Avstrija-avtocesta-vinjeta ?

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
na vinjeti sicer pise da ni veljavna ce ni zalepljena, tako da ste res imeli sreco.
En cas se je sicer dalo vinjeto z labelo na steklo zalimat da se je lahko snela, samo ze poznajo te finte tako da boljse je res dati tistih 72 EUR pa se lahko 14 mesecev vozis .
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Mislim, nekdo potuje in Nemčije v Slovenijo in mu je škoda dat 7 eur za vinjeto. A še obstajajo takšni ljudje
confused-1.gif


Sicer pa se vinjeto da zalepit skorajda normalno in se tudi normalo dol strgat. Ko jo odlimaš jo malo po hlačaš parkrat zalepiš, da "zgine" malo lepila, nato pa jo rahlo pikneš na steklo in garantirano dobiš celo dol. Če se ti da sploh s tem ukvarjat za 7 eur.
uf-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz jo vedno nalepim samo napol - tisto spodnjo plastiko malo odlepim, prepognem, zalepim 1 cm na vrhu in gre potem dol bp (in komu drugemu na šipo), če bi me kdo ustavil pa lahko v trenutku zalepim celo.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
tudi jaz sem imel tako, dokler enkrat ni do mene pristopil ta kontrolor, ravno ko sem se na parkiriscu pakiral v avto.Kazen mislim da 120 EUR.Za to bi se lahko skoraj 2 leti vozil....
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
KSZ....
jaz sem enkrat po pomoti brez vinjete zapeljal na avtocesto, se peljal cca 2 km in so me zahaklali. Kazen 120€..placal s kartico...pa se to po pol urnem prigovarjanju.

Kako mi je uspelo po pomoti zapeljat na AC? V bistvu sem sledil navodilom oceta, ki mi je povedal, da moram eno cesto prehitro zavit desno. Ko sem ze zavijal, sem opazil, da grem na AC, na riti pa sem imel sleper, tako da se nisem mogel ustavit. Na AC sem prisel takoj na avstrijski strani za Sentiljem. Ker sem falil cesto, sem se pac odlocil, da se zapeljem cez mejo in na prvem izvozu dol in po navadni cesti nazaj v Avstrijo. Seveda so na zapuscenem mejnem prehodu na avstrijski strani kontrolirali vinjete...je pa bil precej prijazen tip. Mi je govoril tudi, da ce bi jo imel vsaj v predalu ali pa kaksno malo zastarelo, da bi mi se pogledal skoz prste...tako pa nikakor.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik Vaio pravi:
Če greš samo kilometer čez mejo, ne greš po avtocesti
grin1.gif

E to maš pa itak prav, sam večina jih pol kr "tvega"..
Jaz si je leto še nisem kupil
grin1.gif
V 6 letih še nisem nikol doživel kontrole! Res pa je, da se ni za igrat in na črno sem šel letos morda 2x gor!

Se raje odločim za klasično lokalno cesto Maribor-Graz! Dlje od graza pa grem redko kdaj! Za kakšno nemčijo pa se jo že splača kupit! Dobiš jo na vsaki bencinski proti AT!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pa sej jo tak ima skoraj vsaka bencinska ob glavnih cestah, ne samo v smeri proti Avstriji. Samo bi človek pričakoval, da bodo na meji policaji preverjali to, pa jim je očitno izpod časti.

Kak pa zgledajo tile kontrolorji? So v kakih uniformah, s kakimi posebnimi avti?
 

MiSkO

Pripravnik
21. jul 2007
85
0
6
Vinjeto lahko kupiš skoraj na vseh pupah v Sloveniji - tudi npr. na Primorski avtocesti...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Pa sej jo tak ima skoraj vsaka bencinska ob glavnih cestah, ne samo v smeri proti Avstriji. Samo bi človek pričakoval, da bodo na meji policaji preverjali to, pa jim je očitno izpod časti.

Kak pa zgledajo tile kontrolorji? So v kakih uniformah, s kakimi posebnimi avti?





vecinoma imajo srebrne VW Multivane z napisi ASFINAG, so v uniformah.Tudi v kombijih imajo sam HI-tech, dostikrat jih vidis da stojijo ob cesti, ker v vecini kontrolirajo tovornjake ce imajo placano cestnino, to seveda lahko storijo, ne da sploh ustavijo kamion
tongue-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
So pa tudi v "civilnih" avtih, predvsem policija...
Zelo radi se pred mejo postavijo ko greš iz Avstrije ven
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Mark pravi:Jaz si je leto še nisem kupil
grin1.gif
V 6 letih še nisem nikol doživel kontrole! Res pa je, da se ni za igrat in na črno sem šel letos morda 2x gor!
Vsa čast. Jaz sem sicer tudi precej redko gor (ene 4x letno), pa sem sigurno vsaj v 50% naletel na kontrolo.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Jaz grem večkrat letno, ampak skoraj nikol po AC (Mi je stara cesta do Graza ok, dlje pa ne grem)! Po ac sem šel cca 2x letos...



Včasih sem si pa vedno kupil vinjeto in tudi ni blo kontrole! 2x sem šel v švico, enkrat v nemčijo pa nič!
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Čisto tako v info: kontrola ne pomeni zgolj, da zaprejo cesto in potem ljudje v uniformah gledajo, če imaš nalepko. Precejkrat je pri meji ob cariniku oz. malce naprej en tip, do katerega je narejeno zožanje, tako da moraš it mimo njega in nekaj nezainteresirano pregleduje. No, to je to.
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Možno, vendar na to nisem bil pozoren... Ni se mi pač zdelo, da kdo gleda na vetrobransko steklo s tem namenom! Ni se pa za hvalit, lahko da me pa kdaj "čapnejo"
grin1.gif
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Mi smo šli enkrat na izlet v en živalski vrt in sem šel prvič čez maribor v avstrijo in sploh nisem vedel da je to skoz avtocesta in jaz lepo pičim in nazaj grede me je lepo ta stric za carinikom oziroma policistom poklical k sebi in mi prijazno v angleščini razložil da rabimvinjeto in da obstaja več vrst vinjete in da jo lahko kupim skorajda kjerkoli, kar me ceneje pride kot ta kazen ki jo moram sedaj plačat. Sem najprej že mislil da me bo z opozorilom spustil ko je bil tako prijazen, seveda jaz brez kešota, ampak ni problem vzamejo skorajda vse kartice tako da če imam kakšno potem ne bo problema, no in sem mu dal american express in me je zakasiral lepo 120€. Pa smo imeli kar drag izlet. Prvič na avtocesti v avstriji (da sem bil sam voznik z svojim avtom) in sem takoj kasiral. Tko da zdej n grem več po avtocesti če ni vinjete, mam gps pa dam rajši komando izogibanje avtocestam.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik MiSkO pravi:
Vinjeto lahko kupiš skoraj na vseh pupah v Sloveniji - tudi npr. na Primorski avtocesti...

ni res! poleti sem, na pocitnice, besno iskal vinjeto po celi poti od lj-meje z italijo! vsi so me gledali priblizno takole
stupid-1.gif
dobil sem jo sele cez 14 dni ko sem se vracal iz ita. po stari cesti cez svico in avstrijo...
 

MiSkO

Pripravnik
21. jul 2007
85
0
6
Napisal sem skoraj na vseh pumpah. Meni jo je uspelo kupiti prejšni petek na Lomu. Pred tem sem jo kupil na Celovški cesti, še pred tem pa na Rakeku...

Do zdaj ni bilo pumpe, da jo ne bi imeli, ko sem jo potreboval.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Jaz sem jo ponavadi kupil na zadnji bencinski pred avstrijsko mejo in so jo vedno imeli! Itak jih imajo vnaprej vedno večjo količino na zalogi in potem samo luknjajo!