Avto crknil - kaj bi lahko bilo

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ja, leta naredijo svoje. Včeraj smo recimo dobili v delavnico Peugeot 407 2.0 HDi (16V, 100 kW, RHR), ki mu je med vožnjo na avtocesti utrgalo verigo med odmičnima gredema.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Danes sva bila z očetom na servisu, da se naročiva na veliki servis in so rekli, da pri tako malo kilometrih ni potrebe po menjavi jermenov. Upam, da vejo kaj delajo. Servis pa zaseden, da sva dobila termin šele čez 14 dni. Kaj cela Slovenija vozi v Grosupje?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Zarukani so, in vztrajaj. (Če ti razsuje ventile in bate bodo tako tudi več zaslužili
evil.gif
).


P.S.: Disclaimer: Ker sem z gorenjskega doma, sem na enem vagovcu tudi sam že 2x dal menjati jermen po sedmih letih, ker je imel pač malo kilometrov. Ampak 10 let je pa zvrhano dovolj...
grin1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ja vem WV ima predpis na pet let, Citroen pa na 10. Ni mi jasno kako lahko francozi naredijo toliko boljši jermen
confused-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Več plačajo zanj
smile-1.gif


Aja, upoštevati moraš tudi VAG prodajno strategijo: 10, 15 let tega je bilo čisto normalno, da je folk kupil vagovca in ga pri petih letih prodal/dal v račun za novega, tik preden je bilo treba menjati jermen. Zagotovljen biznis za fabriko, folk ki je kupil rabljenega je pa lepo zamenjal jermen in tako dobil soliden avto
zmaga.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Btw., če bi še kdo rabil: kolega vozi citroena v okolico Cerkelj na Gorenjskem (Jenko?) enih 10 let in je povsem zadovoljen...
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:

Meni je sicer včeraj uspelo traktor vžgati kontra. Mi je crknil in me je malo potegnilo nazaj in sem pomotoma ravno spustil sklopko. Zanimivo videt, ko začne na filter zraka kaditi dim in na izpuhu sesati zrak, kaj pretirano zdravo pa verjetno ni za motor.

vrhunsko!
cool-1.gif
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Odgovor na vprašanje iz naslova - zobat jermen ne obstaja več
grin1.gif


Na vseh 4 cilindrih so vsi 4 ventili pustili zarezice, tako da gre avto za dele naprej.

Strgal a
crazy1.gif
ventili pa pustil sled na batih, ta motor je pa res dočakal svoj zadnji dan. A prodajaš cel avto, za kolk?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Danes sva bila z očetom na servisu, da se naročiva na veliki servis in so rekli, da pri tako malo kilometrih ni potrebe po menjavi jermenov. Upam, da vejo kaj delajo. Servis pa zaseden, da sva dobila termin šele čez 14 dni. Kaj cela Slovenija vozi v Grosupje?

jst bi ga na tvojem mestu menjal, če bi razmišljal v tej smeri kot ti.
pač tisti občutek, kaj pa če...
redface-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sej jaz sem bil tudi prepričan preden sem prišel na servis da se bo tudi serviser strinjal s tem da se menja ampak njegova reakcija me je presenetila, ko je tako suvereno rekel, da pri teh kilometrih ni nobene potrebe po menjavi. Sem mu rekel, da avto naslednji dve leti zaradi tako malo prevoženih km (2000 na leto) ne bo prišel na servis on pa še vedno da nima smisla sedaj menjati.
Se pa z očetom dobro poznata in ne verjamem, da je govoril kar nekaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Če ti je to Jerovšek rekel, sam ne vidim razloga, da mu ne bi verjel.
Edino, če se avto vozi na "reli način" potem bi menjal.