Covid-19 Aplikacija za sledenje

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.905
113
EU
Sedaj se hvalite kako imate naloženo. Prej pa z vsemi kremplji proti aplikaciji.
Ja, Velikega je treba ubogati. :rolleyes:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Pa če bi zaradi aplikacije bilo 5% bojše stanje kot je, a ne bi bilo to ogromno vredno. Sam ne, aplikacije, ki jo izda država pa že ne bomo nameščali, bok ne daj, sploh pa ker je Janša reku da naj si sjo namestimo to pa sploh ne. Egoisti!
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex in tomi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pa če bi zaradi aplikacije bilo 5% bojše stanje kot je, a ne bi bilo to ogromno vredno. Sam ne, aplikacije, ki jo izda država pa že ne bomo nameščali, bok ne daj, sploh pa ker je Janša reku da naj si sjo namestimo to pa sploh ne. Egoisti!
Na podlagi česa bi lahko aplikacija dosegla 5% boljše stanje? :bonk: Na NIJZ se sami trudijo, da aplikacija ne izpolnjuje svoje vloge s tem ko imaš 1 uro časa, da vneseš svojo okuženost. Zakaj mora to sploh biti časovno omejeno?
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Čez tri dni so vsi, ki so hoteli, že razvili simptome. Vmes pa radost širokogrudno širili naprej.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Pa če bi zaradi aplikacije bilo 5% bojše stanje kot je, a ne bi bilo to ogromno vredno. Sam ne, aplikacije, ki jo izda država pa že ne bomo nameščali, bok ne daj, sploh pa ker je Janša reku da naj si sjo namestimo to pa sploh ne. Egoisti!

Če bi bil krucefiks bi rekel ko bom okužen bon v aplikacijo vpisal kodo, kdor je imel naloženo je dobil krop pa ne naj pa sam nosi posledice če jih bo imel.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Na podlagi česa bi lahko aplikacija dosegla 5% boljše stanje? :bonk: Na NIJZ se sami trudijo, da aplikacija ne izpolnjuje svoje vloge s tem ko imaš 1 uro časa, da vneseš svojo okuženost. Zakaj mora to sploh biti časovno omejeno?
Je bilo kar nekaj raziskav na to temo. Največji problem aplikacije je njena neuporaba. Saj verjetno bi tudi NIJZ več truda vlagalo v aplikacijo če bi ta zaživela.
Razumem da so ludje proti določenim ukrepom, ki jih overajo pri vsakodnevnem živlenju. Kaj je pa tako teškega pri namestitvi aplikacije? Najlažje je izgovore iskat zakaj nekaj že v naprej ni OK. Če bi probal bi vedel, tako pa ne bomo, ker je večina egoistov.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Raziskave na to temo so bile narejene? Ne me basat ...
Osebno mnenje Jelkota je daleč od raziskave.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Na podlagi česa bi lahko aplikacija dosegla 5% boljše stanje? :bonk: Na NIJZ se sami trudijo, da aplikacija ne izpolnjuje svoje vloge s tem ko imaš 1 uro časa, da vneseš svojo okuženost. Zakaj mora to sploh biti časovno omejeno?

Časovna omejitev sigurno mora biti. Kode nima smisla vnašati po 14 dneh po testu, ker se bodo vse dnevne kode od takrat že izbrisale. Drug aspekt je tudi morebitna zloraba, torej da lahko nekdo ugiba te kode ali pa da jih nekdo objavi nekje - krajša veljavnost pomeni nižjo možnost zlorabe.

Treba je pa najti neko vmesno rešitev. 1 ura je mogoče res prekratko, 3 ure je recimo še OK, čeprav bi lahko komot šli na recimo 12 ur.

Seveda pa morajo najprej rešiti ta problem glede generiranja kod - to da nekdo čaka 3 dni da dobi kodo (oz. je sploh ne dobi) je popolnoma nesprejemljivo. Zadeva bi morala biti avtomatizirana, recimo da dobiš kodo preko SMS sporočila. Ker to da ti jo nekdo preko telefona recitira je zamudno in nezanesljivo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Je bilo kar nekaj raziskav na to temo. Največji problem aplikacije je njena neuporaba. Saj verjetno bi tudi NIJZ več truda vlagalo v aplikacijo če bi ta zaživela.
Razumem da so ludje proti določenim ukrepom, ki jih overajo pri vsakodnevnem živlenju. Kaj je pa tako teškega pri namestitvi aplikacije? Najlažje je izgovore iskat zakaj nekaj že v naprej ni OK. Če bi probal bi vedel, tako pa ne bomo, ker je večina egoistov.

Naj FURS pogledajo. Tam imajo ves čas neka žrebanja in igrice, pa vsi veselo javljajo davčne prekrškarje in račune. Palica in korenček delujeta vedno, eni rabijo eno eni pa drugo. Največ narediš če ponudiš obe obliki promocije.

Torej zakaj nebi recimo v covid19 vrsti za testiranje imel prednost nekdo z aplikacijo? To je zanj boniteta in za sistem, s tem avtomatično zagovotiš da so vsi testirani tudi uporabniki aplikacije. To je prvi nivo ki ga rabiš da sistem deluje, torej da se vnese čimveč okuženih. Ko to dosežeš imaš uporaben sistem in veliko več ljudi bi ga uporabljajo.

Vseeno moraš korenček ponudit tudi raji. Namesto da Kacin grozi z aplikacijo, naj se uvede nek sistem nagrajevanja. Kaj vem, noter v aplikacijo naj dajo še Talking Kacin pro verzijo ki oponaša Kacina za govorniškim odrom, grem stavit da vsak namesti sploh če naredijo solidno in da se redno "posodablja" bedarije ki jih izreka ko ga žgečkaš pa hraniš.
 
  • Haha
Reactions: p4pe

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Meni bi zelo zanimiv podatek bil že, če bi mi aplikacija povedala koliko stikov z drugimi uporabniki aplikacije je vzpostavila. Tako kot trenutno deluje, se pač počutim kot da sem edini, ki imam aplikacijo naloženo, pri čemer dnevno vzpostavim vsaj 20 stikov z različnimi ljudmi (vsak dam drugimi).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Meni bi zelo zanimiv podatek bil že, če bi mi aplikacija povedala koliko stikov z drugimi uporabniki aplikacije je vzpostavila. Tako kot trenutno deluje, se pač počutim kot da sem edini, ki imam aplikacijo naloženo, pri čemer dnevno vzpostavim vsaj 20 stikov z različnimi ljudmi (vsak dam drugimi).

Do tega aplikacija niti nima dostopa. Jedro "beleženja stikov" sta namreč razvila Apple in Google in ta del ni izpostavljen do aplikacije. Aplikacija lahko samo pošlje seznam dnevnih kod, nazaj pa dobi odgovor ali je bil zaznan stik s s katero izmed teh naprav ali ne.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Če greš v nastavitve pod Google ti pokaže koliko preverjanj je opravil v zadnjih 14 dneh. Ampak ker se koda spreminja na 15 min je lahko mislim da eden večkrat če si dolgo z njim v stiku.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Po eni strani folk na okope zaradi te aplikacije, češ meni ne bo nihče sledil, po drugi strani pa vdrugi temi vsi z aplikacijo Drajv, da pofafajo tistih nekaj %... Priceless
Saj ljudje tudi npr raje kupijo xx proizvod, yy pa noben noče. Ker ima xx dober marketing, znajo prepričat stranke, uživa ugled, zaradi česar ljudje zaupajo firmi in proizvodu.
Zaupanje si je pa potrebno zgraditi.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Če greš v nastavitve pod Google ti pokaže koliko preverjanj je opravil v zadnjih 14 dneh. Ampak ker se koda spreminja na 15 min je lahko mislim da eden večkrat če si dolgo z njim v stiku.

To se preverjajo dnevne kode od okuženih naprav, ki jih aplikacija dnevno downloada iz strežnika. To nima veze s kodami, ki jih tvoja naprava beleži pri stikih.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
To se preverjajo dnevne kode od okuženih naprav, ki jih aplikacija dnevno downloada iz strežnika. To nima veze s kodami, ki jih tvoja naprava beleži pri stikih.

Aha se pravi jih je bilo včeraj samo 14. Ampak zakaj potem nimamo vsi enako. Moj sodelavec nima enakega števila kot jaz v zadnjih 14 dneh?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Teh log entryjev od preverjanj imaš več vsak dan in pri vsakem je različno število ključev. Tako da moraš vsa ta preverjanja znotraj enega dneva sešteti.

Tudi vsaka naprava ne preverja ob enakem času - lahko da je kdo vmes vpisal kodo in se je število ključev povečalo.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
Ali aplikacija zabeleži vsak stik z okuženim?
Torej, če si se z njim srečal 3x, pokaže 3 izpostavljenosti?