Avto Jarc

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Ne popuste, najugodnejšo ponudbo. Valjda se ne bom vozil v LJ, če mi že v štartu ponuja avto za 2000,00€ dražje, kot recimo nekdo v MB.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
omike in starejši so lahka tarča, na 100 obrokov, kupijo vse. Tako da, za te se verjetno hitro potrudijo. Pa kreditne/lizing pole ven potegnejo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Ne popuste, najugodnejšo ponudbo. Valjda se ne bom vozil v LJ, če mi že v štartu ponuja avto za 2000,00€ dražje, kot recimo nekdo v MB.
če prideš do njih osebno, pa dajo 4000 popusta. nikoli ne veš.
zdaj vem za en avto v salonu, po ceniku je 39900, dobim ga za 32000.
pot lj-mb pa je 30€ + 3 ure časa.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Mail je mail, on računa na tiste prodajalce ki imajo jezik bolj hiter od pameti. In če se oglasi tja ali pokliče mu lahko prodajalec prehitro reče NE in je to to. Če pa začne odgovarjati na mail pa si lahko vmes med pisanjem še vedno premisli. Tudi ko ga že pošlje ima še vedno tistih nekaj sekund za "undo" če se mu slučajno zasmili in mu tako odobri še dodatnih 5,53% popusta :evil:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
če prideš do njih osebno, pa dajo 4000 popusta. nikoli ne veš.
zdaj vem za en avto v salonu, po ceniku je 39900, dobim ga za 32000.
pot lj-mb pa je 30€ + 3 ure časa.
In spodaj ker se je najbrž marsikateri kupec pri ceni 40 jurjev obrne, pri ceni 35 jurjev bi se pa mogoce grebli v salonu. Ampak ne, raje bodo tebi dali za 32.
Al enostavno že x mesecev obupano iscejo kupca, pa so sprva vse za 35 ignorirali, zdaj bi vsi dali samo še 30, ti pa radodarnih 32.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
832
113
Lahko ti obračaš kolikor hočeš ampak povpraševanje preko maila ni resen pristop pri nakupu novega avtomobila. Verjermi da boš z obiskom v salonu povsod bistveno več dosegel.

Zakaj ne? Tocno s tem sem zacel nakup Toyote. Ko mi odgovoril na nekaj odnovnih vprasanj sem sel tja, videl avto in rekel naj ga pripravijo. Cez par dni je bil doma. Se pa strinjam da je veliko ljudi dejansko neumnih in predvsem ne vejo kaj bi. Takim je pa bolj tezko pomagat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Nope, omica je v nekaterih salonih na ignor. Ko da browsa lidlove kataloge... Pa je fertik, pa je še malo avte šla gledat...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Nope, omica je v nekaterih salonih na ignor. Ko da browsa lidlove kataloge... Pa je fertik, pa je še malo avte šla gledat...

Pravemu trgovcu ni nihče na ignore. Zna pa v večini primerov trgovec dobro ocenit kdo potrebuje koliko pozornosti.

Pred davnimi časi se spomnim kolega ki je bil prekaljeni trgovec. V renaultov salon vstopi možakar v ibercugu, mladeniči na ignor in polni opazk. On ga obdela, sprejme in naslednji dan podpiše pogodbo za 15 kangoojev in Laguno.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
In spodaj ker se je najbrž marsikateri kupec pri ceni 40 jurjev obrne, pri ceni 35 jurjev bi se pa mogoce grebli v salonu. Ampak ne, raje bodo tebi dali za 32.
Al enostavno že x mesecev obupano iscejo kupca, pa so sprva vse za 35 ignorirali, zdaj bi vsi dali samo še 30, ti pa radodarnih 32.

itak da si točno trofo, kot vedno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Saj odnosi so bili različni, ampak vse od a do ž. Do tega kot da je luft do tega kar si sajkek in McGiver mislita o omicah... Resnica je bila nekje vmes, kot ponavadi... Kupila je pa seveda tam, kjer se nekdo sploh pogovarjal z njo, kako veš drugače do avta priti. Jaz si tudi ne predstavljam...

Mi je bilo pa fascinantno, da sem lahko prišla v papucah gledat karkoli sem do sedaj kupovala, pa me še ni nihče dal na ignor, po drugi strani pa sva šla z mojim skupaj, ko se je berlingo kupoval pa beba v lupini, pa je naju v Vis ali kaj je avtohisa v Ljubljani premeril in direktno posmehljivo pripomnil, kaj bom barve zbirala, ko ve, da avta sploh nen bova kupila. Jaz ne vem - kdo pa je ciljna stranka berlingotov? Takrat mi je pa res kar malo sapo vzelo...

Ne bi jaz rekla da imajo ravno dobro podkovane prodajalce glede tega a je stranka resna ali ne... Niti ne prodajajo kruha, da vsakdo ki v stacuno stopil, vsakič nekaj kupil
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Še ena "gostilniška": baje se mladi Jarc zaveda teh težav in je zato vzel glavnega sprejemca od Petovije (prej bil na AC) in prodajalko vozil.

Jodlarcek v vsak servis lahko prineseš svoje olje - nimajo pravice zavrnit, lahko pa zahtevajo točno specifikacijo in račun od olja, da ga pripnejo k svojemu računu, kot to zahteva AC.
In kako ves, da ti tvoje olje vlije not, ne svojega in onega proda v trgovini?
O servisih se je dobro pri zaposlenih pozanimat, cujes marsikaj.
Mimogrede, vozi kdo avto h Golobu v Polskavo?
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
INA je vrhunsko olje, samo nase ultrapametne glave gredo v dve smeri, ali mislijo da je nek (npr) Mobil1 ki je vbirstvu turski odpad prepakrian na madzarskem dobro olje, drugi pa raje sipajo Hofer, Leclerc in podobna low budget maziva.
INA in Mobil so vrhunska olja. Mobil mi v prejšnjem avtu niti kaplice ni popilona na 15k km, medtem ko je Castrol pilo. Motul je tudi dober.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Bravo, čestitam, to sem izpustil. Ravno to sem hotel reči. Večina ljudi ki pride v salon žal tja hodi samo zijala past, sedet, drkat po radiju, menijih in podobno. In osebno me dost bolj znervira da mi po prihodu v salon prileti prodajalec kot pa da ga ni. Enako v vsaki trgovini v stilu: kako vam lahko pomagam? Ja super ljubica, ko bom rabil pomoč te bom prosil. Torej najmanjša stvar je stopiti v radiju 5-10m do pulta ter povedat prodajalcu da te nekaj zanima. Morda so v teh večjih, boljših salonih celo tako šolani, da pustijo stranki dihati, da si ogleda stvari, kasneje pa vletijo. Bo znal kdo drug povedati več o filozofiji in pristopih prodaje vozil. Se pa mi zdi smiselno. Tudi sam sem bil 14 dni nazaj na Porscheju, po menjavi vetrobranskega stekla sem naknadno peljal še tja kalibrirati kamero. Sem bil malo prehiter in sem sedel v novo A6. Malo pogledal menije, notranjost, po enih slabih 10min pa je prišel prijazen prodajalec če mi lahko pomaga. No kljub temu da sem mu povedat da svojega A6 ne bom zamenjal še vsaj 4-5 let sva vseeno padla v debato dolgo 10-15min. Predstavil mi je vse opcije nove šestice, probleme in ostalo. Torej vedel je da ne bo nič prodal, si pa je vzel čas.
To se ne strinjam.
Ko prideš v salon te mora nekdo pozdravit in vprašat, če lahko kaj pomaga oz. kaj želiš in te usmerit na pravo osebo. Ne pa, kot da te ni. Nekateri saloni imajo celo (ponavadi brhko :)) sprejemnico, ki te preusmeri naprej ali v “kafič”, če je za počakat. Če želiš poferbcat pač to rečeš in te pustijo pri miru.
Sem v prodaji in je tako: tekom let dobiš izkušnje in “pametnjakoviče” korektno MINIMALNO poservisiram, firbcem in dejanskim kupcem takrat pa maksimalno svetujem in se potrudim.
Se mi je že zgodilo, da je firbec prišel kupit čez eno leto ali pa je prišel njegov znanec po priporočilu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: klekej in McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Mail je mail, on računa na tiste prodajalce ki imajo jezik bolj hiter od pameti. In če se oglasi tja ali pokliče mu lahko prodajalec prehitro reče NE in je to to. Če pa začne odgovarjati na mail pa si lahko vmes med pisanjem še vedno premisli. Tudi ko ga že pošlje ima še vedno tistih nekaj sekund za "undo" če se mu slučajno zasmili in mu tako odobri še dodatnih 5,53% popusta :evil:
Ponavadi po mailu težijo taki, ki nimajo jajc v oči se pogajat. Sem pa že doživel tipa, ki je po telefonu in mailu težil za ceno, pa sem mu korektno vsakič odgovoril, da ni pogajanj o ceni, čeprav sem imel na koncu na vrhu jezika, da naj odpeketa v Turčijo se handlat. Tip je potem prišel še oesbno z ženo, kao se bo on shendlal. Po petih minutah je ves začuden odpeketal, ko nisem padel na zvite bankovce. Ženo je bilo pa sram, ker ji je bila situacija jasna v 30ih sekundah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
832
113
Zdaj mi je jasno zakaj je nekaterim tu tako motece, ko sem parkrat pohvalil mojo Toyoto. Sami prodajalci (ocitno konkurenca) in vas normalno moti hehe.
 
  • Haha
Reactions: klekej

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Ali pa te finte, ko ti pogojujejo neko ceno z njihovim financiranjem. Cena na keš, pa 3-4k dražja:bonk::nigladek: Viditš pri Toyoti, pa se tega ne gredo in imaš vedno enako ceno. Že zaradi tega sem izbral Toyoto. In ceno sem mimogrede izpogajal preko mejla in to konkretno nižjo kot po ceniku. Prodajalec mi je že po prvem mejlu ponudil tako ceno, da pri drugih samo lahko sanjaš o njej. Vi, pa zapravljajte čas po salonih kolikor hočete.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: klekej