Alternative (še vedno) NI

B81

22. jul 2007
34.511
8.957
113
Sem vprašal.
Vzorec so vzeli, niso pa dali na testiranje (sklepam, da niso dali na ustrezno analizo).
2 leti nazaj so shranjen vzorec poslali v London, kjer so potrdili.


To sicer ni povezano s temo, hočem povedat, da zdravniki se tudi motijo, kar je normalno, alternativci pa itak, kdor reče, naj nehaš jest tablete ali kaj drugega od "uradnika", je za zapret oz. prijavit.

Mimogrede, imam izpuščaj, ki zgleda kot pega, okoli rdeč, znotraj črne barve, os. zdr. je rekel, da ni nič takega, dermatologinja mi je rekla, naj grem raje v bolnico, tudi tam so rekli, da ni nič takega... ja pol pa že ni
smile-1.gif
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
to je pa skoraj nemogoče oz. zrelo za tožbo..kolikor je meni znano mora it vsako odvzeto tkivo na analizo..v tem je pojt jemanja tkiva
crazy1.gif

za svoj izpuščaj pa le pojdi še po eno mnenje..kakemu dobremu dermatologu, pa magari ti kar tam odvzamejo vzorec če ga že v bolnici nočejo (Kralj, Bartenjev delajo tudi na koncesijo)..
 

B81

22. jul 2007
34.511
8.957
113
So imeli veliko preveč bolečine, da bi se spopadali še na sodišču, čeprav se zavedajo...
Za odvzem vzorca bom verjetno plačal, če bom seveda našel kandidata, ki ga bo izrezal.
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
dermatologinja ga je poslala v bolnico..os. zdravniki pa itak večina nimajo pojma o tem kaj bi lahko bil melanom..
pri Bartenjev in Kralj delajo tudi izreze, če se jim seveda zdi potrebno..
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.723
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik nadi pravi:
to je pa skoraj nemogoče oz. zrelo za tožbo..kolikor je meni znano mora it vsako odvzeto tkivo na analizo..v tem je pojt jemanja tkiva
crazy1.gif

za svoj izpuščaj pa le pojdi še po eno mnenje..kakemu dobremu dermatologu, pa magari ti kar tam odvzamejo vzorec če ga že v bolnici nočejo (Kralj, Bartenjev delajo tudi na koncesijo)..

Pred časom je bila na celjski histologiji afera, ko so odkrili 2500 vzorcev, ki bi jih morali pregledati, pa jih niso. Vzorci so bili odvzeti in odloženi v predal. Do afere je prišlo, ker je bil med temi vzorci tudi vzorec 38-letnice, ki je imela melanom, in je 5 mesecev po odvzemu vzorca umrla. Do smrti ni dobila rezultatov histologije. Zadeva je šla tudi na sodišče, kjer so sicer modro ugotovili, da omenjeni zdravnik ne nosi krivde za smrt, ker takratna pravilna diagnoza ne bi spremenila poteka bolezni.

Bottom line: če bi se vsi zdravniki držali doktrine in protokola do črke, potem zdravniškemu cehu nihče ne bi imel kaj očitati. Problem nastane pri kršenju protokola, šlamparijah in lenobi, ki kot v vsakem poklicu obstajajo tudi v zdravniških vrstah, vendar na zunaj in tudi od znotraj zdravniki in njihova zbornica dajejo vtis, kot da je vse v najlepšem redu. To namesto pravičnega obračuna z napakami, predvsem pa z malomarnostjo in lenobo, pa meče slabo luč na celoten zdravniški ceh. In ravno tu bi se dalo ogromno narediti, da bi bilo dvomov v uradno medicino bistveno manj.
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
odlično napisano..se popolnoma strinjam ..
takrat v celju pa tudi moja teta žal ni dočakala izvidov
frown-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Citat:
Uporabnik nadi pravi:
to je pa skoraj nemogoče oz. zrelo za tožbo..kolikor je meni znano mora it vsako odvzeto tkivo na analizo..v tem je pojt jemanja tkiva
crazy1.gif

za svoj izpuščaj pa le pojdi še po eno mnenje..kakemu dobremu dermatologu, pa magari ti kar tam odvzamejo vzorec če ga že v bolnici nočejo (Kralj, Bartenjev delajo tudi na koncesijo)..

Pred časom je bila na celjski histologiji afera, ko so odkrili 2500 vzorcev, ki bi jih morali pregledati, pa jih niso. Vzorci so bili odvzeti in odloženi v predal. Do afere je prišlo, ker je bil med temi vzorci tudi vzorec 38-letnice, ki je imela melanom, in je 5 mesecev po odvzemu vzorca umrla. Do smrti ni dobila rezultatov histologije. Zadeva je šla tudi na sodišče, kjer so sicer modro ugotovili, da omenjeni zdravnik ne nosi krivde za smrt, ker takratna pravilna diagnoza ne bi spremenila poteka bolezni.

Bottom line: če bi se vsi zdravniki držali doktrine in protokola do črke, potem zdravniškemu cehu nihče ne bi imel kaj očitati. Problem nastane pri kršenju protokola, šlamparijah in lenobi, ki kot v vsakem poklicu obstajajo tudi v zdravniških vrstah, vendar na zunaj in tudi od znotraj zdravniki in njihova zbornica dajejo vtis, kot da je vse v najlepšem redu. To namesto pravičnega obračuna z napakami, predvsem pa z malomarnostjo in lenobo, pa meče slabo luč na celoten zdravniški ceh. In ravno tu bi se dalo ogromno narediti, da bi bilo dvomov v uradno medicino bistveno manj.

Zakaj pa niso pregledali tistih 2500 vzorcev? Če jih niso zaradi šlamparije, potem je res nekdo zrel za arest, če pa zaradi denarja je pa spet druga zadeva.

Omenjene zadeve ne poznam, zato zgolj teoretiziram.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Citat:
Uporabnik nadi pravi:
glej, če se tista pošta ne bi izgubila bi naredili zdravniki večji izrez in nato opazovali bolnika (če je v začetni fazi včasih tudi ne zdravijo)..vsekakor bi pa na pogostih pregledih ugotovili ponovitev melanoma..ker pa fant ni šel 10 let h dermatologu je bilo pač prepozno ..pri melanomu je bistven čas..
me pa zanima kaj je za vas (vaše kraje) bradavica? čemu vi pravite bradavica?

Melanom rabi 10 let da se razpase? Najbrž se bo Jernej s tem strinjal
hysterical-1.gif

Fant pred drugim obiskom NI imel nikakršnih znakov raka, vsekakor ne takih da bi ga potem po (relativno) kratkem času pobralo.
"Bradavico" sem napisal v narekovaju. To vsekakor ni bila bradavica v klasičnem smislu, kakšna je bila ta žvau pa ne vem, ker meni je pa res ni kazal (na hrbtu pod vratom). Je pa bil vsekakor kožni izrastek, ki je človeka motil, ker se drgnil ob obleko, predvsem srajce. In jaz ne trdim, da je bil ta izrastek melanom. Mogoče je bil zraven izrastka še madež - ugibam, ker tega pa res ne vem.

Drugače pa pri nas pravimo bradavica tistim virusnim zadevam, ki se jih ponavadi izžge s tekočim dušikom. Oziroma se enako dobro to odpravi s krvavim mlečkom, tudi preverjeno ...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
kaki pa so znaki melanoma, da bi jih ti na zunaj opazil in da boš vedel, da ga bo v relativno kratkem času pobralo?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Ne samo za melanom ...
Slabost, bruhanje, splošno slabo počutje, pomanjkanje apetita, hitro hujšanje ... in kar je še tacga.
In glej ga tiča; vse to je kazal ko je bil že hudo sredi tretmaja. Kemoterapije.

Pa pregovarjamo se okrog oslove sence. Hotel sem samo pokazat, in to na primeru, da zadeve niso enoznačne. Hec je, da ko človek umre alternativcu (ne prevarantu) - takoj na grmado z njim, ne glede na to da je pred tem morda pomagal par tavžent ljudem. Ko pa človek umre beli halji pa nikom ništa. Njemu ščiti hrbet doktrina. Pa ne bi nič rekel, če bi bila ta doktrina bolj sprejemljiva tudi do "alternative", seveda tiste, ki deluje.
Vem ja, to ni stvar doktrine, to je stvar ljudi ki jo furajo ....
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.284
-8.470
113
Ti res nekako ne zmoreš dojeti. Ko rak enkrat preveč napreduje, ga ne moreš več ustaviti. Ne, ne gre. S terapijo lahko podaljšaš življenje, to je vse.
In ne boš verjel, lahko se ti prav dobro počutiš, pa imaš rakave zasevke po vsem telesu. 2 meseca kasneje si pa na smrtni postelji.

P.S. Katera alternativa "deluje" pri rakavih obolenjih?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Brez skrbi jaz to dojamem. Malo manj dojamem da je melanom potreboval zato 10 let. Ampak ne dvomim, da se bo našel strokovnjak, ki bo to potrdil ...

Katera alternativa pomaga pri raku? Vera (ne nujno v boga, oziroma najmanj v boga, ker vem da se boš spotaknil ob tole). Vse ostalo so pripomočki. In doktrina jih lepo število zanemarja. Jih naštejem? Jok, toliko veselja vam branilcem prave vere ne grem naredit, pa sem dobra duša. Hudičevo dobro vem kam pelje ta pot (naštej študije, daj linke, daj linke na .edu in podobni smehi) ...

(vem pa da koloid kot kurativa pri raku deluje samo po čudežu)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.723
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Citat:
Uporabnik nadi pravi:
to je pa skoraj nemogoče oz. zrelo za tožbo..kolikor je meni znano mora it vsako odvzeto tkivo na analizo..v tem je pojt jemanja tkiva
crazy1.gif

za svoj izpuščaj pa le pojdi še po eno mnenje..kakemu dobremu dermatologu, pa magari ti kar tam odvzamejo vzorec če ga že v bolnici nočejo (Kralj, Bartenjev delajo tudi na koncesijo)..

Pred časom je bila na celjski histologiji afera, ko so odkrili 2500 vzorcev, ki bi jih morali pregledati, pa jih niso. Vzorci so bili odvzeti in odloženi v predal. Do afere je prišlo, ker je bil med temi vzorci tudi vzorec 38-letnice, ki je imela melanom, in je 5 mesecev po odvzemu vzorca umrla. Do smrti ni dobila rezultatov histologije. Zadeva je šla tudi na sodišče, kjer so sicer modro ugotovili, da omenjeni zdravnik ne nosi krivde za smrt, ker takratna pravilna diagnoza ne bi spremenila poteka bolezni.

Bottom line: če bi se vsi zdravniki držali doktrine in protokola do črke, potem zdravniškemu cehu nihče ne bi imel kaj očitati. Problem nastane pri kršenju protokola, šlamparijah in lenobi, ki kot v vsakem poklicu obstajajo tudi v zdravniških vrstah, vendar na zunaj in tudi od znotraj zdravniki in njihova zbornica dajejo vtis, kot da je vse v najlepšem redu. To namesto pravičnega obračuna z napakami, predvsem pa z malomarnostjo in lenobo, pa meče slabo luč na celoten zdravniški ceh. In ravno tu bi se dalo ogromno narediti, da bi bilo dvomov v uradno medicino bistveno manj.

Zakaj pa niso pregledali tistih 2500 vzorcev? Če jih niso zaradi šlamparije, potem je res nekdo zrel za arest, če pa zaradi denarja je pa spet druga zadeva.

Omenjene zadeve ne poznam, zato zgolj teoretiziram.

Vzrok za nepregledovanje ni bil denar. Tudi nihče razen dotičnega primerka, ki je bil za tiste vzorce odgovoren, sploh ni vedel, da tip tega ni naredil. Če se prav spomnim, so takrat naknadno pregledovali vzorce, seveda tiste, ki jih je bilo še smiselno. Tip aresta ni dobil, ne spomnim se, če je dobil sploh kakšno sankcijo. Pa bi moral najmanj leteti iz službe in onemogočiti bi mu morali, da bi še kdaj opravljal zdravniški poklic.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
In zakaj zaboga je tisti histolog te vzorce zbiral in jih enostavno ni zabrisal v smeti po tem ko je odkljukal, da so pregledani? Ker 2500 vzorcev tkiva zavzame recimo 65x35x35cm prostora.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Za nekoga, ki je rekel, da se v neki temi ne bo več oglašal, si napisal še precej stvari.

Skratka, jaz sem napisal, kar sem mislil. V neke nadaljnje debate se pa nimam namena spuščat. Brez nekih konkretnih podatkov bom žal na to še naprej gledal kot na bolj ali manj ugibanje s tvoje strani.

Citat:
In ne, če me boli zob ne grem varit čaj iz bele vrbe in potem k polagalcu rok ampak vzamem aspirin in grem zobarju!

Odlično! Vzameš zdravilo, ki zavira strjevanje krvi, potem pa k zobozdravniku. Jao...


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ostale pa naprošam, da se držite teme. V tej ni prostora za pozabljene histologije (ne, mislim, da res ni nihče odgovarjal... je pa zadeva pravi škandal), osebne zgodbe o zdravljenju raka in podobnem. Za te stvari mirno kliknite "Novo sporočilo".

Debata je o tem, kako alternativci z odlašanjem primernega zdravljenja pošiljajo ljudi v prezgodnjo smrt.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Paše v okvir obrambe in pojasnjevanja. Sem pa presenečen, da nisi brisal. Vem da te mika
evil.gif


Da alternativci koga pošljejo v smrt? Slišal in bral o tem, osebne izkušnje ali izkušnje ljudi blizu meni nimam. Ali pa je v tem primeru dovojeno tudi rekla kazala? Na srečo tudi s prevaranti na področju zdravja nimam opravka.

Prav, me ni več, tudi v namene obrambe in pojasnjevanja ne
cool-1.gif
 

PumaAngel

Pripravnik
2. nov 2011
287
0
16
Nekje je treba začeti in ker mi zadnje čase malo zdravje peša, bom začela tukaj. V tej temi.

In sicer, glede na naslov teme. Tudi sama sem mnenja, da alternative NI, in da ljudje vse preradi verjamejo takšnim in drugačnim ''alternativcem'', ki ponujajo vse žive zvarke, diete ipd. Ker, človek, ki naj bi toliko in toliko let študiral, specializiral ipd. pa menda že ve, kako se stvari streže, če ne drugega vsaj ve, kako je sestavljeno človeško telo. Torej, če lahko zaupaš alternativcu, zakaj zdravnku ne moreš? In pa, telo te opozarja, preden ti dokončno sporoči v ''šok'' obliki, potem so pa vsega krivi ''dohtarji'', ne pa ti, ko nisi šel pravočasno na pregled.

Moji bližnji mi za kakršnokoli bolezen svetujejo najprej vse drugo, le zdravnika ne. Pa ravno uradna medicina me je kot majhnega otroka rešila pred dializo.