Avto kamera

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Ko sem prej že omenil vidni kot, me zanima kdaj bodo v kamere začel montirat 2 ali vec tipal , (v mobitele tlačijo že po 4)
Tako bi z lahkoto pokril 180°
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Morda kdo ve, zakaj imajo te Xiaomi 70mai ene modri ring okrog gumba, ene zelenega, ene pa rdečega?
zelena = deluje in snema
modra = ne snema, ker dela nekaj drugega (formatiranje kartice, nastavitve,...)
rdeča = neka napaka
če je WiFi vklopljen, potem lučka "valovi" (se polasi prižiga in ugaša)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
https://www.amazon.co.uk/Garmin-010...=1544087081&sr=8-3&keywords=garmin+dashcam+45

je dražja, ampak kvaliteta slike je dobra in ima GPS, kar je zame druga najpomembnejša funkcija. Pa še opozarjanje na radarje...
Hm, ni ravno poceni. Mene je Garmin DC55 lani prišla 145 EUR, sem mislil da so šle cene že kaj dol.
Načelno sem zadovoljen, 2x je zmrznila in potem začela spet delat, video relativno ok, ponoči nisem ravno zadovoljen. Pa z voice recognition se ne razumem ravno najbolje. Nima namreč opcije Russian English :).
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Hm, ni ravno poceni. Mene je Garmin DC55 lani prišla 145 EUR, sem mislil da so šle cene že kaj dol.
Načelno sem zadovoljen, 2x je zmrznila in potem začela spet delat, video relativno ok, ponoči nisem ravno zadovoljen. Pa z voice recognition se ne razumem ravno najbolje. Nima namreč opcije Russian English :).

Sam imam še tastaro 35, pa mi je top. Slika OK, tudi ponoči, snema, ter dela. Vse kar rabim :)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Sam imam še tastaro 35, pa mi je top. Slika OK, tudi ponoči, snema, ter dela. Vse kar rabim :)
Hehe, tukaj se lepo vidi, kako imamo različne kriterije ;).
Sam sem si recimo Hero 6 nabavil in v slabših svetlobnih razmerah je zadeva čisti crap. Snemam raje s 3 leta staro 950XL, ker je video vsaj gledljiv, ne odličen.
A na YouTubeu pa samo oh in sploh reviewi (večinoma).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Morda čez kakšna dva meseca, ko bom spet ''praznil'' kamero. Se mi ne da s tem zaj..., zato da bom pokazal, kako crapy nočne posnetke dela DC55.

Je pa tako: jaz sem tudi začel gledat za temi kamerami za cenejše kitajce, pa sem malo reviewev pogledal in ugotoviš, da s ceno tudi kvaliteta posnetkov narašča. Res pa je, da bi verjetno isto kvaliteto dobil pri kitajcih za manj, ampak sam gledam iz tega vidika: kamero bom imel verjetno vsaj tri leta in tistih 50 EUR več je nič. Tudi asistenčni sistemi za silo dobro delajo, pa free lifetime update-i za radarje so tudi nekaj vredni. Pa še garancijo in vse imam. Tako da mi tistih 145 EUR ni bilo preveč.

Sem bil pa res neprijetno presenečen, ko je 2x crknila, ampak očitno je FW upgrade pomagal.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Morda čez kakšna dva meseca, ko bom spet ''praznil'' kamero. Se mi ne da s tem zaj..., zato da bom pokazal, kako crapy nočne posnetke dela DC55.

Hmmm.. prej si omenjal, da je GoPro Hero 6 crap v slabih svetlobnih razmerah in da raje snemas s tri leta staro Nokio 950XL ... sedaj pa pravis, da se ti ne ljubi dajat posnetkov dol iz Garmin DashCam 55 o_O ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hmmm.. prej si omenjal, da je GoPro Hero 6 crap v slabih svetlobnih razmerah in da raje snemas s tri leta staro Nokio 950XL ... sedaj pa pravis, da se ti ne ljubi dajat posnetkov dol iz Garmin DashCam 55 o_O ...
GoPro Hero 6 je šel naprej, ker je bil praktično neuporaben zame, tako da ne morem več posneti videa. V top svetlobnih razmerah je pa na njem kakovost videa res perfektna. Tole je recimo z GoPro Hero 6 posneto v dobrih svetlobnih razmerah:

Tudi DC55 žal ne blesti ravno v temi. Sem se spomnil, da imam vsaj en posnetek te v temi:
Ni ravno nekaj :(, da bi se hvalil...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Jaz tudi mislim, da pri kameri za 150€ nimas kaj za jamrat nad tem... :)
Kje sem pa jamral?
Poizkušal sem REALNO napisat, kakšen je video na DC55, ker je guardy napisal, da je z njegovo DC35 izjemno zadovoljen. Bi potem kdo mislil, da bo to top tudi v temi. Pa pač ni. Je primerno ceni, zato sem tudi šel na DC55 in ne kakšno cheap kitajsko, kjer bi bil video še konkretno slabši.

Lahko pa pač (tako kot večina na spletu) samo hvalim svoje kljuse, če vam bo tako bolj všeč.:p:p:p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tudi s tako za trikrat toliko denarja, ponoci ne bodo kaj dosti boljsi posnetki kot tole, kar si ti prikazal ... Pac noc je noc.. in brez dodatne zelo mocne osvetlitve ali pomoci nocnega IR nacina pac ne bo slo ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Tudi s tako za trikrat toliko denarja, ponoci ne bodo kaj dosti boljsi posnetki kot tole, kar si ti prikazal ... Pac noc je noc.. in brez dodatne zelo mocne osvetlitve ali pomoci nocnega IR nacina pac ne bo slo ...
Potem sem pa očitno dobro izbral :D...
Jajc, gledam včasih na YT posnetke in se vse vidi, pa ni dodatne osvetlitve. Verjetno pa res ne snemajo z dashcam za 500 EUR ;).
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Zanimivo da ma security camera iz zda za 100eur. Odlicen ir nocni nacin. Bi te avtokamere tudi lahko imele. Ali ir ne pride v postev zaradi cesa drugega?