Alkoholizem - zdravljenje

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
vsaka stvar je dobra za telo, vprašanje je samo v kakšni količini. deci vina ti ne more škodit in če imaš glavo pošlihtano, od tega ne boš postal alkoholik.
veliko otrok fehta za pene na pivu, in ne vem od kot tebi ideja da to nobenemu otroku ne diši?
alkohol je izjemno škodljiva snov, samo v primeru da nisi pravi ded in postaneš pijanec.
Dva možaka, vsakemu propade firma in izgubi familijo, taprvi si postavi novo firmo in ustvari novo familijo, drugi se zapije in obesi. iz istega primera dve različni zgodbi. v drugem primeru tip ni imel pospravljeno podstrešje.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Se pravi -
Runovi otroci in pes niso marali pira, tako da je logično, da je pir vsem zanič.
Potem se najde jest5, ki sugerira, da pir ni vsem zanič.
Runo mu sugerira, naj se (zato?) odstrani iz debate.
Kaj bomo zdaj naredili s tistimi (če obstajajo), ki jim je všeč kava, olive, artičoke, plavanje, branje... če pa pri Runu pes tega ni maral?

Včasih nimam vsega prav, tudi če sem starejši od sogovorcev v debati. Če bi si to slabo lastnost (iz)boljšal, bi se morda tudi moji bližnji s svojimi problemi soočali bolj sproščeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in jonny77
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz npr.sem na pivu zato, ker se me kozarec vina takoj prime. Poleg tega sem iz posavja, kjer je cviček, torej kisla zadeva (zame). Ko popijem kozarec ali dva vina - ga začutim, družba okoli mene pa razigrana ( ! ) Kaj naj storim? Biti špilferderber? Zato sem raje na pivu, ker je malce manj agresiven. Z drugimi besedami, dalj časa ga lahko žulim, kot pa kozarček vina .. vinceta. :confused:

Da so pa okusi pira različni, se pa zelo strinjam. Zato me nikar obsojat, ker imam življenjsko izkušnjo, ko sem šel v vojsko in so me postavili pred dejstvo Nikšičkega pira ! o_O

Torej, ni šans, v življenju ne maram ovčetine in nikšičkega ! Svetujem tudi vam, da se izogibate tema dvema brodljama. Čeprav morda komu diši ... ne nazadnje obstajajo ljubitelji škotskih ovčjih črev in kavijarja - pa pravijo, kako je to imenitno. :p
 
Jaz npr.sem na pivu zato, ker se me kozarec vina takoj prime. Poleg tega sem iz posavja, kjer je cviček, torej kisla zadeva (zame). Ko popijem kozarec ali dva vina - ga začutim, družba okoli mene pa razigrana ( ! ) Kaj naj storim? Biti špilferderber? Zato sem raje na pivu, ker je malce manj agresiven. Z drugimi besedami, dalj časa ga lahko žulim, kot pa kozarček vina .. vinceta. :confused:

Da so pa okusi pira različni, se pa zelo strinjam. Zato me nikar obsojat, ker imam življenjsko izkušnjo, ko sem šel v vojsko in so me postavili pred dejstvo Nikšičkega pira ! o_O

Torej, ni šans, v življenju ne maram ovčetine in nikšičkega ! Svetujem tudi vam, da se izogibate tema dvema brodljama. Čeprav morda komu diši ... ne nazadnje obstajajo ljubitelji škotskih ovčjih črev in kavijarja - pa pravijo, kako je to imenitno. :p


pa špricerje pij..malo radenske mal cvička....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Cviček je za Starga deca.

Vse kar sem hotel povedat, je to, da je glavni problem družba. Tu se pijača začne.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
ksz

V temi o alkoholizmu in zdravljenju le-tega 5 strani dokazovanja kako je pir super okusen. A ne bi o tem v kakšni drugi temi?

Kakorkoli, meni se zdi, da je lahko tudi en pir na dan problem, če ne zmoreš brez. Ja, ja, "ti paše" po šihtu, telovadbi, čemerkoli že. Ampak, a si lahko karakter in rečeš "mah, ne bom" al pa vseeno greš in spiješ? A se boljš počutiš s pivom v riti ali brez? To se mi zdi taprav test.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Vedno najdes nekaj, da pase....seveda pase, ker gres po poti...en malo vecji pretres v zivljenju, pa si zapit.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Mater ste tečni že s tem črno-belim razmišljanjem! Ali si pijanec ali nič, v bistvu nas je 90% nekje vmes.

Po vadbi pijem 0,0 pivo, ker me normalno pivo takoj opije, pri drugem sem pa že pijan. Nato sem prakticiral radler, ki mi je tudi šel takoj v kri, tako, da sedaj še samo 0,0 dobim kalorije in naj bi bilo dobro za regeneracijo.

Avtorju in sinu pa vse dobro pri zdravljenju.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Zadnjič sem eno dobro foro na FB videl. gre nekako takole. korona kriza je čas, ko koža zaužije več alkohola kot jetra. Tak da anti alkoholiki, nič rok razkuževat. Vodi v odvisnost.
 

Blazko79

Zelenc'
14. sep 2020
3
0
1
Mene je zdravje prisililo, drugače bi bil verjetno sladkorni bolnik, sem imel pritisk 160/120 in povišan sladkor 6.3.

Potem sem dobil tablete za srce in pijem zdaj nič, samo Laško 0,0 ali Uni.

Pil sem že prej, po 3x pivo skoraj vsak dan in 2x dvojne travarice in seveda zdravje je začelo šepati, kljub temu, da so mi dali še Zolrix tablete, da lahko spim in da nimam glasov.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Hmm...kako sploh prides do trenutka, casa za dve dvojni travarici in 3 pive? Imas moznost med sluzbo ali pa ne vem...?
 

Blazko79

Zelenc'
14. sep 2020
3
0
1
Ja imaš prav, sem brezposeln že dalj časa, sem bil tudi v Socialni Aktivaciji skoraj eno leto in seveda, ko je konec se zavije nekam, okoli sem hodil z avtobusom ali kolesom v lokalni bar, to je zdaj mimo, kar se tiče alkohola.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Prava jeba tole, no vsaj zlizal si se ven, ceprav na racun zdravja... no tudi zame je vprasanje, kaj bi blo, ce ne bi lokala dal vstran...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Hmm...kako sploh prides do trenutka, casa za dve dvojni travarici in 3 pive? Imas moznost med sluzbo ali pa ne vem...?
oh ogromno jih je ko gredo po šihtu "na enega".
prideš in takoj pivo+dvojno travarco... potem ko pa se cela "ekipa" zbere pa še eno tako rundo preden se gre dam.
še za eno pivo je pa čas med malco.
evo pa ti še cel večer ostane.

poznam enega, lokalna oštarija/picerija. grem tja po pico enkrat na 2 mesca povprečno. v 90% ga vidim tam. računaj potem kakšne so šanse da je vsakič naključno tam in ne skor vsak popoldne po šihtu. ure kadar pridem po pico so konstrantno enake, +-20min.

da o enem ki vozi TOVORNJAK! ki ko zaključi šiht leti v prtlažnik avta eksat 2 deci šnopca in 1 pir ne govorim.
 

TINAŠ

Zelenc'
2. mar 2020
10
7
3
Pozdravljeni!
Spoštujem gospoda, ki je opisal svoje in sinovo stanje, saj je o tem na forumu težko napisat in vprašat za mnenje.

Živim v družini z ozdravljenim alkoholikom in vem kako je, če je bil v družini alkohol in kako je, ko se ga je potrebno še po 20. letih na veliko izogibati.
Verjamem, da je mnogim to težko razumeti, da pri hiši ne sme biti niti rumovih kroglic, vendar mi, ki vemo kakšno zlo je alkoholizem, vemo zakaj je tako.

Gospodu dajte raje spodbudne besede, ker se podajajo na trnavo pot. In jim od srca želim, da jim uspe.
Nam na žalost ni, ker smo enega fanta pri 42. letih na smrt pijanega izgubili, ker je zmrznil zunaj na snegu.

Vsem v razmislek

Tina
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
oh ogromno jih je ko gredo po šihtu "na enega".
prideš in takoj pivo+dvojno travarco... potem ko pa se cela "ekipa" zbere pa še eno tako rundo preden se gre dam.
še za eno pivo je pa čas med malco.
evo pa ti še cel večer ostane.
Oh to je še zlo na izi. Ponavadi je tako, da vsak iz ekipe da za rundo ob prihodu, kakšen pa še ko predčasno odide :evil:
Ob pravi družbi res ni noben problem, da se ga skoraj vsak dan nabutaš. In to je za marsikoga zelo težko prekiniti
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Oh to je še zlo na izi. Ponavadi je tako, da vsak iz ekipe da za rundo ob prihodu, kakšen pa še ko predčasno odide :evil:
Ob pravi družbi res ni noben problem, da se ga skoraj vsak dan nabutaš. In to je za marsikoga zelo težko prekiniti
Tako nekako skoraj vsako dnevno smeno mi prakticiramo. Pije se pivo ali kak špricer. Tist k gre prej da za rundo takoj. Je pa res da smo kar nekaj časa (ogromno časa) rabli da spijemo dve do štiri runde, ker ni nihče hotel bit dolžan. Vse lepo in prav problem je, ker nas hodi 6-10 na pjačo.
Izpod črte; slovenci pijemo! Noben problem dokler ni doma sranja. Sem že enim oarim povedal da naj ne pijejo, ker so težaki.
Če je dec tečen v družbi prijatlov, bo doma še bolj. Sam mam fotra ki je bil skoz nažgan in ko je bil tak je bil nasilen, maltretiral nas je. Sam sem čisto nasprotje njega. Moja pravi da če že zarenčim je takrat ko sem trezen pa še takrat ko ji otroc dvignejo tlak toliko da mene rabi. Mene ne moti če je nekdo pijan, moti me samo ko gre pjaček težit al pa postane vulgaren.
Ne zagovarjam pjančke, ker tudi sam spijem verjeno preveč samo tisti, ki v pjanosti delajo/delate sranje to pa je za mal premislit.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Še moje mnenje, morda je kje bilo navedeno podobno. Dr. Rugelj je imel metodo zastraševanja, vsi njegovi pacienti so bili alkoholno prestrašeni, to zame ni ozdravljenje. Sorodnik je imel drugega dohtarja, s katerim je ogromno pacientov bilo zadovoljnih in so zame dejansko bili ozdravljeni, ne pa prestrašeni.
Ta sorodnik še danes brez problema spije kak deci, tudi za trgatev se ga je eno leto pošteno nažgal in potem ni imel nobene težave ali želje, da bi s pitjem nadaljeval oz. da bi spet padel v pasti alkohola.
To je zame ozdravljen alkoholik. Da potem brez problema ob slavjih nazdravi s kakšnim deci vina, spije pivo če mu zapaše, pa tudi naajha se ga, če je fešta prava. Naslednji dan pa kot vsi ostali, malo maček in nobene želje, da bi padel v alkoholiziranje ...

Alkoholno prestrašeni po Rugljevi metodi, pa se bojijo alkohola, se izogibajo praznovanjem, ves čas se borijo s to fobijo, ... metoda jih je prestrašila reševati problem, namesto da bi se s problemom spoprijeli oz. ga premagali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
hja... tole po strokovni teoriji ne drži ravno. Ozdravljen alkoholik naj nebi več pil alkohola. Verjetno je tvoj sorodnik rešil svoje težave in mu sedaj alkohol ne diši več tako kot včasih. Ampak spet vprašanje, kakšen alkoholik je bil prej...

Sem pa tud sam razmišljal, zakaj se jih raje ne poskuša tok prevzgojit, da prenehajo pit prekomerno... Ampak pravijo, da te en štuc takoj spelje nazaj v stare vode...

Mogoče pa nekateri alkoholiki rabijo samo malo "streznitve" v glavi, malo drugačnega ritma, da je z glavo drugje zaposlen... niso vsi isti...