Alternative (še vedno) NI

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Torej, trdiš, da je možno, da bi se odločil za kako pravilno, a še vedno alternativno terapijo?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
alternativa ne škodi. preverjeno.


A res? Povej to tistim, ki so zaradi alternativne medicine odlašali s pravim zdravljenjem...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
jernej..vem da si brihten

poglej svoj stavek in povej kaj skodi

alternativa
ali
odlašanje z zdrvaljenjem


Zakaj je tako težko razumeti, da pogosto ni ravno velike razlike med obojim... (samo poglej primer v prvem sporočilu)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Tvoje mnenje je na zelo tankem ledu. Lepo sem demonstriral, da to ni res in da ljudje povečini alternativne medicine ne smatrajo kot komplementarno, temveč kot nadomestno.

In močno dvomim, da se šarlatani trudijo, da bi poizkusili tovrstno mnenje kakorkoli spremeniti.


To je tako kot da bi rekel, da kajenje ne škodi zdravju. Zdravju škodi odločitev človeka, da bo kadil.
smirk-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ok, komu se pustis pretentat je pa druga

mam primer, k je model zategnil hrbtenico, ramenski obroc. so ga vasi nasopal z zdrvaili, nalomil..in je bilo znosno. ne pa dobro
je sel na alternativo. ga je un naspikal. je mislu, da bo umrl
je sel k vasim na ponovno stelanje..spet bolje, a ne ok
je sel k drugemu alternativcu. ga je nalomu. se mu je zdel bolje

zdej..opustil ni vas, delal je pa z alternativci

sosed aje imela v ukc diagnozo rak, operacija napovedana. aletrantivci so delal. pride na operacijo..jo posljejo dam. torej ej spet furala oboje

jaz imam izkusnje..sem fural oboje.

ko se odlocis za eno, smao eno..si nategnil sebe. pa obraci po zelji ta stavek.

to ej tko k avto
bencin al dizel al plin
za v maribor iz kopra..dizel. za do trgovine..bencinc. ponavad folk nima oboje. ke rje drago. bi bilo pa iz vidika 'porabe goriva' najbolje. pa iz vidika sparanja motorja.

tko jaz gledam an to
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Torej, trdiš, da je možno, da bi se odločil za kako pravilno, a še vedno alternativno terapijo?
Kje si to videl?
Uporabi citat, prosim, da ne zaideva.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
KSZ

Jaz sem zaposlen v zdravstvu (uradnem
tongue-1.gif


Konec koncev je zelo veliko bolezni proizvod "glave", tako da alternativa ne more preveč škoditi nekomu ki je že tako na psu.

LP
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Nikjer nisem rekel, da si to trdil. Ampak če ne obstaja alternativna pot do zdravje... what's the point?

Potemtakem četudi obstoji več možnih metod klasičnega zdravljenja, od katerih je ena pravilna - v vsakem primeru izbereš eno - imaš vsak kakšne možnosti.


Kar pa se tiče konkretnega primera - težko boš našel zdravnika, ki bi svetoval kaj drugega kot operacijo po Whipplu. Sicer izjemno radikalna zadeva, ampak edina, ki nudi neko "fighting chance".
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

To je res pri boleznih, ki so produkt glave, kot sam praviš.

Ampak tu govorimo o boleznih z organskim substratom in problemom, kako jo bo medicinsko neizobraženi alternativec sploh prepoznal.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Tudi raka trebušne slinavke človek verjetno lažje premaga ob pomoči alternativne medicine kot pa samo z uradno medicino.

Pač stanje duha, je razlika če je oseba depresivna ali pa polna upanja.

LP
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Tudi raka trebušne slinavke človek verjetno lažje premaga ob pomoči alternativne medicine kot pa samo z uradno medicino.

Pač stanje duha, je razlika če je oseba depresivna ali pa polna upanja.

In če človek ne verjame šarlatanom, je apriori depresiven in brez upanja?

Argumenta - raka je premagal s pomočjo alternative (molitve, diete...whatever) IN kemoterapije (ampak to v malem tisku) enostavno ne sprejemam. Tudi ni nobenih indicev, da bi ga moral, razen nekih osebnih mnenj.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
dobr. lej. razumem, da si dohtar. pa d aprisegaš na to. sam..enim pomaga marsikaj.

in eni najdejo energijo za premagovanje boelzni v veri, drugi v cvicku, tretji v alternativi.

ve skupaj ima smisel. in učinek.

kot doktor veš, da vse prevečkrat ni ene same resnice, poti, itd
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Tudi raka trebušne slinavke človek verjetno lažje premaga ob pomoči alternativne medicine kot pa samo z uradno medicino.

Pač stanje duha, je razlika če je oseba depresivna ali pa polna upanja.

In če človek ne verjame šarlatanom, je apriori depresiven in brez upanja?

Argumenta - raka je premagal s pomočjo alternative (molitve, diete...whatever) IN kemoterapije (ampak to v malem tisku) enostavno ne sprejemam. Tudi ni nobenih indicev, da bi ga moral, razen nekih osebnih mnenj.

Napisal sem "verjetno".

Mišljeno je pa S KEMOTERAPIJO OB POMOČI ALTERNATIVNE MEDICINE
grims-1.gif
V to sem pa 100% prepričan pa me noben dohtar ne prepriča drugače.

Se pa popolnoma strinjam, da nobena alternativna medicina kot taka nemore pozdraviti raka. Pa tudi ne pomaga vsakemu, seveda moraš biti prepričan in verjeti v to, da ti lahko pomaga.

To je kot placebo, nekdo lahko tuli od bolečin, nemore vstati iz postelje, mu daš 5cc nacl v rit pa je čez 10 minut popolnoma brez bolečin, hodi brez problema in tako dalje.......

LP
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj pa če se zgodi enako, a mu namesto nacl daš neko ful patentirano in drago sredstvo?
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Kaj pa če se zgodi enako, a mu namesto nacl daš neko ful patentirano in drago sredstvo?
wink-1.gif

Za take izjave se pa z eksperimenti poskrbi, da jih ni. In kontrola je ravno placebo. Razlika med uspešnostjo enega in drugega pa pokaže dejansko učinkovitost. Spontan ozdravljen rak (beri: s placebom) pa skoraj ne obstaja.
 

Epodjetnik

Pripravnik
15. avg 2007
58
0
6
Poznam kar nekaj zelo priznanih dr. iz UKC Lj, ki se redno zdravijo in obiskujejo alternativno medicino, predvsem za kakšne Avtoimunske bolezni in podobno in so zadovoljni z rezultati. Ampak kljub temu ne smejo predlagati svojim pacientov, dodatnega zdravljenja še morda na alternativni način.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ne vem zakaj primerjate bolezni, kjer je doktrina sposobna bolezen uspešno ozdraviti in bolezni, kjer se zdravi simptomatsko.

A boste vsi "alternativci" naslednjič, ko vas bo bolel zob šli k alternativnemu "zdravniku", ali k zobozdravniku?