Alkoholizem - zdravljenje

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Odgovor na "zakaj je alkohol legalen" se meni zdi čisto preprost.

Prvi problem je ta, oziroma niti ni problem ampak je vzrok, da ima alkohol dolgo tradicijo in je prisoten že zelo dolgo. Verjetno od kar je človek začel malo bolj mislit. In je tako trend pitja že od nekdaj. Ali bo ravno leto 2020 točka, kjer se bo več tisoč letni trend obrnil navzdol in bo pitja vse manj?

Drugi problem pa je ta, da se je alkohol od prvih začetkov par tisoč let nazaj do danes razvil v ogromno industrijo pri kateri se zadaj obračajo milijarde. Pri milijardah pa imamo ljudi, ki imajo svoje interese. Verjetno nam je že vsem znano, da ti interesi niso nikoli bili v skladu z mislijo kar je dobro za družbo ampak je itak vedno kar je dobro za posameznike (ljudi, podjetja, državo).

Treba je čim prej sprejet dejstvo, da ni država tista, ki bo poskrbela za nas. Država-zakoni naj bi bili taki, da naj bi bili dobri za družbo. Ja s tem se vsi strinjamo. V realnosti pa je to samo pravljica za lahko noč. Računat na državo, da bo postavila pravila dobra za družbo je samo prelaganje odgovornosti iz človeka na državo, da lahko človek spet pojamra zakaj kdo drug ni naredil tega kar bi on sam moral. To ni problem od danes ampak je že od nekdaj. Vedno je tako bilo in (ne želim tega reči ampak bom), vedno tako tudi bo. Še rimljani so vpili "kruha in iger". Človeku daj za jest, za pit in ga zabavaj, pa ga imaš pod kontrolo. To je država.

Zase poskrbi sam, sam sebi postavi pravila kaj je dobro za družbo in kaj ne in se tako obnašaj.
Kaki polovici ljudi na svetu je alkohol prepovedan, pa jim ni hudega. (muslimani, hindujci, budisti)
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
eh bizi je klasičen.
na polno zagovarja migracije in pomoč sočloveku in ilegalnim migrantom a ko ga pozoveš kaj dokaže da je kdaj že komu kaj pomagal ni pa nič od njega.

klasična hinavšna tega tipa ljudi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pridruži je jim. Ti nobeden ne brani. Aja ti si že njihov, pa še vabiš jih sem gor.

Oni imajo poln kjurtz tistega smotanega življenja tam doŁ in zato prihajajo k nam, kjer smo že napredni (beri : liberalni ) in poznamo marsikaj dobrega, npr. alkohol in svinjino.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Kaki polovici ljudi na svetu je alkohol prepovedan, pa jim ni hudega. (muslimani, hindujci, budisti)
V sloveniji je prepovedano voziti prehitro. To se ne pomeni da se vsi vedno drzijo omejitev. Tudi v dezelah s strogimi pravili se le-ta krsijo, nemalokrat pa vodstvo drzave pri tem mizi na eno oko.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ma pijejo ko smuki tam dol, samo pred nami in alahom se fine delajo. Gamad dvolična. Če bi bili fejst lačni 2015 bi vse pojedl, tak so pa vodo in perutninske konzerve prostovoljcem rdečega križa v glavo metali.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Se pravi jim naredimo dobrodošlico z pršutom in teranom. Kdor se navadi in to redno konzumira je naš, ostali vozi od kod si prišel
Sam ko bodo deportacije pazi da se tebe ne kam ne posljejo, ker pri nas so ljudje dobrodosli in ne dobrodoslji.

komot gre za napako ampak a vidis kok nevarne so lahko napake ko se zacne ljudi posiljat tja od koder so prisli :)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Jest sem avtohtoni slovenc za xy genaracij. Sem pred tabo uvidel svojo zmoto in jo popravil. Ti policajček si bil kej v Dobovi, verjetno ne, bi imel drugačno mišlenje.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Sam da si jo “poprabil” hahahhahaa.

Bil sem v dobovi, nekaj tednov, moj najdaljsi siht je bil mislim da 38 ur v kosu.

Kr zalostno da te more policajcek na slovenski jezik opominjat a? Tacga klenega slovenca.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ampak ce potegnemo crto, pac morjo bit doloceni vzvodi, da si clovek malo sprosti ventile. ob vsej tej politiki in tegobah zivljenja, je pac potrebno nekaj da se sprostimo. in iste probleme imajo tudi veliki voditelji, tko da, ne vem zakaj bi nekdo ukinjal alkohol, ki je zdravi meri neskodljiv, prinese pa lahko veliko veselja in radosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Sej to noben pameten ne trdi, da bi ga blo treba kar ukinit. Mas folk zasvojen z internetom, igricami, itd.... alkoholiki pac zlorabljajo substanco
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sam ko bodo deportacije pazi da se tebe ne kam ne posljejo, ker pri nas so ljudje dobrodosli in ne dobrodoslji.

komot gre za napako ampak a vidis kok nevarne so lahko napake ko se zacne ljudi posiljat tja od koder so prisli :)

Tisto okoli "dobrodošljice" je pa bolj dialekt kriv. Brezveze se zapenjat na take detajle, ker ...

Sam sem se vedno trudil pisati pravilno slovensko, sicer vmes fraze in spakedranščine itd :norec: , ... pa se mi velikokrat prav tako naredi taka napaka.

Bosanec bi se tako lepo asimiliral pri nas, pa bi ga še po 50 letih yebalo, ali je pravilno "ključ", ali "kluč" .

Eh, yebiga :D .
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Sej zato sem mu pa smileya na koncu prilepil in napisal da gre komot za napako ampak ravno to je fora...da ko se zacne z retoriko da je treba nekoga “poslat od kjer je prisel”, se zgodi, da rulja, ki to tuli, ne sprejme, da je slo za napako in se hitro zgodi da kak prevec kam “odide”.

no ko so se pa zacela sporocila o policajcku, dobovi in bojnih strupih, je pa pokazal svojo maloumnost in mi je v bistvu vseeno ali govori dobrodosli, dobronamdosli, dobrodoslji al pa mirëseardhje....Ker mu ne pomaga 30 generacij cistega slovenca ce je bedak. Je pa ravno ta nacionalna cistost morda vzrok....ker ce so vse generacije stalno iz istega genskega bazena....no pri ciganih se dostikrat vidi rezultat.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ljudje na meji so dejansko na udaru in smejo biti slabe volje. Popravljaš plot enkrat, drugič ... potem pa ne bo več smešno. Zato jaz kar razumem njegov predlog o tisti piksni.

Ker : če smo se vključili v Evropo, smo se zgolj vključili v njen pravni in trgovinski sistem. Ozemlje je še vedno naše.
Če bo nekdo tule izrekel, da "ozemlje ni več naše ampak last Evrope", :gorjaca: - bo postalo hudo.

Zato ne razumem, kako sme država biti mlačna ob ilegalnih prestopih meje, medtem ko mene kot državljana pa na legalnem prehodu preslikajo in preskenirajo podolgem in počez. Rezultat tega bo, da bomo vsi hodili na hrvaško čez travnike in si vsak zase naredili lastno stezo (yebi se, država zmešana). Kdo bo pa na Bregani čakal pol ure na blagoslov za prehod :nigladek: . Gremo raje čez njive.

Torej, to je slovensko ozemlje. Kje so graničarji?