Covid-19 Aplikacija za sledenje

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
Eno vprašanje, da ne berem vse nazaj.
Recimo da naložim aplikacijo, le ta me opozori da sem bil v rizičnem stiku, kaj naj naredim? Se grem samoplačniško testirat, rečem delodajalcu da sem bil po aplikaciji v rizične stiku in da bom doma ostal, ali kaj?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.190
3.353
113
Janez je rekel, da če imamo aplikacijo, potem ne bo novega zapiranja. No aplikacijo zdej imamo. Zapiranje pa tudi.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Eno vprašanje, da ne berem vse nazaj.
Recimo da naložim aplikacijo, le ta me opozori da sem bil v rizičnem stiku, kaj naj naredim? Se grem samoplačniško testirat, rečem delodajalcu da sem bil po aplikaciji v rizične stiku in da bom doma ostal, ali kaj?

nič
aplikacija je totalno neuporabna, pa tud če bi jo čist vsi mel naloženo

trenutno gre to namreč takole:

v soboto sem zbolel, v ponedeljek pokličem zdravnika
v sredo me naročijo na testiranje, rezultat dobim v četrtek in se pofočkam v aplikaciji

ti boš pa v petek (po osmih dneh) dobil alarm, ker sva bla prejšnji četrtek skup na piru

kaj konkretno ti to pomaga? v tem cajtu si itak že zbolel, al pa si mel pač srečo in se nisi okužil
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Janez je rekel, da če imamo aplikacijo, potem ne bo novega zapiranja. No aplikacijo zdej imamo. Zapiranje pa tudi.

Malo prej sem se vrnil z merkator centra v Trebnjem. Trebanjci so taka goveda, od ca 30 ljudi v trgovini je samo en star fotr nosil masko čez nos, vsi samo na usta pa vsi glasni. Ko se mi baba pol metra od ušesa dere čez pol trgovine z našlo na pol brade, pa ji silnem naj si da masko na gobec (dobesedno) tako kot se jo nosi me pa gleda kot da bi jo posilil.
Jaz mislim, da je najbolj da začnejo ljudje na polno umirat ker drugače se ne bo nič spremenilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Važno, da ti spasaš v svetniški sij posameznikov. Zakaj nisi upal v štacuni naglas povedat, da so Trebanjci govedo? Aja zato, ker zdajle nebi tipkal na alter. Najbrž te tudi na UKCju nebi skupaj zlimal. ;)

Če bi bil ti v trgovini bi samo tebe po picki mahnil, drugi bi se itak usrali.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Jaz če bi zbolel bi razmislil o njeni uporabi. Tako ka sm pa zdrav pa njej ne vidim potrebe
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
333
83
Hm. Alter očitno ne razume kaj počne aplikacija.
Aplikacija beleži stike z drugimi telefoni, ki jo imajo naloženo in jih oddaja v bazo. Ko nekdo javi (vnese kodo), da je okužen sistem obvesti vse stike v bazi. In to je vse. Point je, da zveš, da si imel rizičen stik (stik s trenutno potrjeno okuženo osebo) preden zboliš in se izoliraš, da ne trosiš virusa naprej.
Več se zaradi zaščite osebnih podatkov v "demokratičnem" svetu ne da narediti.
Ja Kitajci imajo sledenje poimensko, vrednotenje posameznikov in še kaj. Tisto je dejansko res totalen šit ampak verjetno jim je tudi to pomagalo da so viris praktično spravili iz populacije. Itak pa ni vsega za verjet a zgleda da so prek 99% uspešni.

Če bi 80% folka v prvih tednih naložilo aplikacijo in se obnašalo razsodno bi bile cifre okuženih, umrlih lahko za nekaj velikostnih razredov ničžje. Ja itak gre za beta testiranje ampak ideja pije vodo. Amak ker sledili mi pa ne bodo je vpila predvsem opozicija, smo pa tam kjer smo. Pač ena relativno poceni zadeva za omejevanje virusa ni naredila kar bi lahko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Hm. Alter očitno ne razume kaj počne aplikacija.
Aplikacija beleži stike z drugimi telefoni, ki jo imajo naloženo in jih oddaja v bazo. Ko nekdo javi (vnese kodo), da je okužen sistem obvesti vse stike v bazi. In to je vse. Point je, da zveš, da si imel rizičen stik (stik s trenutno potrjeno okuženo osebo) preden zboliš in se izoliraš, da ne trosiš virusa naprej.
Več se zaradi zaščite osebnih podatkov v "demokratičnem" svetu ne da narediti.
Ja Kitajci imajo sledenje poimensko, vrednotenje posameznikov in še kaj. Tisto je dejansko res totalen šit ampak verjetno jim je tudi to pomagalo da so viris praktično spravili iz populacije. Itak pa ni vsega za verjet a zgleda da so prek 99% uspešni.

Če bi 80% folka v prvih tednih naložilo aplikacijo in se obnašalo razsodno bi bile cifre okuženih, umrlih lahko za nekaj velikostnih razredov ničžje. Ja itak gre za beta testiranje ampak ideja pije vodo. Amak ker sledili mi pa ne bodo je vpila predvsem opozicija, smo pa tam kjer smo. Pač ena relativno poceni zadeva za omejevanje virusa ni naredila kar bi lahko.
Še vedno ne vidim smisla aplikacije. Vsak dan ko zapustim dom, se zavedam da bom lahko imel rizične stike. Vsak, ki ga srečam, se zavedam, da je lahko okužen. Aplikacija mi pove, da sem z nekom bil v stiku? Wauuu, kot da sam ne vem, da sem z nekom nek trenutek v stiku in da je ta oseba potencialno lahko okužena. In kaj bom zdaj, če mi aplikacija pove, da sem imel rizični stik pred 1 tednom? Nič, dokler nimam simptomov ... tako kot tudi sicer nič storimo pri vseh ostalih stikih, ki nimajo aplikacije, dokler nimamo simptomov.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Hm. Alter očitno ne razume kaj počne aplikacija.
Aplikacija beleži stike z drugimi telefoni, ki jo imajo naloženo in jih oddaja v bazo. Ko nekdo javi (vnese kodo), da je okužen sistem obvesti vse stike v bazi. In to je vse. Point je, da zveš, da si imel rizičen stik (stik s trenutno potrjeno okuženo osebo) preden zboliš in se izoliraš, da ne trosiš virusa naprej.
Več se zaradi zaščite osebnih podatkov v "demokratičnem" svetu ne da narediti.
Ja Kitajci imajo sledenje poimensko, vrednotenje posameznikov in še kaj. Tisto je dejansko res totalen šit ampak verjetno jim je tudi to pomagalo da so viris praktično spravili iz populacije. Itak pa ni vsega za verjet a zgleda da so prek 99% uspešni.

Če bi 80% folka v prvih tednih naložilo aplikacijo in se obnašalo razsodno bi bile cifre okuženih, umrlih lahko za nekaj velikostnih razredov ničžje. Ja itak gre za beta testiranje ampak ideja pije vodo. Amak ker sledili mi pa ne bodo je vpila predvsem opozicija, smo pa tam kjer smo. Pač ena relativno poceni zadeva za omejevanje virusa ni naredila kar bi lahko.

Ti očitno ne razumeš, kako to dejansko v praksi zgleda.
Sm zgoraj napisal, kako gre. Ti dobivaš info, ki je vsaj en teden star. Too late, vmes si ne samo zbolel ampak tud okužil vse okrog sebe.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.567
980
113
48
KR
Hm. Alter očitno ne razume kaj počne aplikacija.
Aplikacija beleži stike z drugimi telefoni, ki jo imajo naloženo in jih oddaja v bazo. Ko nekdo javi (vnese kodo), da je okužen sistem obvesti vse stike v bazi. In to je vse. Point je, da zveš, da si imel rizičen stik (stik s trenutno potrjeno okuženo osebo) preden zboliš in se izoliraš, da ne trosiš virusa naprej.
Več se zaradi zaščite osebnih podatkov v "demokratičnem" svetu ne da narediti.
Ja Kitajci imajo sledenje poimensko, vrednotenje posameznikov in še kaj. Tisto je dejansko res totalen šit ampak verjetno jim je tudi to pomagalo da so viris praktično spravili iz populacije. Itak pa ni vsega za verjet a zgleda da so prek 99% uspešni.

Če bi 80% folka v prvih tednih naložilo aplikacijo in se obnašalo razsodno bi bile cifre okuženih, umrlih lahko za nekaj velikostnih razredov ničžje. Ja itak gre za beta testiranje ampak ideja pije vodo. Amak ker sledili mi pa ne bodo je vpila predvsem opozicija, smo pa tam kjer smo. Pač ena relativno poceni zadeva za omejevanje virusa ni naredila kar bi lahko.
Tko ja, res fajn. Še obtožuj ljudi, da zaradi tega ker niso pofukano aplikacijo naložil, umirajo ljudje. Isti k Kaco. A pa je folk čist zmešan ratal?
Pa da ne bo pomote BTW, mam od prvega dne naloženo aplikacijo in ne obtožujem nobenga če je nima.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Janez je rekel, da če imamo aplikacijo, potem ne bo novega zapiranja. No aplikacijo zdej imamo. Zapiranje pa tudi.
Ja to zato, ker app niso naložili vsi. Kriva je moja stara mama, ker nima telefona, pa če bi ga imela, ga ne zna uporabljat, pa tudi če bi znala slabo vidi... Zaradi nje imamo ukrepe, ker se ni držala priporočila, naj naloži. Ni ona tako spretna kot Zofija Mazej Kukovič, ki zmore app naložiti na iphona, še preden je zunaj.
 
  • Haha
Reactions: McGiver

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
333
83
Ja bolj kot ne useless momentalno. Ko bo val mimo.z takimi in drugačnimi ukrepi ima zadeva spet večji potencial. Amoak seveda brihte apriori pravijo da je ničvredno. Smo imeli na to temo precej debat pa so zanje čase nasprotniki precej tiho.
Sedaj, ko je 1500 pozitivnih dnevno je ogromen zamik. Teden nazaj je tudi sigurno že trajalo (predolgo). Ko je bilo 10 pozitivnih dnevno so predvidevam isti dan vse spedenali. Ampak aplikacije ni imel nihšče med tistimi ki so se rizično obnašali in štartali to kar se sedaj dogaja.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Osnovni problem aplikacije je, da nikoli ne bo dosegla toliko populacije, da bi bila uporabna. Je preprostno neizvedljivo v tem trenutku.
Če že kaj bi bilo "lažje", da bi to recimo dodala apple in google v svoja sistema in bi telefon automatično deloval kot sledilnik stikov. Ampak tudi to vemo, da ni izvedljivo. Mogoče ob naslednjem virusu, ko bo umrljivost nekaj procentov in bodo ljudje bolj sprejemljivi na tak poseg v njihov "osebni" prostor.