Covid-19 Aplikacija za sledenje

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Sem sprobal aplkacijo. Ena zanimivost ...

Ko skeniram QR kodo od Pokljukarja, ki je na tej strani

mi za delček sekunde pokaže zeleno-veljavno, pa potem spremeni na rdečo-neveljaven. Tudi pri števcu mi potem prišteje 1 pozitivnega in 1 negativnega.
Zgleda je Pokljukarjeva koda neveljavno veljavna.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
POZOR!
In imamo sodelavca PEGASUS-a. In to v ALTER-ju



Mirsi ima izkušnje z delom vrnostnikov. Je tako zavzet in prepričljiv da je edini zaključek: Iz prve roke.
Iz prve roke ti lahko zagotovim, da se aplikacije znajo povezovat na server tudi če izklopiš prenos podatkov in zraven izklopiš še roaming.

Če ne verjameš, mi lahko plačaš račun.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Sem sprobal aplkacijo. Ena zanimivost ...

Ko skeniram QR kodo od Pokljukarja, ki je na tej strani

mi za delček sekunde pokaže zeleno-veljavno, pa potem spremeni na rdečo-neveljaven. Tudi pri števcu mi potem prišteje 1 pozitivnega in 1 negativnega.
Zgleda je Pokljukarjeva koda neveljavno veljavna.
Očitno imaš drugo verzijo aplikacije, zadnjič je nekdo po tv demonstriral, kako mu poklukarjeva koda - (ki ni njegova ampak ponarejena) lepo javi zelenp-veljavno.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
a to pa ni mela kolegica problema?
Ne, jaz sem imel probleme.
Grem izven EU, še prej sem izklopil tako prenos podatkov in roaming, in naslednji mesec dobim račun za prenos podatkov. Je bilo več teh prenosov podatkov v času gostovanja.
Mi je mobilni operater pojasnil, da kljub temu, da je podatkovni prenos izklopljen, se lahko aplikacija povezuje, in kuri podatke.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Koda je z novo aplikacijo neveljavna. Sem šel preverit....samo zate.
Saj ti verjamem, imaš pač drugo verzijo te aplikacije, kot tisti, o katerem sem pisal.
Od včeraj je pa na voljo še novejša različica te aplikacije.


Logarjeva je zadnjič zatrjevala, da aplikacija ne bo razkrivala nobenih osebnih podatkov. Ali lahko preveriš, če je lagala ali ne?
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Saj ti verjamem, imaš pač drugo verzijo te aplikacije, kot tisti, o katerem sem pisal.
Od včeraj je pa na voljo še novejša različica te aplikacije.


Logarjeva je zadnjič zatrjevala, da aplikacija ne bo razkrivala nobenih osebnih podatkov. Ali lahko preveriš, če je lagala ali ne?
Najnovejša aplikacija razkrije ime, priimek in letnico rojstva.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113
Ne, jaz sem imel probleme.
Grem izven EU, še prej sem izklopil tako prenos podatkov in roaming, in naslednji mesec dobim račun za prenos podatkov. Je bilo več teh prenosov podatkov v času gostovanja.
Mi je mobilni operater pojasnil, da kljub temu, da je podatkovni prenos izklopljen, se lahko aplikacija povezuje, in kuri podatke.
LTE (4g) tudi kuri podatke.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Zato pa je tam najbolje nastavit telefon ,da dela samo 2g in 3g. ker pri lte hitro kaj gre skozi.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Zato pa je tam najbolje nastavit telefon ,da dela samo 2g in 3g. ker pri lte hitro kaj gre skozi.
Upam da vam je jasno, da LTE omogoča samo podatke in nič drugega... Pri 3G imaš še ločeno voice in data, pri LTE pa gredo klici lepo preko podatkov (VoLTE) - v kolikor telefon to seveda podpira. Sicer pa med klicem preklopi na 2G ali 3G.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.195
3.351
113
Ne, jaz sem imel probleme.
Grem izven EU, še prej sem izklopil tako prenos podatkov in roaming, in naslednji mesec dobim račun za prenos podatkov. Je bilo več teh prenosov podatkov v času gostovanja.
Mi je mobilni operater pojasnil, da kljub temu, da je podatkovni prenos izklopljen, se lahko aplikacija povezuje, in kuri podatke.
Če veš, da greš izven EU, naročiš operaterju naj ti izklopi podatke in potem stroškov ni.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113
Ja samo LTE tudi ce imas podatke izklopljene nekaj komunicira zadaj
Za to gre:


Pri gostovanju v tujini za preprečitev nepredvidenih ali nepotrebnih stroškov, ki nastanejo zaradi prenosa podatkov, predlagamo, da na svojem mobitelu ročno izključite prenos podatkov med gostovanjem. Če imate izbrano omrežje LTE, se lahko kljub blokadi prenosa podatkov v nastavitvah mobitela zgodi, da pride do nepričakovanih stroškov. Do tega pride, ker se ob prijavi mobitela v LTE-omrežje včasih samodejno prenese manjša količina podatkov.
Uporabnikom, ki pri gostovanju v tujini prenosa podatkov ne želite uporabljati, predlagamo, da poleg blokade prenosa podatkov v tujini spremenite izbrano omrežje LTE v 3G. V tem primeru vaš mobitel ne bo prenašal podatkov, s tem pa tudi neželenih stroškov ne bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Evo danes na sprejemu olimpijcev na kongresnem bodo pa lahko v praksi sprobali bolj množično, kako deluje aplikacija.
Krek že moli, da bodo njegovi serverji vzdržali.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Ytbnd in novaa
13. jul 2011
2.677
625
113
Zanimivo, da pri koriščenju bonov pa ni polemike o tem, da osebne podatke posreduješ natakarju, receptorju....
Jasno, da gre za sprenevedanje.
Od teh, ki jim je zasebnost tako pomembna, pričakujem da turističnih bonov ne bodo koristili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Zanimivo, da pri koriščenju bonov pa ni polemike o tem, da osebne podatke posreduješ natakarju, receptorju....
Jasno, da gre za sprenevedanje.
Od teh, ki jim je zasebnost tako pomembna, pričakujem da turističnih bonov ne bodo koristili.
Nalimaj še ti svoje osebne podatke tu, saj če jih posreduješ natakarju, receptorju, jih lahko tudi nam, a ni tako?
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat