Kateri soundbar?

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Zadevo lahko pogledaš z več strani:
- ali res potrebuješ napravo za predvajat ploščke? Imaš doma zbirko in rad ponovno gledaš filme, jih kupuješ na ploščkih...?
- standardi se vsake toliko zamenjajo, a boš potem spet cel hi-fi sistem zamenjal zaradi tega? Morda bi bilo bolj pametno nabavit ločen predvajalnik...
Moje mnenje je, da bodo tudi ploščki počasi izumrli, ker se vse seli na net, streaming, on demand... Trdi diski so pa tudi postal tako pocen, da se tudi domače stare dvd posnetke bolj splača presnet na disk, kot jih imet na ploščku za katerga nikol ne veš, če sploh še dela...
 

bojan1974

Zelenc'
23. nov 2015
4
0
1
Ja, je še aktualno. A ta Philips sploh ima vgrajen blu-ray player in radio?

@Fusion: ja, se strinjam s teboj, samo občasno vzamem v knjižnici kakšen DVD/blu-ray, pa CDjev imam zelo veliko in bi jih tudi še rad tako poslušal, pa še radio mi je pomemben. Za slednjega moram zdaj vžgati TV in pač preko TV radija poslušati izbrano postajo.

Če vzamem ločeno blu-ray player in radio (tega sicer že imam v kleti
smile-1.gif
To sem hotel prihraniti, ker je že tako veliko teh kablov.

Sem pa kar malo razočaran, da sploh ne obstaja kaj veliko takšne ponudbe. Glede na vso šaro, ki se prodaja, mi ni jasno, a je res tako malo povpraševanja po takšni "all in one" zadevi, da se proizvajalcem to ne izplača delati. Še tistih nekaj, ko sem najdel na netu, v večini niso več dobavljivi. Za enega dražjega philipsovega HTB-9150, kjer bi še "razkiral" toliko denarja, pa je pri kritikah pisalo, da je dokaj zvok slab glede na rank cene, pa nek glasni ventilator so omenjali, tako da me je še tisto odbilo, da bi toliko dal, potem pa bi bil zvok slab in še kaj.

Tako da se bojim, da bom moral iti res v to smer, da vzamem klasični soundbar, kjer je izbire veliko več in samo ob priliki še dokupim ločeno blu-ray.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če imaš otroke, potem kupi playstation, pa boš imel igrce in predvajalnik vseh vrst ploščkov
wink-1.gif
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
330
7
18
Kakšno mnenje na ta LG hišni kino? Ne rabim ravno 5.1 in bo nekaj v stilu 2.1 ali kakšnega soudbara dovolj... Je kaj boljšega vzeti za ta denar?
LG BH7240C
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
330
7
18
Že na začetku sem videl da je dosti ceneje v tujini, vendar sem raje dal naš link
smile-1.gif
Kako je pa z garancijo na amazonu?

Mogoče kakšno mnenje glede kvalitete ali karkoli?
Hvala.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Ponavadi zunaj manj komplicirajo z garancijo kot naši, edini minus so stroški dostave do servisa oz. amazona, ampak tudi pri nas moraš odnesti-odpeljati pokvarjeno stvar do servisa in ni zastonj.
Glede samega izdelka, pa nimam pojma mogoče ti bo kdo drug svetoval.
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Mogoče eno neumno vprašanje......ali je mogoče priklopiti računalniške zvočnike 2.1 na LCD na izhod za slušalke?
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Imam tv samsung ue55f6500, in razmišljam da bi malo poboljšal zvok, saj je serijski zelo švoh. Razmišljal sem o hišnem kinu ala:

https://www.mimovrste.com/av-sprejemniki/onkyo-hisni-kino-onkyo-ht-s3705-crn?v=700543

Ali pa kakšen soundbar samsung, kot je spodaj

https://www.mimovrste.com/sistemi-za-domaci-kino/samsung-soundbar-zvocnik-hw-j450?v=769965

Glede na to da ni neke velike razlike med hišnim kinom in soundbarom, je dosti bolje potem vzeti hišni kino?

Ne rabim toliko za gledanje filmov, raje za kakšno muziko preko youtuba, kakšen mp3 ko je stanovanje prazno. Da malo nažgem.
Kaj je fora optičega priklopa?

Hvala za vse vaše nasvete in predloge.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Po mojem hišni kino, ker boš lahko predvajal vsebine tudi s TV na off (muzika)