Covid-19 Aplikacija za sledenje

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Si mogoče pomislil, da je informacija v stilu "pozitiven si" tudi nekakšen šok za osebo in da rabi nek čas da jo predela? V tem času bo seveda tudi vnos kode v aplikacijo postranskega pomena.
Šok je, da dobiš diagnozo raka v 4. stadiju. Šok je, da ti policija pride na vrata, da imaš otroka v bolnici ali v mrtvašnici. Ob tem, da je Corona povsod vsekakor ni šok, da si jo staknil in tudi ni šok zaradi narave bolezni, ki je v 99+% prehlad. Šok mogoče doživi mamca pri 90. letih, samo itak nima telefona z aplikacijo, da bi notri tipkala kodo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Evo, zadnjič dobil od nijz msg, naj naložim aplikacijo.
Kako pa vedo, da jo nisem naložil, če je vse anonimno?
Ker dva kolega, ki app imata, pa nista dobila nobenih msg?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Šok je, da dobiš diagnozo raka v 4. stadiju. Šok je, da ti policija pride na vrata, da imaš otroka v bolnici ali v mrtvašnici. Ob tem, da je Corona povsod vsekakor ni šok, da si jo staknil in tudi ni šok zaradi narave bolezni, ki je v 99+% prehlad. Šok mogoče doživi mamca pri 90. letih, samo itak nima telefona z aplikacijo, da bi notri tipkala kodo.

Kaj za nekoga predstavlja šok, žal ne moraš posploševati. Kaj če si bil pred tem na obisku pri stari mami, ki je že zelo boga po zdravju in ti za njo ni vseeno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Evo, zadnjič dobil od nijz msg, naj naložim aplikacijo.
Kako pa vedo, da jo nisem naložil, če je vse anonimno?
Ker dva kolega, ki app imata, pa nista dobila nobenih msg?

Si mogoče študiral da ne pošiljajo vseh SMS-ev hkrati? Moja babica ga je recimo že včeraj dobila, jaz pa še do zdaj ne. Pa imava oba naloženo aplikacijo :zavijazocmi:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Evo, zadnjič dobil od nijz msg, naj naložim aplikacijo.
Kako pa vedo, da jo nisem naložil, če je vse anonimno?
Ker dva kolega, ki app imata, pa nista dobila nobenih msg?
Zate je itak javno dostopen podatek da nimaš aplikacije, saj sam tukaj to razlagaš.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Šok ni samo aplikacija, večji šok je to, ko spoznaš, da kljub spoštovanju vseh ukrepov fašeš to nesnago.

Tukaj je čisto enako kot pri cestnem prometu - za nesrečo sta vedno potrebna dva. Ti še lahko nevem kako paziš in voziš po omejitvah, pa ti bo en pijanec priletel kontra po AC in te ubil...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Tale sistem se je NIJZ sesul. To, da pozitivnemu 36h+ po pozitivnem testu ne znajo poslat kode, je vredno tega, da se nekoga vrže iz sužbe, če ne že kaj več. Ker za to ne rabiš epidemiologov, samo par administratvnih več: in če tega ne znajo zorganizorat, bolje da jih ni tam ...
 
  • Wow
Reactions: corsol

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Tale sistem se je NIJZ sesul. To, da pozitivnemu 36h+ po pozitivnem testu ne znajo poslat kode, je vredno tega, da se nekoga vrže iz sužbe, če ne že kaj več. Ker za to ne rabiš epidemiologov, samo par administratvnih več: in če tega ne znajo zorganizorat, bolje da jih ni tam ...

Update: 48+ ur, potem pa pošljejo napačne kode. In nobenih uporabnih navodil, sploh za člane gospodinjstva brez simptomov. Za crknit, kakšno razsulo.
 
  • Jezen sem
Reactions: corsol

corsol

Guru
11. mar 2010
2.671
825
113
Jaz isto, imam naloženo in dobil sms....to verjetno pošiljajo vsem....pač vsak dan eni skupini številk.