Izbrati wiz ali hi3 ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Se strinjam ,da je zanimivo ,čudno...itd.

Ampak vsaj upam da kar tako pa ne ponujajo nekega produkta ,ki tudi ni ravno od včeraj.

Povsod poudarjajo :

Za volanom mojega avtomobila bo tudi mladi voznik. Je potrebno to kje označiti?


Ne. Pri zavarovanju Hi3.si ni važno, ali je voznik avtomobila mladi voznik oziroma le-to ne vpliva na izračun premije in ni predmet doplačil.
Podrobnejše informacije lahko najdete v Splošnih pogojih zavarovanja Hi3


Zakaj pa ta stavek ,dva , ne zapišejo tja v pogoje ,da bi bilo vse kristalno jasno je pa res vprašanje svoje vrste ..

Mah , če bi ne bilo ,vsaj v mojem primeru to zavarovanje z naskokom najcenejše bi že pozabil na vse skupaj...Tako me pa vseeno mika.
Je pa finta ,da je pri meni ravno to kritje za mladega voznika bistveno.Ker bosta Lupota ,katerega lastnik sem jaz vozila pretežno sinova . Za njiju je bil kupljen.

lp

lp
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Je pa zelo dvoumno vse skupaj ...

Za povečano nevarnost, ki zvišuje premijo zavarovanja avtomobilske odgovornosti se šteje:
1) vozilo v zakupu ali najemu;
2) vozilo, ki se uporablja kot nadomestno vozilo za čas popravila;
3) vozilo za testiranje;
4) vozilo za taksi službo;
5) vozilo za prevoz nevarnih snovi;
6) vozilo za prevoz drugega poškodovanega vozila;
7) vozilo v lasti pravne osebe ali samostojnega podjetnika;
8) vozilo, ki ga uporablja voznik z manj kot tremi leti vozniških izkušenj, šteto od prve pridobitve vozniškega dovoljenja.

Zavarovalnica ima pravico od zavarovanca in sozavarovane osebe izterjati del odškodnine z zamudnimi obrestmi in stroški v skladu z določili prejšnjega odstavka tudi takrat, kadar je zavarovanec prepustil vozilo v upravljanje osebi z lastnostmi, ki pomenijo povečano nevarnost.

Ugotovili ste, da pač ni doplačila za mladega voznika in okoli tega se sučejo tudi odgovori ZM.
Mene bi bolj skrbelo, da pa imajo v primeru nesreče, ko je vozil mladi voznik pravico del odškodnine izterjati od zavarovanca. Na to pa niso odgovorili - ali pa sem jaz spregledal.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Je pa zelo dvoumno vse skupaj ...

Za povečano nevarnost, ki zvišuje premijo zavarovanja avtomobilske odgovornosti se šteje:



1) vozilo v zakupu ali najemu;
2) vozilo, ki se uporablja kot nadomestno vozilo za čas popravila;
3) vozilo za testiranje;
4) vozilo za taksi službo;
5) vozilo za prevoz nevarnih snovi;
6) vozilo za prevoz drugega poškodovanega vozila;
7) vozilo v lasti pravne osebe ali samostojnega podjetnika;
8) vozilo, ki ga uporablja voznik z manj kot tremi leti vozniških izkušenj, šteto od prve pridobitve vozniškega dovoljenja.

Zavarovalnica ima pravico od zavarovanca in sozavarovane osebe izterjati del odškodnine z zamudnimi obrestmi in stroški v skladu z določili prejšnjega odstavka tudi takrat, kadar je zavarovanec prepustil vozilo v upravljanje osebi z lastnostmi, ki pomenijo povečano nevarnost.

Ugotovili ste, da pač ni doplačila za mladega voznika in okoli tega se sučejo tudi odgovori ZM.
Mene bi bolj skrbelo, da pa imajo v primeru nesreče, ko je vozil mladi voznik pravico del odškodnine izterjati od zavarovanca. Na to pa niso odgovorili - ali pa sem jaz spregledal.

Vprašanje je bilo vezano tudi na to. In tudi odgovor je bil...

"Pozdravljeni,

res je v kolikor zavarovanje sklenete preko Hi3 lahko vozilo vozi mladi voznik brez posledic v primeru prometne nesreče iz naslova tega, da je mladi voznik.

Zavarovalnico lahko zamenjate brez problema, ko vam zavarovanje poteče greste lahko drugam v kolikor bi to želeli.

Lep pozdrav,
"

lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še enkrat bom izpostavil problem:
ni problem v tem, da nebi bil avto zavarovan za odgovornost, če vozi mladi voznik, ali da bi izgubil bonus - ker ga itak ni, ampak v tem, da si pridržujejo pravico ti obesiti del odškodnine (drugemu vozniku), ker je vozil nekdo, ki je omenjen v "povečanju nevarnosti".

Naj ti preprosto dajo pisno, da v primeru, če bo s tem avtom povzročena prometna nesreča in bo vozil mladi voznik iz tega naslova ne bo refundacij.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pisna izjava bo veljavna samo v primeru, če mu bodo izdali polico z navedeno klavzulo, oziroma posebni dogovor in potem zraven ta izjava, kjer mora biti navedeno na katero polico se nanaša. Če se že gremo dlake v jajcu in hoče biti 100% pravno pokrit.
Osebno tega pri zavarovanjih nimam rad, da se nekaj obljublja, ni pa to nikjer napisano v posebnih pogojih, Ker obljube so eno, ko pa bo treba 100.000eur škode poravnati, pa se bodo obešali na vsako črko pogojev.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Še enkrat bom izpostavil problem:
ni problem v tem, da nebi bil avto zavarovan za odgovornost, če vozi mladi voznik, ali da bi izgubil bonus - ker ga itak ni, ampak v tem, da si pridržujejo pravico ti obesiti del odškodnine (drugemu vozniku), ker je vozil nekdo, ki je omenjen v "povečanju nevarnosti".

Naj ti preprosto dajo pisno, da v primeru, če bo s tem avtom povzročena prometna nesreča in bo vozil mladi voznik iz tega naslova ne bo refundacij.

Te razumem popolno... Tega "mladega voznika " sem izpostavil takoj v prvem postu da mi nekako ne potegne.

Zdaj odgovor preko maila si jaz razlagam ,da tudi v primeru prometne nesreče ni nobenih obveznosti iz naslova mladega voznika.

"res je v kolikor zavarovanje sklenete preko Hi3 lahko vozilo vozi mladi voznik brez posledic v primeru prometne nesreče iz naslova tega, da je mladi voznik. "


Jaz sem jim sicer poslal naj mi topisno potrdijo. Zdaj ali bodo ali pa ne ,je pa drugo vprašanje.

Po drugi strani pa produkt Hi3 obstaja na trgu že kar nekaj časa , pa nisem nikjer zasledil da bi kdorkoli imel kakšne težave s tem zavarovanjem.
Poudarjam pa ,da sem tudi sam skeptičen glede tega ,drugače tudi nebi načel tega vprašanja.

Če ne bi v mojem primeru šlo za skoraj 100 evrov razlike za enaka kritja v primerjavi z wiz bi že zdavnaj pozabil to opcijo. Zdaj če dobim v parih dneh konkreten odgovor s strani zavarovalnice ,potem ok ,drugače pa pozabim na hi3 pa grem drugam . Skoraj sigurno na wiz.
lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Pisna izjava bo veljavna samo v primeru, če mu bodo izdali polico z navedeno klavzulo, oziroma posebni dogovor in potem zraven ta izjava, kjer mora biti navedeno na katero polico se nanaša. Če se že gremo dlake v jajcu in hoče biti 100% pravno pokrit.
Osebno tega pri zavarovanjih nimam rad, da se nekaj obljublja, ni pa to nikjer napisano v posebnih pogojih, Ker obljube so eno, ko pa bo treba 100.000eur škode poravnati, pa se bodo obešali na vsako črko pogojev.

Tudi s tvojimi navedbami se strinjam. Ampak...

Ali misliš da si konec koncev ,ena zavarovalnica , ki tudi ni ravno neka vaška izpostava lahko privošči da bi javno reklamirala nekaj s figo v žepu.?

Ker to kritje mladega voznika ni ravno mačji kašelj v celoti zavarovalne police. Je kar eno pomembno in tudi finančno kar pomembno kritje.

In če pogledamo še drugače.
Pa kaj pa še lahko stori ena stranka ? Na spletni strani jasno zapisano kako in kaj je s tem mladim voznikom, Ni doplačila ob sklenitvi , niti ob morebitnem škodnem dogodku.
Povprašaš za potrditev še na mail ,odgovor isti.

Ja pa kaj naj sedaj še stori stranka. ? Naj dobi odvetnika da še on zahteva odgovor.

Če bi že slučajno prišlo do komplikacij , ali recimo posnetki spletne strani kjer je vse lepo opisano in reklamirano , in printi pogovorov preko maila res nič ne veljajo. ???


lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Sej ves da so vedno samo splosni pogoji.

A na zt so ti uposteval komplet x2

Si pravilno razlagam da je to po tvojem nateg ?

S kompletom na triglavu je pa tako. Ko sem avto kupil , smo šli takoj tam na prepis in mi je komplet x2 uporabila takoj tam za te tri mesece kolikor je še veljala registracija.

Tako da to je baje adijo ,ker je že porabljeno...

lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zakaj nateg? Le manevrski prostor si puščajo, kar je v nasprotju s splošnim namenom zavarovanj, kjer si stranka kupuje varnost.
Glej, splošni pogoji so namenoma tako napisani, tega člena očitno namerno nočejo dodati oziroma popraviti.
Gre za produkt, ki se načeloma distancira od ZM zavarovalnice, pri čemer sam po sebi mora biti rentabilen. Kar seveda pomeni tudi, da zavarovalnica ni dobrodelna ustanova in je njen cilj zgolj in izključno ustvarjanje dobička, saj mora nahraniti ta in oni zaposleni folk.
Ti pogoji zame niso nek prikaz poštene poslovne prakse. Že res, da se 99,99% nima kje zakomplicirati, saj oni jamčijo s svojimi obljubami, so pa si pustili malo lufta, da pa kakšno škodo, ki jim predstavlja neko stopnjo tveganja, lahko vseeno obravnavajo strogo po predpisih. V tem primeru (upamo, da se to ne zgodi), bodo pač uničili eno življenje fizične osebe, bodo pa sebi in svojim zaposlenim še nadalje zagotovili intergriteto in obstoj. Pa lastnike bodo zadovoljili z realizacijo planiranega dobička.

Še 2 leti nazaj (mislim, da je tema tudi bila nekje na alterju) recimo niso bili na voljo splošni pogoji v predogled. Poslali so ti jih samo ob sklenitvi in plačilu police. So kar nekaj časa s tem trmarili, sedaj vidim da so pri tem popustili in so na razpolago že pri izdelavi izračuna.
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Tvoja mnenja so dokaj realna ....

Stvari so ti poznane ,to se vidi.

Nateg ? To mi je pa zanimivo da se distanciraš.
Tu neke vmesne poti ni. Ali je resnično nateg ali pa ni. Če vse tiste reklame in obljube na spletni strani in odgovori preko maila , resnično nimajo nobene teže in pravne veljave , gre resnično kratko malo za nateg , lažne obljube ,zavajanje...
Namreč pisni pogoji resnično govorijo proti vsem obljubam,reklamam....

To je realno potem zrelo že za kakšno prijavo ?? Kam se lahko človek obrne oz prijavi to prakso ?.

Zdaj skleniti zavarovanje ,in potem biti v strahu, kako bo v primeru škode iz naslova mladega voznika je pa tudi malo nepremišljeno dejanje.

Kaj meniš ?

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
No zanimivo...

Ker se kar nekaj spreminja je sedaj bistveno ,da je v drugi točki zapisano da ČE je določena dodatna premija ....Ta premija ni določena oz je ni.

Da pri spletnem zavarovanju preko produkta Hi3 ni potrebno doplačilo za mladega voznika ,in prav tako iz naslova mladega voznika ni potrebno doplačilo v primeru škodnega dogodka verjetno razlaga tiči v točki tega člena .

"
(2) Če je s premijskim cenikom za povečano nevarnost določena dodatna
premija in če ta ni plačana, ima zavarovalnica pravico od zavarovanca in
sozavarovane osebe izterjati del odškodnine z zamudnimi obrestmi in
stroški v razmerju med plačano premijo in premijo, ki bi zaradi povečane
nevarnosti morala biti plačana.
"

Verjetno ta točka pa res govori da doplačilo ni potrebno.

Namreč javno obljavljeno je ,da doplačila pri tem produktu za mladega voznika ni , člen pa govori o tem ,da doplačil ni ,ker tudi premija za povečano nevarnost v tem produktu ni predvidena.

lp
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sedaj se človek vpraša, če si ti sploh prva njihova stranka, ali si le prva stranka, ki ga zanimajo tudi pogoji sklenjene police.

Načeloma sedaj nimaš kaj izgubiti pri sklenitvi AO police, lahko pa imaš na znanje, s kakšnimi šalabajzerji dejansko imaš opravka. Sam sem šalabajzerstvo zaznal v trenutku, ko so pri odgovarjanju pokazali, da ne poznajo in razlikujejo niti osnovnih pojmov kot sta premijski sistem in premijski razred.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Sedaj se človek vpraša, če si ti sploh prva njihova stranka, ali si le prva stranka, ki ga zanimajo tudi pogoji sklenjene police.

Načeloma sedaj nimaš kaj izgubiti pri sklenitvi AO police, lahko pa imaš na znanje, s kakšnimi šalabajzerji dejansko imaš opravka. Sam sem šalabajzerstvo zaznal v trenutku, ko so pri odgovarjanju pokazali, da ne poznajo in razlikujejo niti osnovnih pojmov kot sta premijski sistem in premijski razred.


Haha...mislim da sva midva res prva ki sva se spustila malo dlje kot samo od cene...Tako da bo veljalo tisto drugo da sem prvi ki ga zanimajo pogoji police.

To kritje mi je res pomembno.
Drugače pa kot sem že zapisal. Sem preveril dosti variant. V dani situaciji in ob pomembni točki ,da ima Lupo 37Kw in brez bonifikacije tale varianta preko Hi3 poseka konkurenco . Slabih 150 evrov z AO ,AO+,Nezgodo in tisto spufano asistenco. Drugače bi že zdavnaj pozabil na ta Hi3. Asistenca mi je najmanj pomembna ,pa bom vseeno plačal tistih 13 evrov ,bomo pa vzeli še AMZS start za 20 evrov ,za po Sloveniji je dovolj ,drugam pa ta avto itak ne bo šel..

Bom vsaj videl kako to zgleda..
Drugače pa imam še dva avta ,plus avto od očeta,dva motorja, traktor ,hišo pa vse pri Triglavu. Pa mi tega Lupota ni mogel naračunati manj kot cca 300 evrov ??

Hvala za pomoč pri razmišljanju.
lp
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Še eno podvprašanje ...

Ali moram kam javiti ali kaj podobnega ,ker ne bom trenutne police pri triglavu podaljšal ?? Kot datum poteka je namreč zapisano permanentno ??

Da se nebi potem kdo spomnil in mi pošiljal kakšnih računov ,opominov , s strani triglava ?

Lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Bilo je kar nekaj govorjenja ,ker pa verjetno ni skrivnost bom prilepil tu. Lupo 37kw, bonus 0.doplačila za mladega voznika ni.Sklenil pri HI3

ZAVAROVANJE AVTOMOBILSKE ODGOVORNOSTI po pogojih AO 02/15 z vključeno pravno zaščito vozniškega dovoljenja po
pogojih SPPZ 12 ZM-AO MV; tel. iz R Slovenije 080 19 20; tel. iz tujine +386 2 3333 696.
Mat. ZV: 1.000.000,00 EUR, Nem. ZV: 5.000.000,00 EUR 90,00 EUR

HI3 VOZNIK po pogojih AO-plus 02/15 ZV: 50.100,00 EUR 21,51 EUR

HI3 NEZGODA po pogojih NE-01/15, KI-TER-02, MV-01/15
Nezgodna smrt (ZV: 2.000,00 EUR), Invalidnost (ZV: 4.000,00 EUR) 3,42 EUR


Jaz cenejše variante nisem našel...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Še eno podvprašanje ...

Ali moram kam javiti ali kaj podobnega ,ker ne bom trenutne police pri triglavu podaljšal ?? Kot datum poteka je namreč zapisano permanentno ??

Da se nebi potem kdo spomnil in mi pošiljal kakšnih računov ,opominov , s strani triglava ?

Lp

Sporoči na Triglav.
smile-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Še eno podvprašanje ...

Ali moram kam javiti ali kaj podobnega ,ker ne bom trenutne police pri triglavu podaljšal ?? Kot datum poteka je namreč zapisano permanentno ??

Da se nebi potem kdo spomnil in mi pošiljal kakšnih računov ,opominov , s strani triglava ?

Lp

V roku dveh mesecev boš dobil priporočeno dopis, v katerem te v bistvu obveščajo, da ker nisi podaljšal zavarovanja,
ti po obligacijskem zakonu ne velja več zavarovanje avtomobilske odgovornosti, če pa si že podaljšal zavarovanja (pri njih),
pa ta dopis smatraj kot brezpredmeten... tudi če si druge uredil, smatraj to kot brezpredmetno...

Večina strank, pa se ustraši ob tem dopisu, saj je glede na obliko dopisa in razumevanje, mislijo da bodo sedaj Triglavu,
morali še kaj plačati... tak dopis kot je, ni najbolj primeren, če hočeš stranke še kdaj dobiti nazaj...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Bilo je kar nekaj govorjenja ,ker pa verjetno ni skrivnost bom prilepil tu. Lupo 37kw, bonus 0.doplačila za mladega voznika ni.Sklenil pri HI3

Tale hi3 zna biti poceni, sploh če sicer nimaš bonusa, če si mlajša oseba in če ne rabiš avtomobilske asistence.
smile-1.gif