Avstrijski delovni čas trgovin in razvitost države

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Mater jim "poseksam", jodlarskim delomrznežem, ozkoglednim, naj gredo v penis!

Povejte mi nekaj... kako je lahko JodelLand tako razvit, imajo visoke plače, oh in sploh olajšave, skratka pri njih se cedita med in mleko, po drugi strani pa točno ob 18:00 uri zaprejo štacuno in bežijo domov (nekateri pa celo ob 17:00). Kdaj jim sploh uspe zapraviti ves ta denar, ki ga dobijo v obliki visokih plač?
Tudi ob sobotah imajo nečloveško kratek delavnik.

V celem Celovcu sta po 18:00 uri odprta samo še Ikea in Metro, vse ostale velike štacune kot sta Kika, Rutar, razne velike pohištvene trgovine, skratka vse vse vse je zaprto.
13.gif


Okej, sam sem si kriv, vedel sem da MediaMarkt dela samo do 18:00 ampak ni šlo drugače, na šihtu se je zavleklo in sem vseeno pičil v Celovec. Nekako je še šlo in je kazalo, da bom prišel pravi čas, če nebi baba hotla na petrolu kupit klinčevih čikov in če se ne bi pred mano vrinila traktor in bager, bi mogoče še ujel trgovino odprto.
Hotel sem prevzeti robo, dva artikla, darilo za rojstni dan, že plačana, samo prevzeti je še treba in gas nazaj domov, dela je ravno za 73 sekund, vključno da se delavcu zahvalim v polomljeni nemščini, spotoma pa se še pomeniva o vremenu. Pridem na njihov parking 18:02, teeeečem do vrat...tema. Vse nepredušno zaprto. Okej, mogoče so še zadaj pri dostavi, se odpeljem za stavbo in ujamem možakarja ki ravno nekemu jodlarju nalaga robo v avto. Mu rečem "ih kam auh zlovenijen, habe nur cvei artikel zu abholn" in mu pomaham s plačanim računom...in mi odgovori, leider 4 minuten zu špet, ur ist 18:04 ... jebe*!&/#$%"%(#$"% !!! In mi pove, da naj pridem v petek od 9:00 naprej
13.gif


cry12bpy.gif

uf-1.gif


Jutri majo jodlarji praznik in so štacune zaprte....

za kozlat
bonk.gif



mater, bi rad spil pir da si pomirim živce ampak ne smem ker hujšam
jezen.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
predober standard "zaprto zaradi preveč dobička in nizke brezposelnosti, jebite se SLOWENISHE SVINJA" :D

nauk zgodbe: baba je kriva
10.gif
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
A ti misliš, da imajo Avstrijci trgovine zaprte, zto, da zayebavajo Slovence?

Ne, oni vedo, da je čas za delo in čas za počitek in da so tudi zaposleni v trgovinah ljudje. Zato imajo, med drugim, trgovine v nedeljah zaprte. Še v najbolj turističnih krajih je onb nedeljah odprto kvečjemu od 8:00-12:00. Kdor si ni sposobem pravočasno nabaviti, naj bo pa lačen.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
nauk zgodbe: baba je kriva
10.gif

ma naj gre tut ona v penis, me je pol neki masirala in mi reče da sm neki napet...
bonk.gif


nikol več ji ne rečem, če mi gre delat družbo po poti, še na kufe je več ne povabim
jezen.gif
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:

mater, bi rad spil pir da si pomirim živce ampak ne smem ker hujšam
jezen.gif

Nisi edini. Treba dol spravit pirbauh, zato do morja pivo le še ob petkih.

Sicer pa se strinjam z Nigelom. Če bi jaz bil Alenka, bi tudi pri nas uvedel isti delovni čas.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
V celem Celovcu sta po 18:00 uri odprta samo še Ikea in Metro, vse ostale velike štacune kot sta Kika, Rutar, razne velike pohištvene trgovine, skratka vse vse vse je zaprto.
13.gif

City Arkaden je odprt do 19:30 med delavnikom, sobota do 18h.

Sem pa že enkrat uletel gor sredi tedna, nevedoč, da so imeli praznik. Dobra šola. Od takrat naprej vedno preverim koledar...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
A ti misliš, da imajo Avstrijci trgovine zaprte, zto, da zayebavajo Slovence?

Ne, oni vedo, da je čas za delo in čas za počitek in da so tudi zaposleni v trgovinah ljudje. Zato imajo, med drugim, trgovine v nedeljah zaprte. Še v najbolj turističnih krajih je onb nedeljah odprto kvečjemu od 8:00-12:00. Kdor si ni sposobem pravočasno nabaviti, naj bo pa lačen.
saj, po eni strani se strinjam s tabo, da mora biti čas za delo in mora bit ičas za počitek. ampak vseeno te sprašujem: kaj pa ti počneš ob nedeljah? predvidevam, da televizije ne gledaš, radia ne poslušaš. pozimi ne hodiš smučat, poleti ne hodiš na morje ali kake druge izlete. ne hodiš v kino, gostilne, gledališče, bife...?
po mojem ni problem v nedeljskem delu, ampak je problem v tem, da mnogi (recimo predvsem prodajalci v trgovskih centrih) delajo po 6 dni na teden, več kot 8 ur na dan, plačano pa dobijo kot bi opravili 40 ur na teden. če bi bila zakonodaja boljša in nadzor uspešnejši, da bi se dejansko spoštovalo 40-urni delovnik ter bilo sobotno in nedeljsko delo bolje plačano, teh debat ne bi bilo. v študentskih časih sem na primer delal na nekem klicnem centru in je bila urna postavka za nočno ali vikend izmeno 50% višja od redne. in smo se vedno grebli za te termine.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik PrePro pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:

mater, bi rad spil pir da si pomirim živce ampak ne smem ker hujšam
jezen.gif

Nisi edini. Treba dol spravit pirbauh, zato do morja pivo le še ob petkih.

do katerega morja? 2013 al 2014? zame velja bolj ta drug
grin1.gif
 

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
V G. Avstriji ima delo svojo ceno...ni kot na nasem balkanu kjer imamo v trgovinah preko st. servisov mladoletne solarje ki tam kao prodajajo za 3.20€ na uro da prezivijo lacne brezposelne starse.
3.20 pa ni nek strosek in so trgovine lahko odprte petek,svetek ,nedeljo in praznik.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.913
3.031
113
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Mater jim "poseksam", jodlarskim delomrznežem, ozkoglednim, naj gredo v penis!

Povejte mi nekaj... kako je lahko JodelLand tako razvit, imajo visoke plače, oh in sploh olajšave, skratka pri njih se cedita med in mleko, po drugi strani pa točno ob 18:00 uri zaprejo štacuno in bežijo domov (nekateri pa celo ob 17:00). Kdaj jim sploh uspe zapraviti ves ta denar, ki ga dobijo v obliki visokih plač?
Tudi ob sobotah imajo nečloveško kratek delavnik.

V celem Celovcu sta po 18:00 uri odprta samo še Ikea in Metro, vse ostale velike štacune kot sta Kika, Rutar, razne velike pohištvene trgovine, skratka vse vse vse je zaprto.
13.gif


Okej, sam sem si kriv, vedel sem da MediaMarkt dela samo do 18:00 ampak ni šlo drugače, na šihtu se je zavleklo in sem vseeno pičil v Celovec. Nekako je še šlo in je kazalo, da bom prišel pravi čas, če nebi baba hotla na petrolu kupit klinčevih čikov in če se ne bi pred mano vrinila traktor in bager, bi mogoče še ujel trgovino odprto.
Hotel sem prevzeti robo, dva artikla, darilo za rojstni dan, že plačana, samo prevzeti je še treba in gas nazaj domov, dela je ravno za 73 sekund, vključno da se delavcu zahvalim v polomljeni nemščini, spotoma pa se še pomeniva o vremenu. Pridem na njihov parking 18:02, teeeečem do vrat...tema. Vse nepredušno zaprto. Okej, mogoče so še zadaj pri dostavi, se odpeljem za stavbo in ujamem možakarja ki ravno nekemu jodlarju nalaga robo v avto. Mu rečem "ih kam auh zlovenijen, habe nur cvei artikel zu abholn" in mu pomaham s plačanim računom...in mi odgovori, leider 4 minuten zu špet, ur ist 18:04 ... jebe*!&/#$%"%(#$"% !!! In mi pove, da naj pridem v petek od 9:00 naprej
13.gif


cry12bpy.gif

uf-1.gif


Jutri majo jodlarji praznik in so štacune zaprte....

za kozlat
bonk.gif



mater, bi rad spil pir da si pomirim živce ampak ne smem ker hujšam
jezen.gif

hysterical-1.gif
[cenzura] ga boš za drugič vedel da ne zamujaj.....ni to balkan. Prejšnji teden v Makedoniji je bila trgovina uradno odprta do 21h pa je baba odšla domov šele ob 23.30
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Zetor pravi:
V G. Avstriji ima delo svojo ceno...ni kot na nasem balkanu kjer imamo v trgovinah preko st. servisov mladoletne solarje ki tam kao prodajajo za 3.20€ na uro da prezivijo lacne brezposelne starse.
3.20 pa ni nek strosek in so trgovine lahko odprte petek,svetek ,nedeljo in praznik.

467716-post_slo.gif


Kaj dela pri nas turbokapitalizem se vidi že pri neupoštevanju referenduma o nedeljskem delu.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.233
2.072
113
SV SLO
Ja, pa Avstrija ni Slovenija, kjer te lahko kupci j...... do 4 zjutraj če se jim tako zahoče.

Tudi meni je fenomen ker živim ob meji z Avstrijo. V Avstriji ni nikoli gužve na parkiriščih pred trgovinami. Če že je gužva so to avti s SLO oznakami. Pa jim lafa vse imajo vse in imajo denar.

Pri nas je pa gužva pred vsako trgovino pa nimamo nič imamo mezde in imamo krizo za razliko Avstrijcev.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.583
690
113
toti Maribor
Edino pravilno. Danes je v naši ljubi Sloveniji bit prodajalec ali prodajalka hujše kot dežurni zdravnik. Dela se petke in svetke u 3 pm. Prodajalec nima žal niti enega vikenda prostega, vedno dela ali v soboto ali, pa v nedeljo. Da bi kam šel za vikend? Pozabi! Ne razumem te raje, ki hodi v nedeljo v trgovino
bonk.gif
. V civiliziranem svetu zahoda te ne hebejo pet posto, razen tu, pa tam. Bil na dopustu v Švici, še na pijačo ne moreš v nedeljo, kaj šele v trgovino. Da ne govorim o referendumu.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
zdej vidite kje smo, pa še krizni davek, vzami revežu še malo.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Citat:
Uporabnik pikovit pravi:

Pri nas bo pa Hofer podaljšal delovni čas v nekaterih poslovalnicah do 21.
uf-1.gif

normalno da bo podaljšal ko vidi kaki bedaki so balkanci!
bonk.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
V Avstriji red in vsepovsod se dela od ure do ure, nič podaljševanja.

Pravzaprav je to še najbolj prav, ne pa pri nas, ko moreš vsak dan delat vsaj uro ali več dlje.

Še zgodbo znanca, ki je šel dela v Avstrijo na eno montažno linijo. Ob štirih popoldan je zmeraj zvonil zvonec za konec šihta in on tisti prvi teden normalno kot je bil navajen, še vsak dan potegne deset, petnajst minut, da naredi do konca nek proces. Enkrat ga opazi šef, ga začudeno gleda in takoj spoka od mize, da po zvoncu nima kaj več za delat. Od takrat na zvonec konča. So mu pa razložili, da je zelo kaznivo, če bi v tistem času prišla delovna inšpekcija in njega zalotila pri delu preko delovnega časa.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
V Avstriji red in vsepovsod se dela od ure do ure, nič podaljševanja.

Pravzaprav je to še najbolj prav, ne pa pri nas, ko moreš vsak dan delat vsaj uro ali več dlje.

467716-post_slo.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Čeprav se tudi v Rajhu pojavlja turbo kapitalizem. V zadnjem času sem zasledil kar nekaj člankov v njihovih časopisih - trgovci imajo seveda željo zaslužit tudi preko vikenda ... pa kakšni Sparovi šefi vidijo, da se v nedeljo lahko kar nekaj zasluži
rolleyes-1.gif

Imajo kar nekaj nasprotnikov (kot pri nas), ampak občutek imam, da gre vse v to smer. Edino to je, da smo pri nas bolj hitro popustili turbo kapitalizmu.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
V čem je problem, na zavodu je cela horda brezposlenih, veliko jih je najbrž tudi trgovcev. Pa naj se za delo preko vikenda zaposli te. Ni problem delo v nedeljo, problem je ker se kot vse drugo pri nas tud to dela balkansko in mora tisti ki je že med tednom skoz delal, še za vikend crknit. Ga je treba zmolzt do konca. Dost je folka na zavodu ki bi bil vesel da bi lahko kaj delal, magari v nedeljo, pa naj bolj rotirajo ta folk. Sam za dva dni tedensko bi pri nas blo treba nekoga zaposlit za polni delovni čas najbrž.