Homeopatska zdravila

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ali kdo uporablja kakšna homeopatska zdravila? Zanima me, če pomagajo, ali je to samo prodajanje megle.

Konkretno me zanima tale krema:
traumeel
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ne poznam tega zdravila, vendar ce je "homeopatsko", potem si si ze odgovoril. prodajanje megle.

ce pa ni homeopatsko, pa da ma kaksne aktivne sestavine, pa se posvetuj s svojim farmacevtom, al pa vprasaj jerneja tu
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Homeopatija je dokazano prodajanje megle.

Zaradi popularnosti je bilo na to temo narejenih precej raziskav in nikjer se "zdravila" niso izkazala kot učinkovitejša od placeba.

(Seveda pričakuj, morda tudi tu, kup osebnih zgodb, kako zadeva dejansko pomaga. Ja, točno toliko kot placebo, nič več in nič manj.)



Čeprav tale krema ni ravno tipično homeopatsko zdravilo, saj vsebuje kar nekaj izvlečkov zdravilnih rastlin. Vsekakor pa zaradi 1,5% vsebnosti digitalisa (belladonna) ne uporabljat na velikih površinah kože in/ali na sluznicah.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Zanimivo, da je homeopatija v Nemčiji in še nekaterih državah zelo daleč dogurala.
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Ko ima človek zdravstvene težave je pripravljen probati vse. Tudi takšno kvazi medicino kot je homeopatija. In doživi uspeh, ampak ne zaradi homeopatije ampak ker je na splošno začel bolj paziti na zdravje, prehrano, rekreacijo in tudi začel bolj pozitivno misliti o kako lepo da sedaj bolj zdravo živim. Depresivni ljudje nikoli niso zdravi. Zdrav duh v zdravem telesu pravijo in bo kar držalo!

Probajte se sami sebe prepričati da vas boli glava in vas bo res začela. Pravite si o kako me glava boli, primite se za glavo in stokajte in jokajte in se spomnite kako hudi so bili vsi glavoboli ko vas je bolela glava. Au ta bolečina v glavi.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

... zelo daleč v smislu pranja možganov.


Pač posledica dejstva, da je prejšnji režim učinkovito zatiral tovrstne psevdoznanstvene nesmisle (ena izmed svetlih točk pravzaprav), medtem ko te v "demokraciji" lahko nateguje vsak, ki ima pet minut časa in zna na pamet izustiti deset fancy besed.


Sicer pa - a si že kdaj slišal za homeopatsko urgenco? V smislu da imaš infarkt in greš po pomoč k zdravilcu? Ne? Hmmm...


Tale filmček odlično pokaže, kaj so principi homeopatije... Samo malo znanja biologije je potrebno in kanček razumevanja ironije:

 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
In kaj za vraga se potem v Nemčiji na medicinski fakulteti učijo o tem? Kako človeka na najbolj zvit način prepričati, da je zadeva zdravilna.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.450
113
Saj imaš tudi pri nas recimo na farmaciji predmet o alternativnih načinih zdravljenja. In?
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Se res učijo kot "to boste uporabili v praksi"? No čeprav če deluje na tistih ki verjamejo je to zelo poceni zdravljenje, no odvisno od provizije homeopata.

Še večje "uspehe" boš slišal iz homeopatov, ki delajo za razna športna društva in jim igralci povsem zaupajo ker jim vedno tako fino "pomagajo" pri rehabilitaciji poškodb.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Sicer pa - a si že kdaj slišal za homeopatsko urgenco? V smislu da imaš infarkt in greš po pomoč k zdravilcu? Ne? Hmmm...

Sicer hvala za odgovor, ampak tole zgoraj pa nima popolnoma nobene veze s tem kar sprašujem. Nisem tudi slišal, da bi se zatekel k farmacevtu, ko si ponesreči odsekam roko.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

... oziroma pri nas na medicinski fakulteti v okviru psihologije.


Zelo dobro je poznati, kako močna je povezanost psihe in telesa in znati to izkoristiti, ko je potrebno. Da bi pa promovirali šarlatane, ki redčijo strupe in jih prodajajo kot zdravila - temu pa enostavno ne nasedem, da se učijo v tvoji Nemčiji.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Glej, če nimaš dovolj osnovnega znanja o biologiji in kemiji, da bi znal preceniti, da je neskončno redčenje učinkovin - dobesedno prodajanje megle in zavajanje neuke javnosti - potem ti ne morem pomagat.


Enostavno verjemi v to, kar želiš, ne pa se smešit z argumenti "v Nemčiji" in podobnim.


Google je tudi tu tvoj prijatelj in slejkotprej boš našel rezultate kakšne dvojno-slepe raziskave, ki bo potrdila to, kar trdim.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Da bi pa promovirali šarlatane, ki redčijo strupe in jih prodajajo kot zdravila - temu pa enostavno ne nasedem, da se učijo v tvoji Nemčiji.

Tud jst mislm, da se v moji Nemčiji ne učijo tega.

So pa moje Nemške lekarne dosti bolj založene s tovrstnim materialom, kot pa Slovenske in to mi ni jasno. Očitno je odnos do tega v moji Nemčiji vseeno drgačen, kot tukaj
confused-1.gif
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Mater si dosadan model. Dejstvo je, da je Nemčija s homeopatijo šla dlje od nas - ali je to dobro ali ne, ne vem. Praviš, da ne, ok. Sprašujem zakaj je temu tako in pač nihče mi ni dal odgovora, ki bi me zadovoljil. Tudi prav.

Sem pa do zdaj že ugotovil, da je za s tabo "spregovorit" vsaj dve besedi potrebno imeti res ogromnoooo osnovnega znanja. Jst ga toliko nimam, zato
pozdrav.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
No, saj v bistvu me je to zanimalo ravno za to kremo. Na večih straneh se omenja kot homeopatsko zdravilo (kaj ta definicije pomeni točno, me niti tako ne zanima), vidim pa, da ima v sebi kar nekaj naravnih učinkovin.

In kaj točno naredi tale digitalis/beladonna, da ga ne smeš uporabljati na veliki površini kože?
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Homeopatija je dokazano prodajanje megle.
kolk megle je pa v uradni medicini???
jest tud v medicino ne verjamem več oz. vse manj.....
frown-1.gif

vse je en jebeni biznis....
bonk.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Škodilo najverjetneje ne bo.


Tudi nikjer ne piše, koliko čiste učinkovine je notri... samo 0,75g belladonna piše. Worst case scenario je srčni infarkt, ker zadeva povečuje potrebo srca po kisiku (poleg cele palete drugih stvari).

Ampak ponovno... najverjetneje ni vsebnost 1,5%, ampak še precej manj in je stvar povsem nenevarna. In najverjetneje tudi - neučinkovita.
smirk-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

V uradno medicino ti ni potrebno verjet, ampak je povsem dovolj, da jo samo v osnovah razumeš.


Če tudi to ne gre, potem povsem razumem, da ji tudi marsikdaj ne zaupaš...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Saj sem napisal zakaj...


Znanstvena nepismenost v kombinaciji s tržno demokracijo. Pa imaš razne šarlatane, ki prodajajo meglo in nobene inštitucije, ki bi to preprečevala.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Škodilo najverjetneje ne bo.


Tudi nikjer ne piše, koliko čiste učinkovine je notri... samo 0,75g belladonna piše. Worst case scenario je srčni infarkt, ker zadeva povečuje potrebo srca po kisiku (poleg cele palete drugih stvari).

Ampak ponovno... najverjetneje ni vsebnost 1,5%, ampak še precej manj in je stvar povsem nenevarna. In najverjetneje tudi - neučinkovita.
smirk-1.gif

belladona je atropa belladona, (atropin)

digitalis je iz digitalis purpure.