Avstrija-avtocesta-vinjeta ?

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
ok, me zanima, kje, kdaj in kdo preverja, če imaš vinjeto oz. veljavno vinjeto, ko se pelješ po avstijski avtocesti? mogoče je tam kak senzor, kjer se morajo plačati predori? al kak se izvaja ta kontrola?
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Lahko ti jo pregleda policaj,ko prestopiš mejo.
Meni osebno jo je policaj pogledal na parkirišču bencinske črpalke,drugič sem pa padel v kontrolo na avtocesti,kjer so čisto vsa vozila usmerili na parkirišče in preverjali vinjete.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Glede na to da ni draga naprom našim cestninam, raj kupt.. Je pa res da je mal "bedno" če greš sam kkšn km čez mejo
smirk-1.gif
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Na črpalkah jih imajo, če se ne motim.
Se ti pa res splača kupit to zadevo.Sem našel še en približno pol leta star članek na to temo.

Citat:
Avstrijska družba za gradnjo avtocest Asfinag namreč trenutno preizkuša sistem za avtomatiziran nadzor vozil s kamerami, ki preverjajo, ali je na vetrobranskih steklih veljavna vinjeta.

vir: 24 kur
 

kopilot

Zelenc'
1. sep 2007
10
0
1
Če greš iz Nemčije, jo potem lahko kupiš pred Avstrijsko mejo na vsaki črpalki.... lahko pa na prvi, ko si že v A.
Kakor jaz vem je kazen okrog 100€, torej se splača tudi če se pelješ samo enkrat skozi Avstrijo...


lp
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
120 €, če plačaš takoj.
400 in več, če nimaš v tistem momentu denarja pri sebi.
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
kazen na kraju samem je (bila) 120€, pri položnici domov pa 400€.
sem enkrat gledal reportažo na RTL ko so kontroliral na počivališču pa so je ena ruska družina vsa objokana prosila policista naj jih spusti in so bili vsi srečni ko jih je odpravil s položnico.
evil.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Še boljša je ta, ko namerno postavljajo kontrole pri Bregenzu, kjer gre avtocesta med Nemčijo in Švico par km po avstrijskem ozemlju. Izključno z namenom pobirati ogromno denarja.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mi smo bili pa prepričani, da so take svinjarije možne samo pri našem DARS-u
evil.gif


Drugače pa me moti, da je najmanjša vinjeta 10-dnevna. Grem nekje 1x mesečno po kakih nakupih v Graz in moram vsakokrat za 10 dni plačat. Mogoče bi se mi bolj splačalo kupit celoletno, 12x 7,60€ = 91,2€ (celoletna pa je 72,6€).

Ampak če gledam, da se lahko za 7,60€ vozim kolikor hočem 10 dni, me kar zvije polek naših cestnin...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Avstrijci jim pravijo Asfinag šerifi. Dejansko pri njih res ni milosti.
uf-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Enkrat smo šli na Dunaj, jaz ter moja 2 kolega. In nas ustavijo teli njihovi avtocestni šerifi. Vinjeto smo sicer imeli, vendar ni bila zalepljena temveč samo položena na armaturno ploščo. Nam je hotel takoj kazen dati. Vendar smo ga nekako prepričali, da smo pred njim nalepili na steklo ter se tako izvlekli. Je pa rekel, da je naše vozilo vnesel v sistem ter da naslednjič ne bo zajebancije. Tako, da z njimi se ravno ni za zajebavat. Mislim, da je bilo celo nekaj v smislu, da se bomo šli zagovatjat pred sodnika, ker naj bi obstaja sum, da se je več vozil vozilo z isto vinjeto, tako da raje spoštujte zakon, ker so res brez milosti.
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
So bli pa vedno prijazni!Vsaj jaz nimam drugačnih izkušenj z njimi.
1 x mi je njihov policaj celo hotel pomagat avto šraufat
grin1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
To pa defnitivno. Kar se tiče strkovnosti ter usposobljenosti bi si želel več takih na naših cestah. Me je lansko leto ujel sneg na poti v Graz. Letne gume, zadnji pogon ter se mi je zgodila manjša neprijetnost, avta nisem mogel premakniti nikamor. Na srečo so bili rabno cestni šerfi za mano z Multivanom. Takoj prižgal lučke ter me zavaroval pred naletom koga drugega. Potem je še poklical kolege, ki so v tistem naletu snega prišli Multivanom, nato pa me je ta prvi odvlekel do gasilca, gasilec me je pa odvlekel vse do Slovenske meje. Tam so me pa prevezeli naši.
hysterical-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik Dante pravi:
kazen na kraju samem je (bila) 120€, pri položnici domov pa 400€.
sem enkrat gledal reportažo na RTL ko so kontroliral na počivališču pa so je ena ruska družina vsa objokana prosila policista naj jih spusti in so bili vsi srečni ko jih je odpravil s položnico.
evil.gif

Torej več ne jemlejo radijev in podobnih zadev če nimaš denarja ?