Avto crknil - kaj bi lahko bilo

I

Izbrisan uporabnik #488

Meni je to smeh ta debata. Preko alterja opravljat skotano mašino, namesto da se mehanika pokliče in prepreči še večja škoda.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ja in celo človek ne ve, kje ma zobati jermen in s takšnim bogatim znanjem bi on sam popravljal.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj šele da bi vedel, da si mora pred menjavo označiti, če je domači mazač, sicer papa ventili.

Razumem, da vprašaš na forumu, kaj bi lahko bilo, ne pa pri takem defektu iskati napako o forumu, če pod havbo nisi vsaj malo domač.

Potiskal, vlekel v brzini, verglal v gangu, ja pa saj moraš biti malo lud.

Za vsakim voglom je mehanik, ne se hecat no. Da ti vsaj postavi diagnozo.

Zdaj je avto verjetno samo še za stisnit.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Avtorju teme: ko boš naslednjič ostal na cesti, pokliči Snecerja!
rolleyes-1.gif


Mojster, ostani v politiki in pravu.
tongue-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Kaj ste ugotovili?
write.gif

Na hitro ga je samo na parkingu pogledal, mene ni bilo zraven, ker sem bil cel dan na šihtu, pravi pa da ni nujno, da je zobati jermen. Je računalnik priklopil in mu pravi, da akumulator nima prave napetosti, pa da do štarterja ne pride dovolj toka.

V ponedeljek ga potegnem do njega, na srečo je sam kake 2 al 3km stran.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Avtorju teme: ko boš naslednjič ostal na cesti, pokliči Snecerja!
rolleyes-1.gif


Mojster, ostani v politiki in pravu.
tongue-1.gif

Ja naslednjič pustim gare za jurija kar na sred celovške sred dneva.
hysterical-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Smeh, literally. Ne rečem, da je moja diagnoza 100%, ampak ...

Če si probal akumulator zamenjat, ta sigurno ni kriv. Noben tester pa ne pokaže, da pride premalo toka do zaganjalnika. Bedarija na kvadrat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik tony pravi:
Avtorju teme: ko boš naslednjič ostal na cesti, pokliči Snecerja!
rolleyes-1.gif


Mojster, ostani v politiki in pravu.
tongue-1.gif

Kot vidiš, je poklical človeka, ki je znal odpret havbo.

Ne vem kakšna znanja imaš, ampak marsikaj tudi sam pošrafuam, je pa res, da je tega malo, ker mam brezhibne avtomobile in vzdrževane.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Smeh, literally. Ne rečem, da je moja diagnoza 100%, ampak ...

Če si probal akumulator zamenjat, ta sigurno ni kriv. Noben tester pa ne pokaže, da pride premalo toka do zaganjalnika. Bedarija na kvadrat.

Lej to vse skup je iz 2. roke
grin1.gif


Moja je bila zraven ko je on gledal, potem pa je po telefonu eno uro kasneje meni povedala. Tako da vprašanje kaj je res rekel
grin1.gif


Ni imel pa orodja zraven, da bi prišel do jermena, je mel samo laptop v avtu.

Edit: Baje neki v zvezi z nizkim pritiskom v eni črpalki za bencin (ja ženske besede
cheer.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Vlačenje avtomobila je že od nekdaj loterija, nikoli ne veš kdaj bo preskočil jermen in bo šla mašina v večna lovišča.

Meni je sicer včeraj uspelo traktor vžgati kontra. Mi je crknil in me je malo potegnilo nazaj in sem pomotoma ravno spustil sklopko. Zanimivo videt, ko začne na filter zraka kaditi dim in na izpuhu sesati zrak, kaj pretirano zdravo pa verjetno ni za motor.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Stari citroeni so bli fajn, so imeli kurbl
smile-1.gif
2cv&co, gs...

Jaz sem prepričan, da ima dotični avto tudi zavarovanje AXA, saj dajo tudi za tako stare in se pozove vleka za tistih par km do servisa.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Lahko je tud štarter, čeprav ste ga ½porival½ vsaj sodeč po zvoku. Če kaj z iskro nebi štimal ali benc pumpo potem bi vseeno verglal samo vžgal nebi. Jermen nebi smelo kar tko strgat saj, če samo pogledaš kolk kilometrov nekateri avti naredijo po 200.000km brez menjave samo je rizik. Dokler ti lučke delajo je očitno z akumolatorjem vse vredu.
Za kakšne senzorje pa se priključ na tester. Na žalost te motorje ne poznam.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Odgovor na vprašanje iz naslova - zobat jermen ne obstaja več
grin1.gif


Na vseh 4 cilindrih so vsi 4 ventili pustili zarezice, tako da gre avto za dele naprej.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Moj oče ima enako staro Xsaro in mu bom rekel naj letos le zamenja jermen, da se ne bo tako končalo kot pri tebi. Lansko leto mu je serviser rekel, da se nič ne mudi, ker ima avto malo kilometrov lepe vožnje. No interval glede na starost je 10 let, kilometrov pa ne bo presegel še naslednjih 10 let.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Ava fantje. Kar tako na daljavo ste postavili diagnozo. Še malo pa vas bo UKC angažiral
nahrung002.gif