GoOpti-nizkocenovni prevozi

Aki1

Pripravnik
14. okt 2007
485
0
16
Ljubljana
No, naj še jaz delim svojo neprijetno izkušnjo z njimi
uf-1.gif
.

Potreboval sem prevoz iz Ljubljane do Bergama in po enem tednu povratni prevoz nazaj do Ljubljane.

"Gospod, dan pred odhodom vas obvestimo o točni uri in lokaciji odhoda" mi je dejala gospa po telefonu. Dan pred odhodom ne dobim nobenega sporočila in po večkratnem klicanju tudi ne izvem ure odhoda. Prišel je dan odhoda, sms še vedno od nikjer jaz pa ne vem kdaj grem?! Sms dobim ob 13:00, da je odhod ob 23:00. Ok, se zgodi. Prevoz do Milana super, vse štima. Po enem tednu se vračam domov, utrujen že od 7-urnega čakanja na letalo in komaj čakam, da se usedem v kombi, ki me čaka ob 13:45 pred izhodom iz letališča. Naj omenim, da sms spet nisem dobil in sem ga dobil šele ko sem se vkrcal v avion?! To je njihov "dan pred odhodom". Pridem na letališče, prevoznika nikjer? Klicanje na njegovo številko, ki mi je bila poslana v sms-u a številka je žal nedosegljiva. Kličem v njihov klicni center kjer me gospa odslovi z "gospod, malo počakajte takoj bo tam". Ta "malo počakajte" se je vlekel in vlekel nakar me čez pol ure pokliče voznik, ki je po njegovih beseda že na letališču in čaka na izhodu? Seveda ga ni bilo, butec je čakal na letališču v Trevisu jaz pa na letališču v Bergamu. GoOpti mu je pač podal podatke naj pobere nekoga v Trevisu takrat in takrat, saj tako mi je dejal prevoznik. Dodatno 3-urno čakanje, da se pripelje iz Trevisa do Bergama, slaba volja, zamuda v službo in še in še.....
jezen.gif


Lp
pozdrav.gif
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Ma kaj stokaš, vsaj pripeljali in odpeljali so te
grin1.gif
. Verjetno po precej nizki ceni.
Jst imam pa ok izkušnje z njimi.
lp
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tudi jaz imam super izkušnje z njimi, hitro in poceni, pa še skoraj brez čakanja (no, res pa sem šel samo v Benetke).

Je pa res, da bi morali obveščanje o čakajočih kombijih precej bolje urediti, SMS dobiš dan prej ali pa tudi ne, mailov pa tudi ne greš preverjat nonstop (sploh če si na kakem daljšem letu). Pa tudi "check-in" je precej po domače. Vidim, da se še malo lovijo, samo ja, prideš pa.
 
Nazadnje urejeno:

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Ful me zanima, kakšna je njihova izkušnja s teboj
evil.gif


Si si prebral pogoje? Je bilo vse v okviru pogojev, na katere si pristal hkrati z nizko ceno? Objavi jih tule, pa napiši, kje se jih niso držali.

Do takrat je pa to zgolj stokanje ob pričakovanju osebnega šoferja in prevoza XXX kilometrov daleč za zelo nizko ceno. Poskusi naslednjič naročit taxi, pa poročaj. Ne pozabi omenit cene
wink-1.gif
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Izkoristim to temo, da na odpiram nove.

Že decembra sem rezerviral prevoz Goopti LJ-Benetke. nekaj dni nazaj mi je Alitalia sporočila, da je moj zadnji let odpovedan, oz. prestavljen na kasnejšo uro. Zaradi tega se mi sedaj podre tudi rezervacija pri GoOpti. Nanese tako, da bom moral za prevoz doplačati cca 55 EUR.
Če se ne motim, bi te stroške moral sedaj nositi letalski prevoznik - se pravi, AlItalia. Mi lahko kdo priporoča, na koga se naj obrnem?

hvala
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
probaj.
prej se pa pozanimaj pri varstvu kake pravice sploh imaš.že na njihovi srtrani je precej napisano o tem
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
maha tele pravice
smile-1.gif

sam sem zamudil zadnji let iz Frankfurta domov zaradi zamude Lufthanse. Odgovor Nemcev je bil da so imeli samo 1 uro zamude in da zaradi tega nisem upravicen do odskodnine
smile-1.gif

Odgovor Adrie: da so njihova letala niso imele zamude
smile-1.gif


No vsaj večerjo in hotel sem dobil zastonj v Frankfurtu
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Če se ne znaš zase potegnit, to še ne pomeni, da do nečesa nisi upravičen ... Če sta bila leta vezana (torej na eni karti), so te nategnili.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Ne vem potem so mene pa še odvetnika nategnili
smile-1.gif

Sicer probal sem,.. dobil nic
smile-1.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
PO pravilniku je tako, da če ima letalo 4 ure in več ti pripada denarna odškodnina.... 250€ ce se ne motim.. če ti pa zagotovijo večerjo in hotel potem pa pol manj....
 

sulejmanka

Zelenc'
15. jan 2013
6
0
1
Ojla,

moja izkušnja z gooptijem je tudi slaba. Zaradi njih posredno sem zamudila let v benetkah. In posledično tudi letalsko karto do J amerike. Nova bi me stala 1500 eur... Krivec je bilo sicer slabo vreme, sneg na cesti in je bila primorska avtocesta zaprta.Ista situacija kot nekaj casa nazaj, ko so ljudje cakali po 7 ur. Stali v koloni 4 ure nepremično. Glede na to , da je bila napoved slaba( to je bilo vceraj 14.1.2013), mislim da bi morali iti bistveno prej iz Ljubljane kot pa ob 2.30h zjutraj, ce imas let ob 7.30h. Poleg tega , da smo se nekoga pobirali na poti, tako da smo sli iz ljubljane malo pred 3h zjutraj. Ze v lepem vremenu , je pozno, kaj sele v slabem. Seveda oni ne odgovarjajo. Ali sploh kdo odgovarja ? Ma kdo kaksno idejo ?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.778
1.896
113
Seveda odgovarjajo. Za njihov del prevoza. V najboljšem primeru dobiš nazaj kupnino, za ostale posledice ne odgovarjajo (kar je nekako logično).
Zakaj ob nakupu tisoč € vrednih letalskih kart tako prekleto šparate pri prevozu na letališče in ne uporabite lastnega prevoza? To pač spada zraven.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
To tut men ni čist jasn... sj prevoznik ti pove kdaj bo štartal in če misliš, da ne bo šlo čez, pač najdeš koga drugega oz. greš dan prej. Si najbrš ugotovila,da je ceneje prespat eno noč v italiji kot let.karta...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Uff tole pa je izkušnja. Drugič iti en prevoz prej, in ne na zadnjo minuto se zanašati, sploh če se ti že v startu zdi malo časa. Kaj če bi se ti kaj podobnega naredilo ob povratku? Najbrž ne bi kar v J ameriki ostala.
 
Nazadnje urejeno:

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Iz Lj do Benetk je dobre dve uri max. glede na to kako je snežilo je to višja sila, ker pa je bila primorka neprevozna zaradi šleparjev, to je pa še višja sila
smile-1.gif
Za približno dobrih 200km poti si je vzel 5ur kar je več kot dovolj časa če se res ne naredi kaj izrednega. Nikakor ne more biti za tvojo zamudo kriv prevoznik.