Alternative (še vedno) NI

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Osebno sem mnenja, da prave alternative verjetno ni, je pa sigurno mnogo opcij, katere zadeve lahko lajšajo (ja spet plaecbo, ampak [censored] ga, zadeva je močna
smile-1.gif
).
Sem zaupam uradni medicini, vedeti pa je treba, da je na žalost tudi v medicini ogromno pacientov med zdravniki/kirurgi, tako kot pri vseh poklicih. Tukaj žal pride le toliko bolj do izraza, ker nam skušajo pomagat, pa čeprav je zaradi šalabajzarjev na delu, stanje po obisku uradne medicine, lahko še veliko slabše (ampak mislim, da to ni razlog za nezaupanje, je pa riziko). En primer je moja mati, kateri so fiksirali del trtice (zaradi padca pred leti, motila jo je bolečina v tem predelu, kadar je bila dlje časa aktivna - ala pohod in podobno). Prva operacija več kot uspešna, med drugo, kjer so ji pa ven pobrali vijake, so pa očitno nekako zadeli živčevje, tako da ima že 2 leti probleme z vedno znovičnim vnetjem centralnega živčnega sistema ter uničenimi parimi živci leve noge, tako da je hoja na 1000m pravi uspeh, da ne omenjam, da si lahko, če ima res dober dan, celo sama čevlje obuje. Najhujša je pa aroganca vele priznanih kirurgov v Valdoltri. Take arogance ni možno zaslediti niti v filmih.
bonk.gif

Tudi osebno sem imel vnetje slepiča, grem sredi noči na urgenco, mi naredijo UZ, pa pravi zdravnik, ah ni hudega, pridi drug dan še enkrat na pregled, če te bo še bolelo. Pridem drug dan, komaj sem še stal, zopet UZ, pa se začne zdravnik dreti, kje hudiča so men delali ultrazvok, če imam že praktično razlit slepič. Sem lepo odgovor. Gospod zdravnik, točno v tej sobi sem bil. Je utihnil, mene pa so lepo začeli pripravljati na operacijo. Izšlo pa se je vse dobro.
wink-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.266
113
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Osebno sem mnenja, da prave alternative verjetno ni, je pa sigurno mnogo opcij, katere zadeve lahko lajšajo (ja spet plaecbo, ampak [censored] ga, zadeva je močna
smile-1.gif
).
Sem zaupam uradni medicini, vedeti pa je treba, da je na žalost tudi v medicini ogromno pacientov med zdravniki/kirurgi, tako kot pri vseh poklicih. Tukaj žal pride le toliko bolj do izraza, ker nam skušajo pomagat, pa čeprav je zaradi šalabajzarjev na delu, stanje po obisku uradne medicine, lahko še veliko slabše (ampak mislim, da to ni razlog za nezaupanje, je pa riziko). En primer je moja mati, kateri so fiksirali del trtice (zaradi padca pred leti, motila jo je bolečina v tem predelu, kadar je bila dlje časa aktivna - ala pohod in podobno). Prva operacija več kot uspešna, med drugo, kjer so ji pa ven pobrali vijake, so pa očitno nekako zadeli živčevje, tako da ima že 2 leti probleme z vedno znovičnim vnetjem centralnega živčnega sistema ter uničenimi parimi živci leve noge, tako da je hoja na 1000m pravi uspeh, da ne omenjam, da si lahko, če ima res dober dan, celo sama čevlje obuje. Najhujša je pa aroganca vele priznanih kirurgov v Valdoltri. Take arogance ni možno zaslediti niti v filmih.
bonk.gif

Tudi osebno sem imel vnetje slepiča, grem sredi noči na urgenco, mi naredijo UZ, pa pravi zdravnik, ah ni hudega, pridi drug dan še enkrat na pregled, če te bo še bolelo. Pridem drug dan, komaj sem še stal, zopet UZ, pa se začne zdravnik dreti, kje hudiča so men delali ultrazvok, če imam že praktično razlit slepič. Sem lepo odgovor. Gospod zdravnik, točno v tej sobi sem bil. Je utihnil, mene pa so lepo začeli pripravljati na operacijo. Izšlo pa se je vse dobro.
wink-1.gif

stari brez zamere, ampak jaz sem tvojo mat videl v visokih petah... ne oporekam temu kar si napisal, mi pa ni logicno, d nekdo, ki komaj hodi, nosi visoke pete.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Stari, če si mojo staro videl v zadnjih štirih letih v petkah, si tiča odrežem - cel Alter ti je priča. Prej pa ne rečem ja. Pa si ziher, da veš kera je moja stara?
confused-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ja, in?

(na tem mestu namreč ne vem, če samo namerno provociraš ali dejansko ne veš, da se v lekarnah ne prodajajo samo preparati z znanstveno dokazanim učinkom)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.266
113
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Stari, če si mojo staro videl v zadnjih štirih letih v petkah, si tiča odrežem - cel Alter ti je priča. Prej pa ne rečem ja. Pa si ziher, da veš kera je moja stara?
confused-1.gif

Ja vem kera je, je pa res da je mozno da sem mal zamesu. Vsekakor tvoji privoscim da si nicesar ne odrezes tko da dopuscam moznost da sem se zmotil =)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
O stvari ne vem dosti, pa me zanima. A je to greh? A so vprašanja prepovedana?
A se lahko vrnemo na normalen pogovor?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
ali dejansko ne veš, da se v lekarnah ne prodajajo samo preparati z znanstveno dokazanim učinkom)
Dejansko. Saj veš. Sem programer, ne pa lekarnar.

Torej.... Kako to? A so opozorila zraven, da ni dokaza, da ne delujejo?

Sicer se spomnim, da je bil neki zakon o spremembi oznak. Ampak kot rečeno, to je tvoje področje, ne moje, zato je bolje, da ti poveš, kot pa da jaz ugibam.

Razen tega mi zdaj padlo na pamet: Kake so cene homeopatskih zdravil*? A se tu veliko denarja obrne?


* - teh v lekarnah
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ker nisem vsega bral. Pa kaj sploh so te kroglice, ki ti jih kao odmerijo kot homeopatsko zdravilo? Ker sem zadnjič nekje bral ali gledal in so bile neke kroglice, ki jih je teta v lekarni štela.....