Alternative (še vedno) NI

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Kako naj komentira, če pa v celem članku nikjer nič ne piše, kako stvar deluje.
confused-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.958
2.416
113
No, nekaj pa ze pove. Sebe poimenuje terapevt, kar je ze nekaj. Kar pa se metode tice, ja, ok, pa smo spet pri bioenergiji, polaganju rok, bioplazma, chi...

Sicer pa se mi zdi ql povedano, da ne prepricuje ljudi k odpovedovanju klasicni medicini.
 

B81

22. jul 2007
34.647
9.041
113
Tega poznam
smile-1.gif

Sem bil pri njem, dvakrat, sicer bi napisal kaj več, pa se bojim, da me Jernej v Banovce pošlje
grin1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.647
9.041
113
Placebo. En človek drugemu vlije "upanje" in se slednji dejansko počuti bolje, to pomeni, da ga možgani spravijo v boljše stanje. Ni to malo zastrašujoče?

Kaj pa vem, meni je pomagalo, ko mi je začela dreveneti cela desna polovica telesa (tak prav, ne za hec), pa so mi rekli v bolnici, da mam par mescov časa do pregleda
grin1.gif
(smo se že poznali prej z zdravniki, pa to in so me poznali....)

Kaj sem tam videl? Hmm...zraven mene je sedel moški s tumorjem na vratu, zadeva velika bula ven iz vratu kake 4 cm. Po 4 dneh se je še samo malo videlo.
(morda je bila cista, ki je pač splahnela v tem času ali pa giant mozolj, on je povedal, da je tumor in če si je to izmislil, sem si jaz tudi...)
Iz Rijeke je bil gospod, ki 15 dni ni vstal iz vozička zaradi MS. Tretji dan je vstal, četrti pa naredil nekaj korakov)
(morda je iskal pozornost ali pa je bil enostavno len)

3 dni sem se vozil od Mb do Kr. Gore, tam tretji dan mi je začelo nehat drevenet, zadnji dan sem tam prespal, pa je potem čisto nehalo.
(spet dopuščam možnost, da sem bil pač utrujen in sem se tam malo spočil
smile-1.gif
)

Je pa to cela zgodba o tem človeku, ki jo je povedal eni skupini, pri kateri je bila na njegovem tečaju bližnja sorodnica... On je sicer na tričetrt zdravnik in če bi naredil doktorat ali kako to delajo zdravniki, bi bilo mnogo lažje zanj. Tako ga pa zdravniki ne priznavajo, navkljub vsem testom, ki jih je delal pred očmi teh, ki pomenijo največ (je tudi opisan v onem članku).
Obstaja en star hrvaški dokumentarec o tem.

Sicer nima smisla opisovat poteka dogodkov v dvorani, ker to pač morš poskusit. Eni grejo samo iz firbca
smile-1.gif
Ljudje pa pridejo iz celega sveta.
In prav vidiš situirane gospode, ki vstopijo s hinavskim cinizmom na obrazu, ven pa gredo "normalni"
smile-1.gif


Poraja se pa dobro vprašanje, kaj torej je placebo efekt?
Je onim ljudem ozdravil gangreno na nogah zato, ker so tako močno verjeli v ozdravitev in če da, kako se lahko to zgodi?

No sam še vedno prisegam na zdravnike, se razume. Če je kaj narobe in ko slišiš za čakalne vrste, greš privat, plačaš tisti pregled in če je kaj narobe, te ta isti privat zdravnik naslednji dan zdravi v UKC
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.647
9.041
113
Kaka višja sila, kaj to je sploh...

Placebo da. Ampak kaj je to? Kako je razložen?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.323
-8.453
113
Citat:
Uporabnik Epodjetnik pravi:
danes objavljeno na 24ur :s
Problem alternative je to, da se jo lahko gre kdor ima 5 min časa viška

http://24ur.com/novice/crna-kronika/z-laznim-zdravljenjem-zasluzila-76-tisoc-evrov.html
Tale komentar zmaga
hysterical-1.gif

Citat:
Dokler ni bilo medicinske znanosti in farmacevtskega lobija so ljdje živeli sonaravno v harmoniji in sožitju z naravo. Bolezni sploh niso poznali, na Zemlji je vladal raj, življenska doba je bila znatno daljša (po pričevanjih iz svetega pisma je Metuzalem umrl v starosti 800 let, to pa je častitljiva starost).
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Ne bo držalo. Vsi trije komentarji tega uporabnika so napisani s sarkazmom. 8888 tega ne uporablja.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Jernej, kako to komentiras?
http://www.mladina.si/tednik/201130/zdenko_domanci


Na svetu je na tisoče tovrstnih samooklicanih zdravilcev in zdi se mi neverjetno zanimivo, da nihče od njih ne želi svoje metode dokazati znanstveni javnosti. Hell... RANDI foundation za kaj takega obljublja še nagrado milijon dolarjev, da ne omenjam publicitete in kredibilnosti, ki bi si jo s tem pridobili.

Zamisli si, da bi ti izumil nekaj, kar bi dejansko delovalo. Vedel bi tudi, kako deluje in zakaj. Kaj bi torej naredil s tem? A bi patentiral, dokazal in nato obenem polepšal svet in zaslužil milijone? Morda bi celo kar podaril zadevo človeštvu?

Ali bi imel "seminarje" v nekem zakotnem mestecu v neki zakotni Hrvaški in Sloveniji ter pobiral vstopnino kot nek navadni vaški zabavljač?

Hmm...
smirk-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Placebo (latinsko ugajal bom, iz placere ugajati) je snov, ali poseg, za katerega je prejemnik (ali izvajalec zdravljenja) prepričan, da bo nanj učinkoval blagodejno. Pričakovane pozitivne spremembe se lahko v določenih okoliščinah tudi realizirajo, kljub odsotnosti specifičnih kemičnih vplivov placebo substance. Razlog za nekatere učinke placebo efekta leži v vplivu možganov na telo preko številnih fizioloških mehanizmov (uravnavanje homornov, percepcija bolečine).


Z drugimi besedami - it's you mind playing tricks.


Še enkrat, ker očitno nekaterim še vedno ni jasno:

Kdo je naslednji, ki bo sebe ali koga od svojih bližnjih poslal v prezgodnji grob, ker jim bo v glavo položil misel, da lahko ozdravijo s pomočjo diet, dvomljivih zvarkov ali molitve?

Boš to morda ti? Se boš sploh zavedal tega? Ali boš pač rekel, da je bila bolezen tako napredovala, da še Domančič ni mogel pomagati.


Preberi si link o prevarantih iz Tržiča. Zakaj misliš, da je katerikoli šarlatan drugačen? Zato, ker se tebi tako zdi, ali lahko ponudiš kakšne konkretne dokaze?
 

B81

22. jul 2007
34.647
9.041
113
Potem si prebral tudi, da sem pri vsaki trditvi, ki sem jo videl tam, v oklepaj napisal nekakšno "opravičilo" ali "izgovor" za stanje po tem...

Ti malo preveč resno jemlješ vso zadevo. Kdor se odloči, da ne bo šel k uradni medicini, ampak k alternativcu, si je pač sam kriv.
Vseeno pa mu ti ne smeš prislonit pištole na čelo zaradi tega.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:Ti malo preveč resno jemlješ vso zadevo.

Človek je dohtar, halo, kaj je s tabo? They're supposed to be serious.

Če bi se rad igral s svojim zdravjem, priporočam Disneyland.
smirk-1.gif


[V eni drugi temi bi se pa narod pobil okrog zdravnice, ki da svojega dela ni jemala dovolj resno...
rolleyes-1.gif
]