Avto crknil - kaj bi lahko bilo

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
senzor pretoka zraka, senzor stopalke za plin, senzor osmikalne gredi....

Pa ma to senzor za stopalko za plin? A ni kr navadna fizična žica vezana gor?

V bistvu ima oboje. Francozi pa tko.
grin1.gif


Sicer pa ni noben noben izmed naštetih senzorjev kriv ... lahko crknejo praktično vsi senzorji, pa more avto verglat normalno.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
To se drugače gleda oz išče težava.

Na pamet na daljavo ti lahko 100 stvari napišemo, kaj bi lahko bilo.

Če avto ne vžge, klub vsem stvarem, ki morajo biti (blokada motorja off, aku dovolj napolnjen, ,,,,) potem greš na osnove in sicer
1) ali je iskra na svečki (močna in zaporedna)
2) ali je bencin v motorju (pride do injektorjev)

Potem pa naprej

KAko pogledat če je iskra:
Eno svečko odvijačiš ali pač daš eno drugo, če imaš
Verglaš in gledaš če je dovolj močna iskra ter jih je veliko

Bencin
Odvisno od motorja - pogledaš če fajn špricne bencin na dovodni cevi v skuni vod (pazi da gledaš na pravi, ker ena je dovod drug odvod)
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Dr_S pravi:
To se drugače gleda oz išče težava.

Na pamet na daljavo ti lahko 100 stvari napišemo, kaj bi lahko bilo.

Če avto ne vžge, klub vsem stvarem, ki morajo biti (blokada motorja off, aku dovolj napolnjen, ,,,,) potem greš na osnove in sicer
1) ali je svečka
2) ali je bencin v motorju (pride do injektorjev)

Potem pa naprej

Ni res.

- blokada motorja ni kriva, ker gre za PSA avto s prvo generacijo BSIja, ti pa normalno verglajo tudi pri aktivni blokadi
- vse kar se tiče glede vžiga ni pomembno, ker avto ne vergla
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Z minusom ni razlike. Saj bi rekel, da je štarter hin, samo tako kot je cnb napisal, kater avto je že ugasnil zarad crknjenga štarterja

Hmm ... do plusa na štarerju na tem motorju ni glih enostavno prit.

Še vedno me zanima kaj točno se zgodi, ko obrneš ključ. Kak zvok? Kaj se zgodi z lučkami? Čudno se mi zdi, da začne avto "lesti".
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Aja nisem sploh videl da ne vergla
smile-1.gif


Med večerjo pišem.

Ok problem da ne vergla.
Ampak kakor je napisal, če ga da v prestavo potem se malce premika avto
Če prav razumem, štarter malce vrti motor-premika avto

Ampak avto ne vžge niti na vlečenje....

Še vedno bi gledal če je iskra in če pride bencin (osnova da motor dela
smile-1.gif
)
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Z minusom ni razlike. Saj bi rekel, da je štarter hin, samo tako kot je cnb napisal, kater avto je že ugasnil zarad crknjenga štarterja

Hmm ... do plusa na štarerju na tem motorju ni glih enostavno prit.

Še vedno me zanima kaj točno se zgodi, ko obrneš ključ. Kak zvok? Kaj se zgodi z lučkami? Čudno se mi zdi, da začne avto "lesti".

Ne vem kako naj opišem, je tak elektronski, morda tako da štarter čisto počasi obrača in bolj enakomerno šoba in ne zavergla. Ni tistega, ko vergla v prazno po ritmu ampak samo šoba enakomerno.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Poleg tega pa še neki brni v armaturki.

Občasno utripa tist oranžni znak za ključ. Ampak to ne vedno. Pomislil sem tud na to, da bi lahko bilo s ključem kaj, samo rezervni je 130km stran, ga dobim pa jutri.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Sam kako probati če ne vergla...

Med vlečenjem bo mal težka.

Daj poglej minus od štarterja. Če je kot ostali francozi, potem je ohišje minus in dodaš en kabel od minusa na akumulatorju na minus od štarterja.

Dober plus pa verjetno pride
Crash je iz prve dal najbolši predlog
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Z minusom ni razlike. Saj bi rekel, da je štarter hin, samo tako kot je cnb napisal, kater avto je že ugasnil zarad crknjenga štarterja

Hmm ... do plusa na štarerju na tem motorju ni glih enostavno prit.

Še vedno me zanima kaj točno se zgodi, ko obrneš ključ. Kak zvok? Kaj se zgodi z lučkami? Čudno se mi zdi, da začne avto "lesti".

Ne vem kako naj opišem, je tak elektronski, morda tako da štarter čisto počasi obrača in bolj enakomerno šoba in ne zavergla. Ni tistega, ko vergla v prazno po ritmu ampak samo šoba enakomerno.

Posnami pa daj na youtube ... da ne bodo fantje po temi tipali
wink-1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Zgubil maso ali pa je akumulator kaput. Glede na to da je crknil med vožnjo, bi ugibal (glede na težavo z bratovim) da je prežgalo kabel od alternatorja do akumulatorja - ni polnil, aku je prazen. Poskusi priklopit na kable in povej če vžge.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Kaj pa če bi poklical enega serviserja - recimo Jerovška - in mu povedal?
Tukaj vsi tipajo/tipamo v temi.
LPM
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Zgubil maso ali pa je akumulator kaput. Glede na to da je crknil med vožnjo, bi ugibal (glede na težavo z bratovim) da je prežgalo kabel od alternatorja do akumulatorja - ni polnil, aku je prazen. Poskusi priklopit na kable in povej če vžge.

+1
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
slika slaba, zvok se sliši. Grem domov po orodje da zamenjam akumulator iz mojega v xsaro, pa da vidim. Na kable ne vžge.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Lahko je fuč alternator, ki ne polni akumulatorja. Vžgal si se peljal dokler je bilo v akumulatorju še nekaj energije za porabnike, ko se je akumulator medtem izpraznil je avto ugasnil. Ali je ugasnil v trenutku ali so začele odpovedovati najprej večji porabniki in na koncu so se prižigale kakšne lučke v armaturi?
Preveri to dvoje najprej.