Covid-19 Aplikacija za sledenje

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Tebi osnove niso jasne. Štetje skeniranih kod ni možno.
Marsikaj mi ni jasno, zato sprašujem.
Ker nekateri so zagotavljali, da bo aplikacija delovala samo offline, sedaj pa vidimo, da bo app delovala offline in bo tudi online.
In se bo online posodabljala, dobivala nove funkcionalnosti, povezovala na Krekove serverje, izmenjavala podatke...
Poklukar pa je tudi povedal, da bodo šteli, kolikokrat bo določena QR koda kje uporabljena. (s tem bi lahko preprečili, da bi eno kodo uporabljalo več ljudi).

Ampak če ti praviš da to ni možno, potem nam je Poklukar lagal,
 
  • Haha
Reactions: mosseero

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
A ni to kaznivo? Je QR koda osebni podatek ali ni? :bonk:

Brez naslova.png
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Skeniranje qr kod, če ni
policaj na meji, zdravstveni inšpektor ali medicinsko osebje
je tako legalno kot kokain, ki ga kupiš od dilerja.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.654
498
83
41
povsod malo
No ko smo že pri tej NIJZ QR aplikaciji.
A komu pokaže isti QR pozitiven čeprav je mijontavžnt procent negativen. Včasih. Ne vedno. To se je zgodilo 2x. 1x ko ni bilo internetne povezave, 1x pa se je ugasnila sama od sebe in takoj nazaj prižgala. Screen shotov pa ne dovoli delat. Črn ekran če snemam.
Pa opazil sem da ne kaže šumnikov.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Zakaj se že rabi internetna povezava da lahko preverijo qr kodo? Ali jaz česa ne razumem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ti dve nista za preverjanje QR kod. Ta se imenuje preverjanje_eu_dcp_semi_anon.apk in jo dobiš na spletni strani NIJZ
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Zakaj se že rabi internetna povezava da lahko preverijo qr kodo? Ali jaz česa ne razumem?
Potrebuješ:
  1. pravila za izpolnjevanje PCT (kako dolgo velja kateri test, kdaj po cepljenju si "rešen" glede na posamezno cepivo, kako dolgo velja prebolelost)
  2. javne ključe izdajalcev potrdil
Ko enkrat to imaš, ne rabiš povezave za preverjanje QR kod.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Katerega dela od pojma "posodobitev aplikacije" ne razumeš?
Razumem js vse.
Tole je samo še en dokaz več, da se aplikacija posvezuje na Krekove serverje, posodablja in spreminja svoje funkcionalnosti, brez da bi uporabnik za to vedel.
In da so tisti ki so trdili da app deluje offline, in tisti ki so trdili, da se delovanje in funkcionalnost app ne more spreminjat lagali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Razumem js vse.
Tole je samo še en dokaz več, da se aplikacija posvezuje na Krekove serverje, posodablja in spreminja svoje funkcionalnosti, brez da bi uporabnik za to vedel.
In da so tisti ki so trdili da app deluje offline, in tisti ki so trdili, da se delovanje in funkcionalnost app ne more spreminjat lagali.
A ti sploh veš, zakaj se uporablja aplikacija ZVEM? V bistvu je namenjena bolj za tvojo zdravstveno evidenco, kot pa za Covid potrdila, če pa pač želiš, imaš pa na ZVEM tudi certifikate o prebolelosti, itd, katere lahko shraniš v svoj telefon. Če imaš enkrat naloženo potrdilo, se ti ni treba več povezovat kamrkol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Da lahko pokažeš ponarejeno QR kodo, ne rabiš aplikacij zVem. Izberi aplikacijo, ki pokaže(!) QR kodo.
Android: Covid Cart, Green Pass Wallet.


.. V bistvu je namenjena bolj za tvojo zdravstveno evidenco, ..
zdravstveno evidenco? da te spomni, za kaj si bolan?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Razumem js vse.
Tole je samo še en dokaz več, da se aplikacija posvezuje na Krekove serverje, posodablja in spreminja svoje funkcionalnosti, brez da bi uporabnik za to vedel.
In da so tisti ki so trdili da app deluje offline, in tisti ki so trdili, da se delovanje in funkcionalnost app ne more spreminjat lagali.

Ti še sam sebe ne razumeš, kaj šele sveta okoli sebe :bonk:
Bom počasi napisal, da boš ti idiot lažje razumel.

Posodobitev aplikacije (to je btw nova verzija aplikacije) ti izvede Google, če imaš v google play nastavljeno avtomatsko posodabljanje. Če ne, jo moraš sam posodbiti ročno. Če jo želiš.
V tej verziji je kot kaže napaka, ki v določnih primerih zjebe podatkivno bazo med posodobitvijo.

Sama aplikacija pa JE offline.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
A ti sploh veš, zakaj se uporablja aplikacija ZVEM? V bistvu je namenjena bolj za tvojo zdravstveno evidenco, kot pa za Covid potrdila, če pa pač želiš, imaš pa na ZVEM tudi certifikate o prebolelosti, itd, katere lahko shraniš v svoj telefon. Če imaš enkrat naloženo potrdilo, se ti ni treba več povezovat kamrkol.
Pa še to... posodablja se samo, če ti tako hočeš, tako kot vse aplikacije na google play oz. istore.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic