Ara za avto

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Živ

Recimo, da grem v nedeljo gledat neko vozilo in se odločim za nakup avta. Prodajalcu ponudim samo aro več dokumentacije pa bi zrihtala nek delovni dan. Pa me zanima, kaj vse naj naredim, napišem, da bom sigurno imel 100% zanesljivosti are. Recimo, da prodajalec reče po ari, da mi avta ne bo prodal-odstopi, potem bi mi mogu dat nazaj dve ari ampak samo, če imaš ustrezne papirje, če pa ni nič črno na belem pa se lahko obrišem pod nosom.

Kaj vse naj vzamem od prodajalca, da me po domače ne bo nategnil glede are.
Ni problema, če bi šel avto kupit sred tedna ampak časa tud nimam veliko in bi takrat naredu prepis.

P.S. Po pravici se mi ne da brskat, če ej že bila kakšna podobna tema
 

vizzzi

Pripravnik
10. okt 2007
370
0
16
Sooči ga z dejstvo, da če ti ne bo vrnil dve ari nazaj, ga boš celo življenje nadlegoval z anketami!
cheer.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Kaj vse naj vzamem od prodajalca, da me po domače ne bo nategnil glede are.

Pa ti misliš, da bo hotel v račun vzeti papigo aro? Ja, pazi, da ti je ne bo nategnil ...







evil.gif











ON TOPIC: dobro no, a se ti ne zdi, da res malce preveč težiš s tem nakupom avta. V nekaj temah sem ti še sam napisal, a je v redu a ne, ti pa kar naprej nekaj nabijaš in si sproti izmišljuješ. In kakšen avto je zdaj v igri?

Bolj všeč so mi bile tvoje ankete, kot tole sranje z nakupom avta, ...
cheer.gif



Noker
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Hja, načeloma večina ljudi to dela kar samo s stiskom roke.

Da ne boš delal še ankete: za aro daj max. 10% DOGOVORJENE kupnine avta.

(Poznam pa zato človeka, ki se je zaklel, da bo drugič z aro hotel pogodbo, ker je prodajal avto, kupec mu pusti aro in jo nato čez par dni pride iskat nazaj, ker nima $$$ za celotno kupnino
bonk.gif
)
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Glede are... Ti povem iz lastnih izkušenj... sem se dobesedno nahebo za 200€ (OK, niso neke extra pare pri 10k vrednem avtu) ampak, ker ni blo označenega datuma vsaj na potrdilu o vplačilu pa ker so mutli s carino pa kr nekimi prepisi na sestre ipd. sem jim pač hebo mater s inšpekcijo ipd. Žal sem zasral tisti 200€.

Glede na to, da boš vrjetno kupil od fizične osebe pa ker si pravi trepetl glede tte are se zmenita da napišeta tti A4 dokument pa ga lpo overita pr notarju al pa na UE pa da boš ti lažje spal pa da nebo neke ankete glede are. Se pa bojim da bo anketa:
1. Overitev pri notarju
2. Overitev na UE

hysterical-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Katera UE ali notar pa dela v nedeljo.
Sicer pa prijetno šetanje po dežju na avtosejmu
S seboj imej pogodbo o nakupu avta (včasih se je kupila kar na sejmu vsaj v lj) jo spišeta in v njo tudi navedeta aro. Mislim da je zato posebna rubrika v njej.(že precej pozabil nazadnje avto kupoval pred 3 leti)