Asistenca pri Triglavu ali AMZS?

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Ne da se mi brskat po pogojih, niti ne gori voda, pa vprašam kar tule:

preko Dinersa sem vstopil v AMZS, ampak mi ob letu osorej niso avtomatsko podaljšali članstva, kar sem slučajno odkril pred kratkim. Mater jim.... In razmišljam: do izteka zavarovanja imam cca pol leta, ali se mi za ta čas splača vzeti asistenco na Triglavu in ob sklenitvi "izsiliti" kakšno brezplačno članstvo v AMZS (ne vem, če je to sploh mogoče)? Ali naj pozabim na Triglav in njihovo navezo z AMZS in rajši takoj "ročno" podaljšam članstvo v AMZS? Najrajši ne bi, bolj zaradi principa, kot zaradi česa drugega... Poleg tega o Triglavovi asistenci ne vem praktično nič. Prav mi je, ko pa nisem želel poslušat gospodične na šalterju, češ da že imam AMZS
redface-1.gif


B.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ob polnem paketu AO ......kasko in ostalo bi bila asistenca plus 0,01 evro.

Zavarovanje avtomobilske asistence

NOVO: Odslej lahko zavarovanje avtomobilske asistence in avtomobilske asistence – PLUS sklenete tudi za tovorna vozila do 3,5 tone največje dovoljene skupne mase, avtodome oziroma motorna kamping vozila in motorna kolesa z močjo motorja nad 4 kW.

Na cesti smo vsak dan. Večina z osebnimi avtomobili. Hitimo in največkrat pozabimo, kaj vse se nam lahko zgodi na poti od doma in nazaj. Zatajimo lahko vozniki, zataji lahko tudi avto. Z avtomobilskimi zavarovanji Zavarovalnice Triglav smo varnejši, zato s sklenitvijo le-teh ne odlašajmo.
Med avtomobilskimi zavarovanji ima vse pomembnejše mesto tudi zavarovanje avtomobilske asistence, s katero vam zavarovalnica 24 ur na dan zagotavlja pomoč v Sloveniji in v Evropi. Če imate z vozilom težave na cesti ali doma, pokličite Asistenčni center Zavarovalnice Triglav in pooblaščeni izvajalci asistenčnih storitev vam bodo pomagali v najkrajšem možnem času.

Zavarovanje avtomobilske asistence obsega naslednje storitve in kritje stroškov za:

* pomoč doma in na cesti
* pomoč pri težavah z avtomobilskimi ključi
* reševanje vozila
* vleko in prevoz vozila
* dostavo goriva
* dostavo nadomestnih delov v tujino
* carinjenje in prevoz na odpad ali odstop poškodovanega vozila v tuji državi
* prevoz voznika in sopotnikov
* nadomestno vozilo
* namestitev v hotelu
* nadomestnega voznika v tujini
* pomoč v primeru smrti v tujini
* obisk svojcev poškodovanega upravičenca v tujini
* spremstvo mladoletnih upravičencev in
* informacije o načinu odpravljanja posledic dogodkov, ki so vzrok za asistenčni primer.

Ponudbo avtomobilske asistence smo razširili z avtomobilsko asistenco – PLUS, ki za pet asistenčnih storitev zagotavlja višjo zavarovalno zaščito in je namenjena vsem, ki s svojimi vozili pogosto potujete v tujino.
216185-asist.jpg
 

Priponke

  • 216185-asist.jpg
    216185-asist.jpg
    88,8 KB · Ogledi: 946

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Za Triglav ti bo odgovoril gospod 01481.

Sicer pa, če vzameš npr kasko pri Zavarovalnici Maribor, zagotovo ne rabiš biti član AMZ, saj se storitve prekrivajo. Npr. poleg vleke in podobnih storitev ob prometni nesreči in okvari vozila ti AXA asistenca nudi tudi, da ti pripeljejo kantico bencina, če ti slučajno zmanjka goriva, kjerkoli na cesti.

Iz pogojev AXA - AK 08:
" v primeru, da v zavarovanem vozilu zmanjka goriva in se
zaradi tega ne more začeti ali nadaljevati poti, bo zavarovatelj
uredil in plačal stroške transporta ustreznega goriva do
višine:
1) 130 EUR v R Sloveniji,
2) 170 EUR izven R Slovenije;
Stroški goriva niso kriti in jih plača zavarovanec sam. "
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Jaz imam obojno in zaenkrat sem uporabil samo Triglavovo in sem zadovoljen. Je pa zanimivo da sem dan po vleki dobil klic od Triglava kjer so me vprašali kako sem bil zadovoljen z avtovleko.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ali ste že član AMZS? Če še niste, potem berite naprej …

Sklenite avtomobilska zavarovanja pri Zavarovalnici Triglav in podarili vam bomo enoletno osnovno članstvo AMZS. To možnost ponujamo vsem, ki boste sklenili nova avtomobilska zavarovanja, in sicer:

# katerokoli novo avtomobilsko zavarovanje (1 zavarovanje), pri čemer morate imeti predhodno sklenjeno zavarovanje AO oziroma je zavarovanje AO novo zavarovanje,

# katerikoli nov paket avtomobilskih zavarovanj Zavarovalnice Triglav,

# imate predšolske otroke, rojene leta 2002 in mlajše - sklenite novo ali obnovite katerokoli avtomobilsko zavarovanje pri Zavarovalnici Triglav.

Pokličite zavarovalnega zastopnika, obiščite najbližje poslovno mesto Zavarovalnice Triglav ali poslovno enoto AMZS, sklenite nova avtomobilska zavarovanja in pridobili boste ugodnosti, ki jih nudi osnovno članstvo AMZS.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Odlično. Če tole drži, potem asistenco plus dobim za 1 cent, članstvo v AMZS pa za cca 40eur. Odločitev je torej jasna...

Še nekaj mi povej: kdo je pogodbeni izvajalec za Slovenijo (za basic stvari - pomoč na cesti, vleka...)? Pedvidevam, da AMZS?

B.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Lej, vse je potrebno bolj počasi brati.

Asistenca za 0,01 cent je le ob sklenitvi full kasko opcije, drugače je cena druga.



Za AMZS pa tako kot je v prejšnjem postu, saj je pobrano z njihove spletne strani.


Pogodbeni izvajalci so seveda AMZS oziroma v tujih državah tisti ki pač so.
Je pa asistenca 24/7, skozi vse leto.

Torej bi ti predlagal, da skleneš zavarovanja pri Triglavu pod pogoji kot jih navajajo in dobiš enoletno članstvo v AMZS brezplačno, drugo leto pa da ga ne plačaš skleneš asistenco in si zmagal.
216668-asis.jpg
 

Priponke

  • 216668-asis.jpg
    216668-asis.jpg
    31,5 KB · Ogledi: 875

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Berem že počasi, ampak pišem bolj hitro
wink-1.gif


Sicer pa hvala za pomoč.

edit: šele sedaj vidim, da je "ful kasko" treba jemat dobesedno in mogoče res nisem pravi kandidat za đabe asistenco
frown-1.gif
No ja, tudi 16€ je še vedno ceneje kot AMZS...

B.
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Full (velik kasko plus) kasko pomeni:

AO
AO+
Kasko
Kombinacije D,H,K,J,I
nezgodno zavarovanje v avtu
Pravna zaščita,

potem je pa asistenca plus 0,01 cent kot si že ugotovil.

Pa na imenovana zavarovanja se ti prizna 15% paketnega popusta.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.615
1.068
113
(julij '15)
7 let kasneje: avto in hišo imam zavarovano pri Triglavu, sem pa tudi že kakih 10 let član AMZS, od katerih sem pravkar dobil položnico za 40€ za obnovitev članstva. Za Triglav avtomobilsko asistenco trenutno ne vem koliko je za doplačat.
Zanimajo me vaše osebne izkušnje z enim in drugim: podaljšat članstvo v AMZS, ali doplačat asistenco pri zavarovalnici Triglav ? Nobene od ugodnosti AMZS še nisem koristil, saj imam do najbližjega AMZS-centra 18km.
Če se ti avto pokvari med potjo ali ti zmanjka bencina ali si zakleneš ključe v avto, itd. - če prav razumem, ni treba biti član AMZS da pridejo pomagat, le da je pomoč za člane do neke meje brezplačna, nečlani pa plačajo pod polno ?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
AMZS ima na svoji strani vse napisano, kakšne so ugodnosti članstva... Pomagat pa ti pridejo v vsakem primeru, če si član ali pa ne.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.812
4.307
113
Citat:
Uporabnik javr pravi:
(julij '15)
7 let kasneje: avto in hišo imam zavarovano pri Triglavu, sem pa tudi že kakih 10 let član AMZS, od katerih sem pravkar dobil položnico za 40€ za obnovitev članstva. Za Triglav avtomobilsko asistenco trenutno ne vem koliko je za doplačat.
Zanimajo me vaše osebne izkušnje z enim in drugim: podaljšat članstvo v AMZS, ali doplačat asistenco pri zavarovalnici Triglav ? Nobene od ugodnosti AMZS še nisem koristil, saj imam do najbližjega AMZS-centra 18km.
Če se ti avto pokvari med potjo ali ti zmanjka bencina ali si zakleneš ključe v avto, itd. - če prav razumem, ni treba biti član AMZS da pridejo pomagat, le da je pomoč za člane do neke meje brezplačna, nečlani pa plačajo pod polno ?

v zadnjih 3 mesecih smo ene 3x obdelovali teme ali AMZS ali asistenca pri zavarovalnici, teme so se raztegnile u 3 krasne ampak bistvo je tole:

AMZS
+ asistenca je vezana na nosilca asistence, ne glede kater avto vozi, če imaš dva avta v lasti je dovolj ena asistenca...
- krije avto vleko 1x za primer okvare vozila in 1x za primer prometne nesreče, 1x dostava goriva

ZAVAROVALNICA
- asistenca je vezana na vozilo in se je ne da koristi z drug avto
+ nima omejitve dogodkov, lahko je večkrat letno avtov leka, lahko vozi kdor koli...

To so glavne razlike, seveda je nekaj razlik med paketi od zavarovalnic, vendar je to bistvo.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj tukaj je pri nas prevagalo-asistenca je vezana na vozilo če vozi avtomobil več različnih šoferjev pride prav.