil in ne išče nekega beda.ka, ki bo v temo o AVTOMOBILIH pripeljal študentsko problematiko
rolleyes-1.gif


katero temo za reno sem že zasmetil?

in ja je javni forum, ampak to ne pomeni, da lahko v temi o avtomobilizmu serješ o vsem ostalem sranju. Me zanima, kako boš skrbel za svoje otroke, ko bojo študirali
rolleyes-1.gif
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
avtorju:
Jaz bi vzel bencinarja saj imaš po mojem mnenju kar konkretno manj možnosti, da ti kaj crkne in s tem povzroči višje stroške. Sploh kakšna turbina, šobe,... Je pa res da bi imel malenkost višjo porabo..