AV Receiver vs Soundbar

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Evo, tele imam..od 50Hz gor spilajo, pa 16 so za bass...
Ja 50hz pri kolko? -12dB? Pri -3 ziher ne.
Zvočnik ki igra od 50 gor linearno je ranga par jurjev po komadu. Tole realno igra od 80 gor.

Glede basa na dalincu. Ko boš dal bolj na tiho bo tudi bass šel dol. Al kak si predstavlaš? da bas ostane skos isto. V glavnem v 15 letih nisem enkrat čutil potrebo po posebaj kontroli basa.
Če pa že maš pa nastavitev v vsakem reciverju, da pač daš sub kanal na manj.
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Te novi so tudi medijski predajalniki. DLNA in preko ključka. Ni pa to ravno optimalno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
To naj opravlja namenski predvajalnik.
Reciver je za zvok. Več dodatnega sranja zraven not namečejo majn ostane budgeta za zvok.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Reciver ni video predvajalnik. Ampak ojačevalec in dekoder za zvok.

Aha, hvala. Sem misli, ker naceloma AV receiver pomeni Audio Video receiver, pa sem mislil, da je to to. Torej, imas TV, ki ne podpira dolby atmos, vtaknes kljucek s filmom, ki vsebuje dolby atmos v tv in zvok predvajas preko AV receiverja, ki podpira dolby atmos in potem naj bi zadeva naceloma delala in predvajala dolby atmos?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Dokler imaš prikopljeno preko HDMI (e)ARC, ja. Preko optičnega kabla na primer ne bo delalo, ker je premalo bandwith-a. Če kupuješ novo preveri, da reciver podpira eARC. Da si pripravljen na prihodnost.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pri Yamahi pise, da podpira eArc s posodobitvijo firmwara...zdej pa ne vem...a ga sam priklopis na net in ga posodobis al kaj?

 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Sicer ko sem jaz kupoval je to bilo nekje 8 let nazaj ampak recimo takrat je bila identična yamaha v BBju za 150 eur dražja kot pri severnih sosedih kljub poštnini, tako da malo poglej za cene, spomnim se, da so bili takrat denoni v Nemčiji smešno poceni napram cenam v harvey normanu
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
za dolby atmos itak rabišš 7.1 zvočnike. pa idealno razporeditev. Drugače ti ne koristi nič.
In ja ti maš načeloma na tv, android boxu, BR predvajalniku, itd nastavljeno, da pošilja neobdelan zvok v reciver in ga on dekodira in pošlje zvočnikom naprej.
AV reciver je mišljen, da dobi audio in video signal po xy različnih vhodih in potem po enem kablu (ali pri boljših modelih po dveh) pošilja dalje na tv in/ali projektor. To je tista glavna prednost. V teoriji leti v tv iz reciverja samo HDMI kabl. Vso ostalo kablovje iz ostalih naprav pa v reciver.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ma potem bom najverjetneje vzel kar 485 model....Trenutno ga dobim za 400€.
Hvala vsem sodelujocim :zmaga:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja 50hz pri kolko? -12dB? Pri -3 ziher ne.
Zvočnik ki igra od 50 gor linearno je ranga par jurjev po komadu. Tole realno igra od 80 gor.

Glede basa na dalincu. Ko boš dal bolj na tiho bo tudi bass šel dol. Al kak si predstavlaš? da bas ostane skos isto. V glavnem v 15 letih nisem enkrat čutil potrebo po posebaj kontroli basa.
Če pa že maš pa nastavitev v vsakem reciverju, da pač daš sub kanal na manj.

Sem spegledal tale post...no, v glavnem, pri soundbaru od Samsunga Q70 in gor sem pac videl na daljincu na desni tipko woofer, na levi volume
 

Priponke

  • 1143e9839c0242ac110002.jpg
    1143e9839c0242ac110002.jpg
    72 KB · Ogledi: 152

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
soundbar je nekaj drugega. Tam je važno da seče bas. To kupuje čisto drug tip potrošnika kot av reciver in pasivne zvočnike. Lahko nevem kaj delaš in tak al tak ne dobiš nevem kaj od dobrega zvoka ven. Vedno bo praktično celi midbas spekter prihajal iz wooferja, kar pomeni da bo tudi vokal v neki meri prihajal iz wooferja. (to so pa že tak visoke frekvence ko jih lahko prostorsko določiš) Pol so pa tu še razni načini zvoka in efekti, ki nekaj zamaskirajo da je kao ok. spet vedno vse s povdarkom na basu. Če hočeš neko nizko frekvenco moreš premaknit toliko in toliko zraka. To pa tista prdalica v soundbaru ne zmore. in tu je glavna razlika med soundbarom in večjimi zvočniki.

Ko maš pa ti nek 2.1 (ali 5.1 po želji) sistem nastavljen kot je treba pa bas ni v nobeni glasnosti premočn oziroma iztopajoč. Ker ti tak sprednji zvočniki igrajo do 80hz (ali 60 oziroma še nižje če maš hudo robo) pod to pa gre sub, Torej sub igra res samo one najnižje frekvence. Marsikdo bo že brez suba čisto zadovoljen.
Ker konec koncev ko maš tak naglas, da bi bas motil sosede jih bo tudi ostal frekvenčni spekter.
Če si še center malenkost bolj naglas daš boš pri neki normalni jakosti ves govor slišal čisto ok, eksplozije bojo še vedno dovolj nežne, da v sosednji sobi ni moteče. To govorim zaj za neke normalne sube. recimo to kaj je 8", 10" aktivnih. Pustimo zaj razne generatorje potresov. Ali pa pač preprosto ob večerih sub izklopiš in sprednji zvočniki prevzamejo vse frekvence če je moteče.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Super, hvala... :zmaga:
Vceraj zvecer se mi je samo se to vprasanje postavilo...a bom lahko jaz zaenkrat sedaj priklopil samo 2 prednja zvocnika na tole Yamaho rx-v 485, torej, da bi zaenkrat imel samo 2.0 sistem.
Ker gor ni posebej izhodov za samo A B zvocnike, ampak so samo prednja 2, zadnja 2 in center. A bo sistem sam zaznal, da ni zadnjih 2 in centra al to kej v nastavitvah izberes, naj ti spilata samo A B zvocnika oz. ves spekter frekvenc in komplet suuround naj da samo na 2 zvocnika...ker drugace bom moral kupiti se center in zadnja dva....
Torej, se da nastimat samo na 2?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Vsekakor DAB ne škodi, realno pa če imaš internetni radio, ne vidim potrebe. Pri meni za radio in glasbo laufa samo še TuneIN/Spotify ali pa Apple Music preko AirPlaya. Bistveno večji nabor postaj/vsebin, boljša kvaliteta, pa še nobenih anten ne rabiš (na kabelski pa itak ni DABa).
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A DAB naj bi bil za poslusanje navadnega radia, ce se ne motim, ne? Tega naceloma ne poslusam doma.
Poslusal bom internetno muziko, kar pa seveda ima..