Avto kamera

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.147
113
Zajeta slika.PNG
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Ja če gledaš take posnetke na YT, moraš dat posnete na Full HD kvaliteto in full screen pogled
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
sass, tukaj imaš za 50€ s poštnino vred, davka pa ni, ker če izbereš opcijo " via European Direct Mail ", menda takrat ni davka...



2018-12-05_21-28-10.jpg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Hanzi s katero kamero je to posneto? Posnetek je vrhunski za eno tako amatersko snemanje.
Lidlovo za 40 evrov. Moras pa vedet da sem imel sonce zadaj, se pravi odlic e pogoje za snemanje. Nocni posnetki so nikakvi. Je pa res da ponoci nisem veliko na cesti.
Cestitam vsem za registrsko.
Je pa res da sploh ne vem ce sem si posnetek kdaj ogledal na racunalniku. Razen takrat ko sem ga nalagal in policajem posiljal registrsko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
V kombiju imam eno cheap iz mv katero bom vrnil ko se mi bo dalo ukvarjat s stvarno napako.
Datum se ustavi, ko ne snema, vsaka luknja na cesti zaklene posnetek ne glede na nastavitve G senzorja...in bi jo zamenjal z necim da mi ni treba vlacit kamere do racunalnika ce hocem kaj objavit.....
Sem hotel ze kak star telefon za to ponucat, pa...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Boeite pozorni pri nakupu na kot snemanja
Bluesky ima 20 stopinj vec mi70
Moja lidlova ima zelo majhen (ocenjujem.okoli 100) kot in po ovinkih ni nic posneto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Zagledal sem se še v eno budget kamero, to je Viofo 119 V2 za dobrih 64€, je pa po testih menda še boljša od BlueSkySea B1W. Mene še najbolj mika zaradi parking funkcije ki snema v "time lapse" načinu takrat ko senzor zazna gibanje v okolici.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Mora imeti pa solidno baterijo da zdrzi snemanje tudi pri nenapajanju. Ponavadi so te vgrajene baterije res samo za minuto ali dve, ko pa je enkrat stara leto ali dve, pa... Je pa res da v timelapsu ne porabi toliko energije kot za snemanje. Jo pa srnzor zagotovo nekaj pobere v SB
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Jaz jo imam.
Deluje OK, edino čisto utišat se je ne da.
Tako da ko se vklopi, nekaj po kitajsko žlobudra.
Potem pa je čisto tiho in dela točno tisto, čemur je namenjena.
Imam jo pa od marca/aprila.
Jaz jo imam(Xiaomi 70Mai Dashcam)
od Februarja 2018, eno prvih "kitajskih" verzij. To, da se jo ne da utišat ni res. Če bo kakšno zanimanje lahko to tudi pomagam uredit.
Za ta denar best bay. Ne poslušat spet nekih pametnjakovičev, ki vse kar vedo o tej kameri, so you tube posnetki.
Ja nova verzija XIAOMI 70mai Dash Cam Pro je pa tam od 50 do 60€, to pa je stopnja više v kvaliteti posnetkov, tako da je vprašanje kaj bi radi za cca 100% več v ceni kamere.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Nima lastne baterije, napaja se iz akumulatorja avta, porabi pa malo ker snema v timelapse načinu...lahko pa nabaviš tudi neko elektroniko, ki prepreči, da bi ti preveč izpraznil akumulator
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Nekdo je omenil pomoč kamere, ko muje neko ppraskal avto.
Da, vendar poleg senzorja - standard - potrebuješ tudi konstant napajanje. Iz vžigalnika ni vedno možno, niti iz svojega USB konektorja!
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz imam fiksno zmontirano eno skatlico, ki skrbi za to, da se akumulator ne izprazni oz. da prekine napajanje, ce ima akumulator prenizko voltazo... tako lahko uporabljam tudi “parking mode”... in dobim notification na telefon, ce se kaj dogaja (ce senzor zazna recimo trk)...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Mora imeti pa solidno baterijo da zdrzi snemanje tudi pri nenapajanju. Ponavadi so te vgrajene baterije res samo za minuto ali dve, ko pa je enkrat stara leto ali dve, pa... Je pa res da v timelapsu ne porabi toliko energije kot za snemanje. Jo pa srnzor zagotovo nekaj pobere v SB
Nekdo je omenil pomoč kamere, ko muje neko ppraskal avto.
Da, vendar poleg senzorja - standard - potrebuješ tudi konstant napajanje. Iz vžigalnika ni vedno možno, niti iz svojega USB konektorja!
To pa ja, da na kamero pripeljes stalni in kontakt plus
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Tam pri primerjavi 70mai vs. B1W samo en popravek. (Novejše) angleške (in ruske verzije) imajo drugače nastavljen kontrast in ostrino ma 70mai, tako da je tam tam z B1W. Koneckoncev imata obe kameri enak senzor in sta tehnično glede tega enako zmogljivi. Tudi sama leča je pri obeh steklena s podobno geometrijo, tako da težko naredi kakšne bistvene razlike.

Razlika ki je mogoče pomembna za nas je da ima BlueSkySea B1W kondenzator namesto baterije kar ponavadi pomeni da sicer drži samo par sekund snemanja brez napajanja (pomembno v primeru nesreče), je pa po drugi strani kondenzator na 60C+ koliko znaša poleti nad armaturko na soncu bolj obstojen oz. bi moral biti skoraj večen napram litijevi bateriji ki jo ima 70mai. Je pa res da za ceno razlike, lahko tudi na napajalni del od 70mai montiraš kondenzator (ko/če baterijo pobere recimo).

70mai pro je v vseh pogledih "boljša" (drugačna) kamera, ni samo dodan zaslon je tudi senzor in procesor različen.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Morda kdo ve, zakaj imajo te Xiaomi 70mai ene modri ring okrog gumba, ene zelenega, ene pa rdečega?