Kateri soundbar?

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik map pravi:
Citat:
Uporabnik sole pravi:
na žalost ne, vendar me ne moti, ker imam Woofer ob regalu.
cool-1.gif

Predvidevam, da je zadeva tudi samostoječa, ne samo za na steno prišfaufat.

To zgleda v redu, samo cena me malo moti.

Kaj pa pravite na ta ojačevalec

http://www.makspro.si/index.ph...35-5-2-crn.html

Pa zraven še 2 prednja satelita, center in woofer. Pa bi mel recimo 2.1 sistem + center.

Sem prej imel onkyo ampak sem ga raje zamenjal za denon. Zvok mi nekako bolj odgovarja. Vzel pa sm model avr-x1000
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Tudi ta Denon je OK, Kateri zvočniki bi pa šli k takem ojačevalcu. Recimo v tem cenovno/kvalitetnem razredu, kot je tak ojačevalec. Nč predobrega in predragega.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik map pravi:
Tudi ta Denon je OK, Kateri zvočniki bi pa šli k takem ojačevalcu. Recimo v tem cenovno/kvalitetnem razredu, kot je tak ojačevalec. Nč predobrega in predragega.

Čist odvisno kaj hočeš. Sam sem iskal zelo majhne zvočnike, ki dajo veliko od sebe. Na koncu sem se odločil za Boston Acoustics Soundware XS, katere skoraj vsi testi pohvalijo. Je pa to 5.1 sistem. Mene je prišel 320€. Zakaj želiš 2.1? Ni prostora za 5.1?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Tako je ja odzadaj za sedežno ni dost prostora. mam zdej en star sonijev hišni kino z 5.1. S tem da sem ga uporablal v 2.1 + center. Za filme je še OK, Stereo zvok pa poraz, DVD je crknu Bi nekaj kakovostnejšega z internetnim radiom.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Citat:

Ko TV ugasnem, se soundbar izklopi, ko pa TV vklopim se na soundbaru ne zgodi nič in ga moram ročno vklopit. Kako naj povežem, da bo vklapljalo in izklapljalo soundbar?

Sem kupil optični kabel, preko kabla je samo zvok in moram z daljincem od soundbara upravljat soundbar. Če priklopim HDMI+optični kabel pa je isto kot prej. Soundbar se izklopi se, vklopi pa ne ?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
poglej v nastavitvah anynet oz. hdmi cec da imaš omogočen vklop

drugo kar pa še naredi je da izklopiš soundbar in držiš tipko source na daljincu cca 5 sekund.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Ksz...

Ima kdo izkušnje z naslednjima dvema soundbaroma?

Q Acoustics
Yamaha

Yamaho sem že preposlušal in sem z zvokom izjemno zadovoljen, Q Acoustics pa mi še ni uspelo nikjer videti v živo. Ga je že kdo kje opazil? Sem pa odprt tudi za kakšne druge predloge v tem kvalitetnem razredu. Omejitev je le dimenzija glavne enote (max 95 cm širine, mogoče še kak cm zraven) in pa budget. No, že z Yamaho ga krepko prebijem...naj se sučejo nekje do 500€.

Naj samo omenim (ker vem, da bo to eden prvih predlogov...
smile-1.gif
), da sem poslušal tudi Samsung HW-H550, pa nad njim nisem bil najbolj navdušen.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Nabavil Philips HTL5140, za ta denar dela odlično. Edina pomanjkljivost je cca. 10+sek zagon, predvidevam da zaradi wireless wooferja (da se vzpostavi link).
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Na koncu sem kupil Yamaho YSP-2200. Zvok je praktično enak tistemu pri 2500-tki s tem, da ni težav (in pa prednosti) brezžičnega wooferja. Ampak glede na to, da imam direktno pod TV-jem prostor zanj, se je lepo izšlo.

Kot negativno točko bi mogoče izpostavil le stereo reprodukcijo glasbe...tukaj se stereo ojačevalec in 2 solidna zvočnika za takšen denar obneseta bolje. Ampak sam namenoma nisem šel v to kombinacijo zaradi drastične prostorske stiske na steni, kjer je TV. Surround pa se obnese bolje, kot sem pričakoval, je pa na tem področju Yamaha zelooo odvisna od tega, kakšna je soba, kjer jo poslušate in kakšni so zidovi. Poleg tega bi zelo pohvalil performanse pri nizki jakosti zvoka, tako pri gledanju filmov kot pri glasbi.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.635
6.462
113
Ker TV sedaj imam, sem se navdušil še nad soundbarom. Na mimovrste sem gledal tole:

https://www.mimovrste.com/sistemi-za-domaci-kino/samsung-soundbar-hw-h355-wireless?v=654176

Zanima me, ali je poleg soundbar-a v kompletu že optični kabel, ali je to potrebno dokupiti? Omenjeni soundbar ima bluetooth, vendar pa ga moj TV nima, torej je potrebna povezava z optičnim kablom?
Ima kdo kakšne izkušnje s tem modelom, oziroma kakšen predlog za kaj boljšega, ugodnejšega...?

Lp
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ne vem, zakaj bi sploh s tem reševal zvok, ali ni bolje povezati vse skupaj z ustreznim Suround hi fi sistemom?
 

bojan1974

Zelenc'
23. nov 2015
4
0
1
Bi se še jaz navezal na to temo, če lahko kdo karkoli svetuje. TV že imam in bi rad pod njim še soundbar, ki bi imel integriran blu-ray (dvd, cd) in radio. Vsaj kolikor sem nekaj našel na netu to obstaja.
npr. http://www.lg.com/pa_en/home-theater-systems/lg-BB5520A

Kolikor pa sem iskal, pa mi ni uspelo najti neke strani, kjer bi lahko videl spisek takšnih soundbarov, da bi lažje med njimi glede na ceno in karakteristike/funkcije izbral ustreznega. Povsod so razne liste, kjer je vse skupaj zmetano in je med njimi mogoče tudi kakšen z integriranim blu-rayem. Pa še potem, ko iščem naprej vidim, da ni več dobavljiv. Mogoče se to niti ne imenuje več soundbar in bi moral drugače iskati?

Vem, da so druge boljše opcije za dober zvok, a ne bi rad preveč kablov in dodatne škatle za dvd in še za radio, zato bi najraje kar skupaj integrirano in da samo še s TVjem povežem.

Cenovno mi je vse ok do 1000 eur, seveda če tisti za 500 eur ni bistveno slabši oziroma nič kaj ne pridobim z dražjim, potem 500 eur raje dam za kaj drugega.
smile-1.gif


Hvala za vsak nasvet!
 

bojan1974

Zelenc'
23. nov 2015
4
0
1
Hvala za link!

Samo, a se v tej tabeli da kje pofiltrirati, da bi videl samo takšne, ki imajo vgrajen blu-ray (dvd, cd) player. Predvidevam, da kakšen tak obstaja med temi 277 na spisku? Ali pa je to res tako redka zadeva, čeprav mi je čudno, da tega ni več, ker verjetno marsikumu ni za imeti še ene ali dveh škatel, pa bi jim bolj odgovarjalo, da je za občasni film pogledati ali radio poslušati kar vse skupaj.

V filtrih nisem videl takšne opcije in tudi, če sem v "search terms" vpisal npr. dvd ali blu-ray ..., ni nič našlo.