Alkoholizem - zdravljenje

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Tak kot je nekdo zgoraj pisal, da v hiši ne sme biti niti rumovih kroglic ... sorry to meni ni ozdravljena oseba.
Rugelj je pa bil znan po tem, da je osebo ponižal, razžalil, razvrednotil, potem pa prestrašil do kosti, da bo spet takšen ničvrednež v očeh ostalih, če bo probal samo povohati kaj alkoholnega.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

In to je menda tudi edina učinkovita metoda. Ne "ponižal, razžalil ...", razvrednotil pa ja.
Bolj ponižan pač ne moreš biti, kot ko te okolica spozna za pijanca. Če si pa ob tem še razžaljen - si pa kar svojemu karakterju ali egu pripiši.

Rugelj je imel špartanske metode, toda delovale pa so. Jaz sem prepričan, da je ravno pri alkoholiku edino nična toleranca do alkohola edina možna. Vmesne poti ni, ker telo ve in si je zapomnilo ...
Drugo je pri normalnem človeku, ki ni zasvojen. Pri zasvojenem pa samo NIČ alkohola. S tem da bi rekel, da je ozdravljen takrat, ko ima polno klet pijače, dotakne se je pa ne.

Gre za voljo :fredi: . In na tem je Rugelj delal. Da je porušil človekov ego v nič in mu vzpostavil pravilno voljo. Rezultati so pa zelo znani. Boli pa, tako zdravljenje, itak :D .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Navid

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Pri akoholiku, tudi ozdravljenem, sta samo 2 moznosti. Ali je pijan ko krava ali pa trezen z niti kapljice alkohola. Tu ni enega kozarcka po kosilu. Ker se bojo vednk znova vrnili v stare vode.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
poznam ljudi iz Idrije, pa imajo tudi nula tolerance do alkohola. pa imajo pomoje drugačne metode...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
jaz mislim da je odvisno od tega kakšen človek si.

zase recimo vem da nisem tak karakter da bi lahko samo med vikendi kadil medtem ko se kaj spije zraven zato ne kadim nikoli (v povprečju enkrat na 5 let le prižgem ampak točno vem da če bi jih še par prižgal da sem na istem kot 10 let nazaj)

poznam pa nekatere kateri pa kadijo le kadar pijejo drugače pa (vsaj sami tako pravijo) ne kadijo
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če delaš selekcijo koga boš zdravil in koga ne, se ni težko bahati z rezultatom

Ne splača se ukvarjat z alkoholikom, ki mu v glavi še ni dozorelo. Zato je tista famozna selekcija zelo na mestu.
Ko si sam pri sebi razčistil, da bo treba zadevo urediti, je pol dela že narejenega. Ostane samo še malce "Ruglja", ki pa je skrajno dosleden. Če ne bi bil dosleden - zopet ne bi bilo nič iz vsega skupaj.

Zame je zadeva logična in edina možna. Če je pa človek labilen, mu pa nihče ne more pomagat. Rugelj kot terapevt v tem primeru mi je izjemen človek.

Pa - saj itak so vsa zdravila grenka. Kako bi pri alkoholizmu bilo drugače? Na mehki način? :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Navid

B81

22. jul 2007
34.423
8.920
113
No ja, ti si kar neroden vcasih proti vecerom (ne vedno), se bere tudi na tabli. Jaz sem srecal pijancev "se pa jos", zato pravim...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz sem vedno neroden. Če nebi bil neroden, bi bil že zdavnaj dasa. :fredi: Potem me ne bi nihče videl ... tisti ki bi pa me, bi bili pa nevoščljivi itd ... pa bi imel spet probleme v življenju.

Ni prav nič tako tragičnega, če se narediš takole, malce neroden. :cheer:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj sem že na začetku napisal, "da sem vedno neroden". Potem se pa še malo dodatno naredim, za vsak slučaj itd ... da bo ja prijelo. :norec:

V redu?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Demz priznaj sebi in nam da rad kakšnega preveč spiješ. No saj verjamem da tebi se ne zdi preveč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Pbutec. Cez par let sporoci... Ponavadi taki v parih letih lepo nazaj v alkoholizem padejo.

Enako kot mamilarji tudi alkoholiki nikoli niso ozdravljeni... Vedno obstaja sansa da se vrnejo nazaj ce eksperimentirajo...


Veliko ljudi v slo je pjanckov..ampak ker nekako follgajo skozi življenje tega nr priznajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turd_sandwich

turd_sandwich

Zelenc'
18. maj 2015
29
1
3
Po lastnih izkušnjah z bližnjimi in vsem kar berem se vedno znova sprašujem zakaj je alkohol legalen, tako lahko dostopen in praktično del kulture ogromno ljudi. Upam, da se to kdaj spremeni.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
508
79
28
Odgovor na "zakaj je alkohol legalen" se meni zdi čisto preprost.

Prvi problem je ta, oziroma niti ni problem ampak je vzrok, da ima alkohol dolgo tradicijo in je prisoten že zelo dolgo. Verjetno od kar je človek začel malo bolj mislit. In je tako trend pitja že od nekdaj. Ali bo ravno leto 2020 točka, kjer se bo več tisoč letni trend obrnil navzdol in bo pitja vse manj?

Drugi problem pa je ta, da se je alkohol od prvih začetkov par tisoč let nazaj do danes razvil v ogromno industrijo pri kateri se zadaj obračajo milijarde. Pri milijardah pa imamo ljudi, ki imajo svoje interese. Verjetno nam je že vsem znano, da ti interesi niso nikoli bili v skladu z mislijo kar je dobro za družbo ampak je itak vedno kar je dobro za posameznike (ljudi, podjetja, državo).

Treba je čim prej sprejet dejstvo, da ni država tista, ki bo poskrbela za nas. Država-zakoni naj bi bili taki, da naj bi bili dobri za družbo. Ja s tem se vsi strinjamo. V realnosti pa je to samo pravljica za lahko noč. Računat na državo, da bo postavila pravila dobra za družbo je samo prelaganje odgovornosti iz človeka na državo, da lahko človek spet pojamra zakaj kdo drug ni naredil tega kar bi on sam moral. To ni problem od danes ampak je že od nekdaj. Vedno je tako bilo in (ne želim tega reči ampak bom), vedno tako tudi bo. Še rimljani so vpili "kruha in iger". Človeku daj za jest, za pit in ga zabavaj, pa ga imaš pod kontrolo. To je država.

Zase poskrbi sam, sam sebi postavi pravila kaj je dobro za družbo in kaj ne in se tako obnašaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map
I

Izbrisan uporabnik #9334

Alkohol je v resnem upadanju zadnjih 30 let. Vi sploh veste, kako je bilo pred 90. letom?

Danes je npr. vina toliko preveč, da vinograde sekajo. Resno. V 70. in 80. je bila moda nekje imeti vikend in vinograd ... Starega deca glejte, on še živi v tistem duhu. V drugi polovici novembra, takoj po sv. Martinu so bili prav vsi vinogradniki zlati :D . Tekmovanja za zlato priznanje pa v glavnem med tremi sosedi ... sliši se pa fino, kajne :p .

Če pa pogledamo širše, je poraba alkohola pokazatelj blagostanja. Ko je sranje, je poraba zgolj za trenutne (duševne) potrebe, ko je malce bolje, se pa poraba dvigne. James Bond npr. je čisti primer elite, ki si ga brez greha ulije in mu nihče ne zameri. Pravzaprav mu privoščimo, iz srca. :aplauz:

Alkohol je del naše kulture in ga ne bomo odstranili. Pa če se čistuni na trepalnice postavijo. Država kot vladar bi ga morala opazovati kot zdravje države. Po porabi alkohola bi morala regulirati svoje akcije ( ki so največkrat v nasprotju z željami večine prebivalstva ) , posledično tudi poraba alkohola niha.
Za vlado bi to moral biti "lakmusov papir".
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Trije sosedje vinogradniki, med njimi Star Dec. Tekmujejo, kdo je naredil najboljši cviček in vsi trije so zlati. :D Prvi po barvi vina, drugi po cvetnem priokusu, tretji pa po količini.

V glavnem - bravo. :aplauz: . To pomeni tudi, da je prisotna dobra volja . Zame je to dobro.

Bi raje imeli tekmovanja v najslabšem cvičku? Že tako je kisel .. Bo tudi tu prisotna dobra volja?

:cheer: